Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Oltás nélkül nem mehetek majd...

Oltás nélkül nem mehetek majd az osztályommal kirándulni, táborokba, stb? 16L

Figyelt kérdés
Nem szeretném beadatni, félek tőle, és anyu is a nem mellett van, de a kolis nevelőnk egyfolytában mondogatja hogy mostmár lehet jelentkezni, meg hogy legyünk felelősségteljesek, meg hasonlók.. Ma láttam egy beszélgetést egy csoportban, hogy a 16 éven feletti emberek oltás nélkül, felejtsék el a nyarat(mármint a strand, táborok, kirándulások, mozi meg ezen részét)... Én meg így, mi?! Most ez tényleg így lesz? Nem mehetek majd az osztályommal, és kimaradok "mindenből" ha nem oltatom be magam? Konkrétan úgyérzem magam mint akit egyik oldalról rákényszerítenenek, másik oldalról szép szóval akarnak noszogatni..

2021. máj. 7. 12:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim válasza:
33%
Szopás van nagyszájúak Augusztustól mindenki oda megy ahova akar
2021. máj. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim válasza:
18%
Ennyire türelmetlen embereket a beteges felfogással. Inkább oltakoztok, mint hogy megvárnátok a végét. A ti életetek nem jelent semmit, mivel az egész a pénzről szól nem mondanék jót
2021. máj. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
43%

Nem olvastam végig, hogy mit böfögtek ide az oltásellenesek.


Csak pár dolgot szeretnék megjegyezni.


- a 16-18 évesekre nem veszélyes a covid: most még talán nem annyira. De egyrészt nem csak az a veszély, hogy belehalsz, ún. "long covidot", illetve tartós egészségkárosodást is okozhat a vírus. Másrészt meg szerinted, ha a 18 év feletti lakosság nagyrészét immunizáljuk, akkor szerinted hogyan fog mutálódni a vírus, melyik korosztályban fog inkább terjedni?


- az oltás kockázatai: igen, valóban van (némi, elhanyagolható, minimális) esély rá, hogy problémát okozhat valamelyik (bármelyik) oltás. De akik arról beszélnek, hogy az oltásokról így meg úgy nem lehet tudni, hogy mit okoznak... a covidról lehet tudni, hogy mit okoz hosszútávon? Még arról sem sokat, de vannak rá kutatások, nem szép dolgokat. Összehasonlíthatatlanul kisebb az oltás kockázata, mint a covidé.


Fennáll egyébként egy olyan veszély is, ha nem oltjuk át (szinte) a teljes lakosságot, és nem érjük el a nyájimmunitást, akkor tovább terjedhet szabadon a vírus, ha szabadon terjed, akkor mutálódik is, és ki tudja, mikor alakul ki egy olyan mutáció, ami ellen nem jó az oltás. Másokat is veszélybe sodor az, aki nem oltatja be magát.


- az oltási igazolvány igazságtalan, "náci dolog": szerintem a szabályozás részleteivel sok probléma van, de azzal egyetértek, hogy sok dolog igazolványhoz van kötve. Igazából én az előző bekezdésben írtak miatt még ennél is szigorúbb lennék, aki nem oltatja be magát, az nem hagyhatja el a házát, aztán szevasz. Van hatféle vakcina az országban, most már gyakorlatilag olyat kapsz, amilyet akarsz, aki egyikkel sem hajlandó beoltatni magát, az üljön otthon a seggén. Egyébként meg igaz, hogy nem ma volt már, amikor beiratkoztam általános iskolába, de emlékszem, hogy vinni kellett az oltási könyvet, igazolni kellett, hogy megkaptam a kötelező védőoltásokat. Szóval, ha úgy tetszik, "oltási igazolvány" nélkül nem lehet általános iskolába sem járni.


Úgyhogy tessék beoltatni magatokat.


Ui.: Ja és a Fideszt utálom mint a sz@rt, még mielőtt megkapnám hogy fideszes vagyok.

2021. máj. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
69%

#73

Ezeknek hiába magyarázod, nem fogják fel borsónyi agyukkal.

2021. máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
61%
Próbálj hiteles forrásból tájékozódni, nézd meg az orvosok (akik értenek a témához, nem úgy mint az átlag magyar facebookharcos) véleményét: szinte mindenki már januárban beoltatta magát szó nélkül. Minden oltás közelebb visz a normális élethezm
2021. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 anonim ***** válasza:
36%
Kísérleti vakcinák!!
2021. júl. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/77 anonim ***** válasza:
53%
Azok, levelüük!! Szemét gonosz emberek, jaaaajjj, mindmeghalunk, a hatterhatalom senkit nem hagy meg... xd
2021. júl. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!