Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha válás előtt a...

Mit tehetek ha válás előtt a férjem minden vagyonát átíratja másra?

Figyelt kérdés

Nehéz válás előtt állok forrongó indulatokkal, bosszúval, játszmákkal.

A ház csak a férjem nevén van én arányaiban jóval kevesebbet pótoltam bele mint ő. Viszont a vállalkozása elindításához én adtam milliókat, amit szépen megfialtatott, tehát befuttatta a vállalkozását, ami szintén csak az ő nevén van.Ez már a házasság alatt történt.

Most válunk, de nem tudunk megegyezni. A házat esze ágában sincs eladni, de kp-ban kifizetni nem tud. Azt is mondta hogy minden ami a nevén van átíratja másra és papíron nem lesz semmije így mehetek ahova akarok.

Ő dolgozik én csak félállásban tudnék, mert a nagyobbik gyerekért 12:30-ra kell menni a suliba(autista)így nagyon nehéz munkát szerezni. Függök tőle anyagilag, bármennyire nem akarnék.

2 gyermek van. Házasság kezdete óta külön kasszán vagyunk. Ami úgy néz ki hogy az enyém a jóval kevesebb "máról holnapra valamennyi kevés van a számlán", az övén milliók.

Ki tud teljesen forgatni? Mit tudok tenni?



2022. okt. 2. 21:53
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy ezt meg lehet tenni, hiszen akkor mindenki ezt csinálná. Fordulj ügyvédhez, ne itt varj tanácsot, ügyvéd úgyis kell, ha válsz.
2022. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
95%
A bíróság nem hülye, amit a férjed csinál vagyonmentésnek hívják, és nem fogják díjazni a bíróságon. A "különkassza" csak a ti fejetekben létezik, jogilag közöskasszán vagytok.
2022. okt. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
98%
közös vagyont nem írathat át más nevére. ha házasság alatt együtt vettétek, akkor hiába van az ő nevén, akkor is közös
2022. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul 2 gyerekkel valszeg te maradhatsz a házban.
2022. okt. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg. Ha mégis a bíróság nem hülye. A házasság alatt szerzett vagyon fele a tiéd.
2022. okt. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Eddig csak egy ingyenes jogi képviselővel beszéltem a család-és gyerekjólétu szolgálatban. Ő is hasonlókat mondott mint amit írtatok. Valószínű nekem ítélik a gyerekeket, a vagyon közösnek számít és az is lehet mi maradunk a házban s neki kell mennie. Bár az ő fejében ilyen verzió nem létezik és azt mondja nem érdekli hogy mit mond a bíróság.

Rettenetes helyzet. Amikor összeházasodtunk én voltam a "vagyonosabb", ami idővel teljesen áfordult az ő oldalára. Hihetetlen hogy egyes embereket hogy meg tud változtatni a pénz.

2022. okt. 2. 22:14
 7/43 anonim ***** válasza:
4%
Olyan abszúrd dolgokat írtok, hogy az ember esze elmegy. Hogyan lenne közös a vagyon, amikor a cég csak a férje nevén van, ő dolgozik benne a nő nem, valamint a házépítés is gondolom számlamozgásokból látszik, hogy ki finannszírozta. Akkor hogyan maradhatna benne a nő? A bíróság majd minden ilyet mérkelegel és arányosan megítél majd egy összeget, hogy mit kell kapnia a nőnek pl mert ő vi tte a háztartást a gyerekeket nevelte stb. Elég igazságtalan is lenne felezni, a mikor az anyagi terhek nagy részét a férj vitte.
2022. okt. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó. Nagyon el vagy tájolódva, ne nősülj még. Előbb olvass el egy-két törvényt.
2022. okt. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
Házasságban szerzett vagyon fele-fele, kedves 7-es. Nem a gyereknevelés és a mosogatás költségeivel kalkulál a bíróság.
2022. okt. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ingatlant a házasság után vették, s ahhoz nem használtak házasság előtti különvagyont, akkor az közös, függetlenül attól, kinek a nevén is van. Ha használtak hozzá különvagyont is, akkor az a rész levonódik, s a többi százalék lesz közös.
2022. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!