Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megteheti egy bolt hogy 7...

Megteheti egy bolt hogy 7 előtt 2-3 perccel bezár? Kötelesek lettek volna kijönni? Holehet feljelenteni a rendőrséget?

Figyelt kérdés
Budapesten 7-kor zárnak a boltok a Koronavírus alatt (bár lehet hogy az országban mindenhol ezt most nem tudom) és ez kb minden boltra igaz. Arra a boltra is amibe mentünk. Most 7 előtt kb 3 perccel oda értünk és már be volt zárva és nem akartak minket be engedni. Ilyet ugye nem tehetnek meg? Na most mondtam hogy hívom a rendőrséget de erre sem nyitották ki ezért felhívtam őket. Bár anya nem akarta én felhívtam őket de nem akartak kijönni pedig mondtam hoyg 17 éves vagyok így akár ez 18 év alatti személy bántalmazásának is minősülhet. Na de a rendőrök erre sem jöttek ki. Ilyenkor kötelesek lettek volna kijönni? Ha igen hol kell őket jelenteni? Ha nem tartozik a rendőrségre a boltot hol lehet jelenteni? Csak egy üdítőt akartunk venni 3 percen belül simán meg lett volna.

2021. febr. 27. 19:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/184 A kérdező kommentje:
Mobilomat néztem (kinek van manapság órája?) És nem késik mindig teljesen pontosan mutatja az időt. A fiatalkorú pedig a kiskorú egyik magasabb fokozata olvastam több oldalon is nézz utána! Ha pedig a bolt akkor zár amikor akar ne írják ki azt hogy 7-kor zárnak.
2021. febr. 27. 20:09
 32/184 anonim ***** válasza:
98%
Csodálkozol, hogy nem engedtek be, nem vagy épelméjű, még nyitvatartási időben sem engednélek be.
2021. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/184 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ne etessük tovább a trollt. Ennyire nem lehet senki hülye.
2021. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/184 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem menj be a rendőrségre és meséld el nekik. Nevessenek ők is egy jót. :D
2021. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/184 anonim ***** válasza:
92%
Te troll vagy, okosóra is van ám, egy fiatalkorú csak tudja nem. Inkább egy öreg bácsika vagy, akinek prosztata gondjai vannak és nem engedték be pisilni.
2021. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/184 anonim ***** válasza:
95%

"A fiatalkorú pedig a kiskorú egyik magasabb fokozata olvastam több oldalon is nézz utána"


Ez egyre szórakoztatóbb. A kettő nem zárja ki egymást és egymástól független definíciók, egyik Ptk. a másik Btk.. Olvasgass még egy kicsit szerintem.

2021. febr. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/184 A kérdező kommentje:
37-es Na ha a 2 nem zárja ki egymást akkor nyugodtan hívhatom magm kiskorúnak is hiszen a fiatalkorú csak az egyik magasabb fokozata. Okos óra van de a kortársaimon nem látom hogy hordanának olyat. Bár volt egy osztálytársam akinek volt okos órája.
2021. febr. 27. 20:18
 38/184 anonim ***** válasza:
97%

"17 éves vagyok így akár ez 18 év alatti személy bántalmazásának is minősülhet"


Ez csak most olvastam, bántalmazás az, hogy nem engednek be a boltba?? 🤣🤣🤣

2021. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/184 anonim ***** válasza:
92%

"Btk. 105. § (1) Fiatalkorú az, aki a bűncselekmény elkövetésekor tizenkettedik életévét betöltötte, de a tizennyolcadikat nem."


Most már sajnálom, hogy nem jöttek a rendőrök, mert akkor el be is vihettek volna.

2021. febr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/184 A kérdező kommentje:
40-es Már miért is vihettek volna be? Kijárási tilalom csak 8 után van ráadásul szülői beleegyezés nélkül nem vihetnek be.
2021. febr. 27. 20:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!