Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Oltás nélkül nem mehetek majd...

Oltás nélkül nem mehetek majd az osztályommal kirándulni, táborokba, stb? 16L

Figyelt kérdés
Nem szeretném beadatni, félek tőle, és anyu is a nem mellett van, de a kolis nevelőnk egyfolytában mondogatja hogy mostmár lehet jelentkezni, meg hogy legyünk felelősségteljesek, meg hasonlók.. Ma láttam egy beszélgetést egy csoportban, hogy a 16 éven feletti emberek oltás nélkül, felejtsék el a nyarat(mármint a strand, táborok, kirándulások, mozi meg ezen részét)... Én meg így, mi?! Most ez tényleg így lesz? Nem mehetek majd az osztályommal, és kimaradok "mindenből" ha nem oltatom be magam? Konkrétan úgyérzem magam mint akit egyik oldalról rákényszerítenenek, másik oldalról szép szóval akarnak noszogatni..

2021. máj. 7. 12:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
98%

"ő ugyanis csernobilra utalt"


Na ne, tééényleg? Köszi a tájékoztatást! Elképesztően nevetséges amikor látványosan buta emberek teszik közszemlére azt, hogy mennyire okosnak tartják magukat.


"arra az atomerőmükonstrukcióra mondták ugyanis ezt az okos emberek mint amit ő irt"


Ez konkrét hazugság. Az RBMK-technológia már a saját korában is elavultnak és problémásnak számított, erre számtalan nyugati tudós hívta fel a figyelmet Csernobil előtt is és ezért sem használták sehol a SZU-n kívül. A szovjet állampropaganda hangoztatta ezt a biztonságosságot csak azért, hogy a valódi indokot leplezzék: ez volt messze a legolcsóbb megoldás.


Olcsó húsnak radioaktív a leve.

2021. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
15%
Koszi 40es😊
2021. máj. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
37%
42.most meg az oltás biztonságosságát hangoztatja a propaganda 0-24-ben.
2021. máj. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
84%

Ha beadatod, kevésbé leszel korlátozva, kevesebb eséllyel kapod el a vírust, ha mégis, enyhébb tünetekkel esel át rajta.

Ha nem, akkor vonatkoznak rád a korlátozások. Ha elkapod a vírust, megjósolhatatlan, hogy mi lesz a lefolyása.

Neked kell döntened.

2021. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
78%

Az emberek többségének az oltás biztonságos, csak nem mindenkinek jó mindegyik, vannak ellenjavallatok, azokat kell átgondolni, aki megteheti, hogy több lehetősége is van. A diákok abban a speciális helyzetben vannak, hogy nekik csak egyfélét kínáltak fel, erről is lehet dönteni, lehet konzultálni iskolaorvossal, gyerekorvossal, háziorvossal, érdemes végiggondolni, hogy van-e valami betegségre hajlam. Nem manna a Pfizer sem, ismerek olyat, akinek attól jött elő nem várt reakció, másnak meg mástól. Az oltottak többsége viszont jól van. Ha egy diáknak kétségei merülnek fel, esetleg az ellenjavallatok bármelyikét kockázatnak ítéli meg, mert tudja, hogy van olyan problémája, nem kötelező vállalni az oltást. Rengeteg oltás bizonyított már, hogy nem kell tőle tartanunk, elenyésző azok száma, akiknek bármelyik is bajt okozott.

Anafilaxiás, allergiás reakció szinte azonnal jelentkezik, ezért kell 15-30 percet várakozni a helyszínen. Nekem Eritromicin érzékenységem van, azonnal jelentkezik a bőrpír, ha ilyen gyógyszert kapok. Egy ilyen esetre emlékszem felnőttkorból, amikor azonnal abba is hagytam a gyógyszer szedését egy tabletta után. Erre nekem figyelnem kell, hogy ne kapjak ilyen gyógyszert.

Az, hogy kártyával különböztetnek meg oltottat, oltatlant, szar ügy, szerintem következetlen az, hogy hol tesznek ilyen különbségeket és hol nem, de ez a része politika, az oltás meg egészségügy, és egészségügyi kérdésekben nem a politikusok véleménye érdekel, hanem egészségügyi szakértőké, meg a saját testem általam ismert működése, a szedett gyógyszerek... stb.

2021. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
20%
ja és két napig szobahőmérsékleten hagyott kenőmájast ne egyetek véletlenül sem,mert annak aztán csúnya vége lehet..véres nyálkás fosás fél óránként,fekvés egész nap erőtlenül..igaz az nem virus hanem baktériumfertőzés.de az pl bejelentés köteles fertőzés.ántsz kikérdezi az embert hogy vajon hogyan fertőződhetett meg. de el lehet kapni pl közös budihasználattal hepatitis a fertőzést,fáj a májad,fehéret szarsz,barnát hugyozol,sárga a szemed.nem kellemes az sem.ha olyanod van akkor nagy valoszinüség szerint házhoz jön a háziorvos és beoltja a veled együttélőket is,nagyon fertőző betegség.
2021. máj. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
13%
46-os szerintem az oltás is politika. rengeteg gyógyszergyár létezik szerte a világon amikről semmit nem hallani hogy ebben az ügyben bármit is léptek volna..ott van pl a penicillint előállitó pasteur intézet. ...amúgy akik propagálják a többieknek hogy persze oltsatok azok miért teszik ezt?tényleg érdekelne hogy mi a mögöttes motiváció. én a magam részéről senkit nem szoktam oltásra buzditani.
2021. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
19%
egyébként nem tudom hogy a kedves jelenlévőknek feltünt-e hogy nemrég még,kb fél éve még a 65év feletti idős emberek voltak a veszélyeztetettek! most meg már a kérdezőre aki 16 éves,akarják ráerőszakolni hogy oltasson magába valami ismeretlen fost
2021. máj. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
77%
49, uram ég, aki ennyire buta, hogy képes internetezni? :D Mindegy hagyd, költői kérdés volt...
2021. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
40%
50-es ezt kifejthetnéd bővebben is.miért is? nem igy történt tán szerinted időrendi sorrendben?
2021. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!