Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nettó 172 000 Ft-bol mennyi...

Nettó 172 000 Ft-bol mennyi rokontartast állapítanak meg? Én is kérhetek pl. egészségügyi okokra hivatkozva egy bizonyos összeget?

Figyelt kérdés
(Amit összevesznek a másik fél által a kérdés reggel is lesz ebből egy végeredmény vagy semmit se érdemes kérnem vagy ez hogy megy?)
2022. szept. 7. 05:14
 41/91 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem is foglalkozunk tovább veled.
2022. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:

A kérdésedben van, hogy egészségügyi okokra hivatkozva te is kérhetnél-e.

Na mármost, ha történetesen te lennél az az unokatestvérem vagy bárki a családból, akin önszántamból nem segítenék, te meg bíróságon szeretnéd ezt érvényesíteni, akkor csak kéne egy elfogadható indok.

Erre irányult a kérdésem.

Szerinted, milyen helyzet indokolná ezt?

Csak a tisztánlátás miatt kérdem, hadd lássam már, hogy mi az, ami miatt nekem kellene gondoskodnom rólad!

2022. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 A kérdező kommentje:
42 így eleve nem is kellett volna.
2022. szept. 7. 12:09
 44/91 A kérdező kommentje:

42 nem az van a kérdésben Csak miután nem értetted meg a magát a kérdést, félre kombinálsz.


Indok az van másképp nem lenne kérdés. De ezt nem csak leírtam párszor hanem egyben nyilvánvaló is.



"Csak a tisztánlátás miatt kérdem, hadd lássam már, hogy mi az, ami miatt nekem kellene gondoskodnom rólad!"

Nem egyszerűbb ha beírod a Google be és akkor kiírja az összes lehetőséget? Mint velem trollkodnod?



"Szerinted, milyen helyzet indokolná ezt?" Mintha az számítana bármit is hogy szerintem mi van nem pedig a törvény...

2022. szept. 7. 12:14
 45/91 anonim ***** válasza:
Csak a google-t nyomod, hallod, amikor ennyi erővel utána is nézhetnél, ha szerinted minden rajta van. Teljesen egyértelmű az idióta válaszaid alapján, hogy maximum egy dr. google szerint diagnosztizált problémád van, amivel szerinted nem tudod ellátni magad és le akarsz húzni valakit. Abszolút érdemtelen vagy, tudod is, ezért nem mersz semmilyen igényt benyújtani, csak hátha valaki nagyobb suttyó nálad az oldalon, és azt mondja, hogy ő bizony kiperelt 100 ezer forintot a rokonából.
2022. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
100%
B4szod, rajtad is csak a taigetoszon tudtak volna segíteni.
2022. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 A kérdező kommentje:
45 de nem én nyAggatok más kérdéseiben kerdezoket
2022. szept. 7. 12:54
 48/91 A kérdező kommentje:
" Teljesen egyértelmű az idióta válaszaid alapján," de csak annak aki nem tud olvasni
2022. szept. 7. 12:56
 49/91 anonim ***** válasza:
100%

Huh...Te nem vagy valami okos, ugye....Az erto olvasas se nagyon megy, latom. A nincs általános megállapítási kulcsa azt jelenti, minden eset egyedi, nincs rá alkalmazható számítás. Pl a gyerektartasra van. Kötelezett nettó jövedelme × 20%/gyerek,de max a netto 50%-a több gyerek esetén. Tehát Jani a 172nettobol egy gyerekre fizetne 34.400at, kettőre összesen 68.800at, háromra, négyre, ötvenhatra összesen 86ezret. Rokontartasnal nincs ilyen.

Ha Janit beperelik rokontartasra, kb 99,999% hogy SEMMIT nem kell fizetnie, mert alacsony a jövedelme.

2022. szept. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
100%

😂 Rég láttam már ekkora gyíkot. 😂 Hiába csűrőd csavarod, bújsz ki a válaszok alól..


Kedves kérdező!


172 000ft-ből kizártnak tartom, hogy bárki, bármit megállapítson. Ez az összeg arra nem elég, hogy éhenhaljon a tulajdonosa.. Tehát a saját megélhetése forogna kockán.


Aki igényt tart a rokontartásra, annak bizonyítania kell, hogy érdemes rá. Aki nem akar fizetni, annak bizonyítania kell, hogy érdemtelen a másik fél.


Amit hiába próbálsz figyelmen kívűl hagyni, az az, hogy hiába létezik ez a törvény, ott ahol ezt kell alkalmazni, iszonyat nagy gebasznak kell lenni a 2 fél között..

Normális családban az ember segít a családtagján. De ahol már bíróságra kell járni.. Ott nagyon elenyésző esetben lesz jogosult a rokontartásra az illető.

2022. szept. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!