Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Oltás nélkül nem mehetek majd...

Oltás nélkül nem mehetek majd az osztályommal kirándulni, táborokba, stb? 16L

Figyelt kérdés
Nem szeretném beadatni, félek tőle, és anyu is a nem mellett van, de a kolis nevelőnk egyfolytában mondogatja hogy mostmár lehet jelentkezni, meg hogy legyünk felelősségteljesek, meg hasonlók.. Ma láttam egy beszélgetést egy csoportban, hogy a 16 éven feletti emberek oltás nélkül, felejtsék el a nyarat(mármint a strand, táborok, kirándulások, mozi meg ezen részét)... Én meg így, mi?! Most ez tényleg így lesz? Nem mehetek majd az osztályommal, és kimaradok "mindenből" ha nem oltatom be magam? Konkrétan úgyérzem magam mint akit egyik oldalról rákényszerítenenek, másik oldalról szép szóval akarnak noszogatni..

2021. máj. 7. 12:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
58%

Az utolsó mondatodra mondtam, ennyire buta nem lehetsz. "ismeretlen fos"


Azért mert te nem ismered, vagy nem vagy hajlandó elolvasni a működését, összetételét, ne más legyen már a hülye, sajnos te vagy az :)

2021. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
42%
52-es.jó akkor én hülye vagyok.de ha te olyan okos vagy akkor légyszi tanits! pl áruld el nekem hogy milyen alapanyagokból áll az oltás! a természetben fellelhető alapanyagokra vagyok kiváncsi! ilyen szinten hogy pl: alma,banán,majomagyvelő,kőzet,stb.. engem tényleg érdekel hogy mit akarnak belénkdöfni,merthogy itt járvány az csak a médiában van.menj ki az utcára nyugodtan és győződj meg magad róla hogy nincs járvány.de felőlem el is mehetsz dumálni a kórházi portással hogy meséljen hogy mi a helyzet.
2021. máj. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként 18 év alatt csak szülői engedéllyel kaphatod meg az oltást és ma van a jelentkezési határidő.
2021. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
100%
Nézd a jó oldalát, megmarad annyi pénzed ami elmenne a kirandulásra.
2021. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
100%

Javítsatok ki, ha volt azóta változás, de legutóbb azt olvastam, hogy a 18 év alattiak oltatlanul is mehetnek azokra a helyekre, ahova a védettségi kártyával rendelkezők, de csak akkor, ha van ilyen kártyával rendelkező kísérőjük. Tehát azokra a helyekre, amiket a kérdező felsorolt, a kérdező elmehet egy felnőttel, akinek van kártyája. Lehet az a felügyelő tanár, a szülei, a nagyszülei.

Szóval kérdező, egyedül vagy oltatlan barátokkal nem mehetsz, ha van veletek/veled felnőtt, akinek van védettségi kártyája, akkor igen.

2021. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
70%
Jajj istenem. Én kiköttetném az internetet az ilyen oltásellenesektől.
2021. máj. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
29%
Akkor már a birkáktól is nem? Mindenki úgy beszél mintha biologiaprofesszor lenne, és márpedig ő okosabb. Egyik oldalnak sincs igaza, simán olyan ez mint egy focimeccs két szurkolói tábora.
2021. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
85%
oszd meg és uralkodj..régi elv.
2021. máj. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
5%
úgy elképzeltem már hogy mi lesz az oltás story 2 év múlva.a maradék lakosságot lista alapján fogja 4 markos katonalegény felkeresni,lefogják a delikvenst,és a velük lévő orvos majd döf.
2021. máj. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
90%

#55


Szülői kisérettel a kiskorú gyermekekre vonatkozik, abban az esetben, ha a szülő/k rendelkeznek védettségi igazolvánnyal. Kérdés, hogy a mostani 16-18 évesekre vonatkozó akció után ez így marad-e.

2021. máj. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!