Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti egy bolt hogy 7...

Megteheti egy bolt hogy 7 előtt 2-3 perccel bezár? Kötelesek lettek volna kijönni? Holehet feljelenteni a rendőrséget?

Figyelt kérdés
Budapesten 7-kor zárnak a boltok a Koronavírus alatt (bár lehet hogy az országban mindenhol ezt most nem tudom) és ez kb minden boltra igaz. Arra a boltra is amibe mentünk. Most 7 előtt kb 3 perccel oda értünk és már be volt zárva és nem akartak minket be engedni. Ilyet ugye nem tehetnek meg? Na most mondtam hogy hívom a rendőrséget de erre sem nyitották ki ezért felhívtam őket. Bár anya nem akarta én felhívtam őket de nem akartak kijönni pedig mondtam hoyg 17 éves vagyok így akár ez 18 év alatti személy bántalmazásának is minősülhet. Na de a rendőrök erre sem jöttek ki. Ilyenkor kötelesek lettek volna kijönni? Ha igen hol kell őket jelenteni? Ha nem tartozik a rendőrségre a boltot hol lehet jelenteni? Csak egy üdítőt akartunk venni 3 percen belül simán meg lett volna.

2021. febr. 27. 19:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/184 A kérdező kommentje:
Miért nem kapok normális válaszokat? Ha a egy bolt pontosan 19:00 órakkor zár állítólag akkor olyan nagy eljárás az hogy 19:00 óra előtt engedjenek be? Főleg úgy hogy ki is értünk volna 19:00 óra előtt.
2021. febr. 27. 19:49
 12/184 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, a bolt nyitvatartása egyrészt a magánügyük - ők vannak addig nyitva nem neked van lehetőséged 7-ig vásárolni, megtehetik, hogy bezárnak 5-kor ha ahhoz van kedvük. Másrészt meg a törvény szerint nekik 7 óra után TILOS vásárlót ben kiszolgálniuk. Ha te 3 perccel 7 előtt mész oda, akkor nem fogsz tudni 7-ig kimenni a boltból úgy, hogy fizettél is. Ezért őket meg is büntethetnék.

Ha nincs ilyen törvényi tiltás, akkor éppen úgy ahogy korábban, később is zárhatnának, akkor megtehetnék, hogy 7-ig beengedik a vásárlókat, aztán ki mikor fizet, kifelé még akár fél nyolckor is mehet. Most viszont tilos nekik. Csak úgy tudják betartani a törvényt ha korábban leállítják a bemenő forgalmat, vagyis nem engednek már be vásárlót 10-15 perccel zárás előtt.

Az pedig hogy bepróbálkozol valami "kiskorú bántalmazása" dumával, az kifejezetten nevetséges, tényleg gyenge próbálkozás. Még akkor sem lenne bántalmazás ha jó ballibes módjára, mint "Ági" nekifutással akartál volna bejutni az ajtón és visszapattansz róla. Az rongálás és garázdaság lett volna amiért TÉGED lehetett volna bevitetni a rendőrökkel.

Már óvodás korban el szokott múlni az ilyen elmebaj, hogy valaki nem képes elviselni ha nem kapja meg akkor és ott amit akar, de abban az életkorban is nevetséges az ilyen hiszti, most meg plána.

2021. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/184 A kérdező kommentje:
Leírtam csak egy üdítőt akartunk venni és kis bolt volt egy perc alatt is meg lettünk volna... Nem bevásárolni akartunk. Ezen kívül csak 17 vagyok engem ezért ez nagyon zavar. Ezen kívül nem magán vállalkozás 7-kor zárnak pontban ennek ellenére mégsem engedtek be minket.
2021. febr. 27. 19:51
 14/184 anonim ***** válasza:
98%
Jó nagy veréb lehet a kérdező..🤣🤣🤣
2021. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/184 anonim ***** válasza:
97%

A boltot büntetik meg ha 7 után akár fél perccel vásárló van bent.


Ne hepciáskodj és főleg ne jogászkodj!

2021. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/184 anonim ***** válasza:
98%

#13 Egy üdítő neked olyan világrengető probléma, hogy miatta felhívtad a rendőröket?

Nem lehet veled könnyű a szüleidnek. Nagyon elqrták a nevelésedet, az tuti.

2021. febr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/184 anonim ***** válasza:
97%
Mi az h nem magán vállalkozás? Ezt a hülyeséget honnan veszed?
2021. febr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/184 anonim ***** válasza:
97%
Szerinte még vannak állami közértek.
2021. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/184 anonim ***** válasza:
97%

Omg! Nem kapott kólát és ez bántalmazás...? 😂😂😂😂😂


Az OPNI-ba még visszaértél 8-ig? 🤣

2021. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/184 anonim ***** válasza:
97%

Mivel a rendelet szerint 19:00-ig lehetnek nyitva, nem?


És nem akartak kicsúszni az időből, mert lehet ti ott nézelődtök össze-vissza...


Amúgy a madaras áruházban voltam karácsony előtt fél 7 körül végeztünk, akkor már mosott fel az autó a bejáratnál...


A hangosbemondó meg egyfolytában mondta, hogy a pénztárhoz menjenek mert aki nem ér oda az már nem tartózkodhat bent

2021. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!