Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nettó 172 000 Ft-bol mennyi...

Nettó 172 000 Ft-bol mennyi rokontartast állapítanak meg? Én is kérhetek pl. egészségügyi okokra hivatkozva egy bizonyos összeget?

Figyelt kérdés
(Amit összevesznek a másik fél által a kérdés reggel is lesz ebből egy végeredmény vagy semmit se érdemes kérnem vagy ez hogy megy?)
2022. szept. 7. 05:14
 31/91 A kérdező kommentje:
" Senki nem kötelezhető rá. " ítélet mégis mégis mi mint kötelezettség? Ha megitélnek egy összeget akkor már ezt értelmetlen hogy nem kötelezhető valaki arra amit megítéltek. Az itélet épp azt jelenti hogy kötelező a betartása.
2022. szept. 7. 10:50
 32/91 A kérdező kommentje:

" legtöbb ember, aki dolgozik és adót fizet, " bíráld felül a kapcsolati körödet hogy megfelelő körökben mozogsz e mert egy karriert senki se fog feladni aprópénz "megtakarításáért"


A de csupa olyan emberek között mozogsz akiknek érdemes feladni a munkájukat aprópénzért akkor az azt jelenti hogy rossz társaságba keveredtél

2022. szept. 7. 10:52
 33/91 A kérdező kommentje:
" rendszeres bevételt biztosítson valakinek, aki lusta megkeresni a saját betevőjére valót. " Bár ez már ebből a mondatból is kiderül hogy nem megfelelő emberekkel veszed körül magad ha mást el se tudsz képzelni.
2022. szept. 7. 10:53
 34/91 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán érted a lényeget.

Ha valaki önszántából nem adná oda azt a bármekkora összeget, akkor miről kéne beszélgetni??

Egyébként kíváncsi lennék, milyen szituáció az, amiben egy egyáltalán felmerülne egy rokonom fejében, hogy becsenget hozzám és elmondja, hogy szerinte miért nekem kéne megoldanom az életét vagy a problémái egy részét.

2022. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 A kérdező kommentje:
Google a barátod. Beírod hogy milyen esetekben jár rokon tartás valahogy értelmesen kereső módon megfogalmazva és utána elolvasod amit kiad
2022. szept. 7. 10:55
 36/91 A kérdező kommentje:
Az elgondolkoztat engem hogy miért ír egyáltalán válaszoljon akinek fogalma sincs az egészről és el sem tudja képzelni az egészet. Nem mintha itt nem ez lenne az általános...
2022. szept. 7. 10:55
 37/91 A kérdező kommentje:

" Ha valaki önszántából nem adná oda azt a bármekkora összeget, akkor miről kéne beszélgetni??"


Vannak olyan emberek akiknek nem szabad önszántunkból adni egy bizonyos összeget mert akkor pereskedve abból kiindulva próbálnak többért perelni. Érdemesebb inkább hagyni azt hogy a nulláról próbáljanak többet kihozni.

2022. szept. 7. 10:57
 38/91 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te vagy itt eltévedve. Ráadásul ahogy írod, Google -l is lespanoltál, aztán faggatod itt a jónépet, még azután is, hogy már megállapítottad, hogy mindenki értetlen hülye.

A 33. hsz- ból is látszik, hogy te nem érted az írott szöveget.

Senki nem szeretne lehúzós rokont.

Aki pedig jóban van a családjával az önszántából támogatja azt, akit szükséges.

Azt kellene elmagyaráznod, hogy te hogyan kerültél olyan helyzetbe, hogy úgy érzed nincs más választásod, mint jogi úton bevételt szerezni egy olyan rokontól,aki magától nem igazán akar rajtad segíteni.

Mit tettél saját magadért, hogy megoldódjon a helyzeted?

Szerintem ez sokkal fontosabb kérdés, mint az, hogy tényleg megítélne e a bíróság egy kis aprót a minimálbéres hozzátartozódtól.

2022. szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 A kérdező kommentje:

"Senki nem szeretne lehúzós rokont."


Az élet nem kívánságműsor. De a törvények se.


A családtagokat nem mi választjuk meg csak a barátainkat. És nem lehet mindenkivel jóban lenni csak azzal aki ezt kiérdemelte.


"Azt kellene elmagyaráznod, hogy te hogyan kerültél olyan helyzetbe, hogy úgy érzed nincs más választásod, mint jogi úton bevételt szerezni egy olyan rokontól,aki magától nem igazán akar rajtad segíteni."


Ez csak az itteni trollok agymenese inkább tőlük kell megkérdezni hogy jutottak oda hogy ezt találják ki. Hacsak nem te találtad ki. Akkor meg neked kell tudnod. Ha azonban visszaolvasol akkor láthatod hogy én ilyesmit nem írtam.

2022. szept. 7. 11:24
 40/91 A kérdező kommentje:
Mindenesetre Érdemesebb lenne a valósággal foglalkoznod, mint trollok hülyeségeivel
2022. szept. 7. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!