Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha válás előtt a...

Mit tehetek ha válás előtt a férjem minden vagyonát átíratja másra?

Figyelt kérdés

Nehéz válás előtt állok forrongó indulatokkal, bosszúval, játszmákkal.

A ház csak a férjem nevén van én arányaiban jóval kevesebbet pótoltam bele mint ő. Viszont a vállalkozása elindításához én adtam milliókat, amit szépen megfialtatott, tehát befuttatta a vállalkozását, ami szintén csak az ő nevén van.Ez már a házasság alatt történt.

Most válunk, de nem tudunk megegyezni. A házat esze ágában sincs eladni, de kp-ban kifizetni nem tud. Azt is mondta hogy minden ami a nevén van átíratja másra és papíron nem lesz semmije így mehetek ahova akarok.

Ő dolgozik én csak félállásban tudnék, mert a nagyobbik gyerekért 12:30-ra kell menni a suliba(autista)így nagyon nehéz munkát szerezni. Függök tőle anyagilag, bármennyire nem akarnék.

2 gyermek van. Házasság kezdete óta külön kasszán vagyunk. Ami úgy néz ki hogy az enyém a jóval kevesebb "máról holnapra valamennyi kevés van a számlán", az övén milliók.

Ki tud teljesen forgatni? Mit tudok tenni?



2022. okt. 2. 21:53
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Kérdező, ügyvéddel tudtál azóta beszélni?
2022. okt. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
43%

23


Sötét vagy mint az éjszaka.

AMiről te beszélsz, az a különvagyon, ami már a házasság előtt is megvolt, illetve van egy -két kivétel, ami még odatartozik (öröklés, ajándék, szerzői jog díjak).

Vagy az élettársi kapcsolat. Ott megy szerzés arányában a vagyonmegosztás.

2022. okt. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azonnal beszélj ügyvéddel.


Nekem most van olyan perem, ahol a feleség adott el mindent a férj tudta nélkül. Kínkeserves a helyzete, pedig a szituáció napnál világosabb.


Én azonnal megindítanám a vagyonközösség megosztásat, hogy pl. a perfeljegyzés tulajdoni lapon legyen az ingatlannál, ne tudja átruházni, azonnal biztosítani kell a helyzeted.


Valóban jogod van a felére (ideális esetben) a vagyonnak, csak ha ezt meglépi, amivel fenyegetőzik, megőszülsz, mire hozzájuthatsz bármihez. Adott esetben bűncselekmény is lehet persze, de a nyomozó hatóságoktól jogvédelmet várni...nem egyszerű menet.

2022. okt. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
45%
Jò nagy hülye a ferjed hogy elmondta mit tervez
2022. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
54%
Nem az a kerdes ki nevèn van hanem hogy miből vettètek. Ferjed különvagyonàbòl? Vagy együtt kerestètek meg hàzassag alatt? Ettől függ mennyi jàr.
2022. okt. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
0%
33 as hozzaszolò tipikus ügyvèd, hülyìt hogy jogod van a felère amikor azt sem tudja mi a tènyàllàs. Aztan mikor 6 èv pereskedes utan kiderül hogy megsem jàr a fele mert a ferj eladott hàzàn lett vève 90% ban az ingatlan akkor kezdődik az aljaskodàs.
2022. okt. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:

Már 6 éves házasok voltunk amikor a házat vettük, amiben jelenleg lakunk. Házasságban szerzett vagyonból, nem különvagyonból.

Férjemnek a házasság előtt nem volt különvagyona csak egy használt kocsi, de ingatlanja nem. Albérletben lakott előtte. Mellettem tollasodott meg.

Igen, jártam ügyvédnél azóta. Annyira nem reménytelen a helyzetem jogilag. Bár ismerve a magyar igazságszolgáltatást...meg a megannyi sztorit hogy egyesek hosszú évekig perelnek válás után...hááát. Nem egyszerű, pláne lelki értelemben.

2022. okt. 8. 23:11
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
De akkor mièrt került csak az ő nevère a hàz? Ha ìgy van ahogy mondod akkor vaĺoban fele a tied. Gyorsan intèzkedj ne tudja eladni az ingatlant
2022. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Ha az ügyvéd azt mondja, hogy nem teljesen reménytelen, akkor lehet keresni kéne egy másik ügyvédet, mert a leírásod alapján most még teljesen menthető a helyzet. Ahogy mondták, ha földhivatalban széljegyzetet kap az ingatlan, el se tudja adni nélküled.
2022. okt. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

35ös válaszolónak:


Nem mondtam, hogy a fele jár neki, viszont ha jár neki bármi, akkor most kell lépni, ezt iratok nélkül meg lehet mondani pusztán a leírás alapján, a józan észre hallgatba. Mivel előbb-utóbb valamit lépni kell, nem kellene megvárni, amíg késő.


Írhatnám azt is, hogy a segítő szándék vezette a hülye ügyvédet abban, hogy a kérdező ne legyen feltétlen kisemmizve.

2022. okt. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!