Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha válás előtt a...

Mit tehetek ha válás előtt a férjem minden vagyonát átíratja másra?

Figyelt kérdés

Nehéz válás előtt állok forrongó indulatokkal, bosszúval, játszmákkal.

A ház csak a férjem nevén van én arányaiban jóval kevesebbet pótoltam bele mint ő. Viszont a vállalkozása elindításához én adtam milliókat, amit szépen megfialtatott, tehát befuttatta a vállalkozását, ami szintén csak az ő nevén van.Ez már a házasság alatt történt.

Most válunk, de nem tudunk megegyezni. A házat esze ágában sincs eladni, de kp-ban kifizetni nem tud. Azt is mondta hogy minden ami a nevén van átíratja másra és papíron nem lesz semmije így mehetek ahova akarok.

Ő dolgozik én csak félállásban tudnék, mert a nagyobbik gyerekért 12:30-ra kell menni a suliba(autista)így nagyon nehéz munkát szerezni. Függök tőle anyagilag, bármennyire nem akarnék.

2 gyermek van. Házasság kezdete óta külön kasszán vagyunk. Ami úgy néz ki hogy az enyém a jóval kevesebb "máról holnapra valamennyi kevés van a számlán", az övén milliók.

Ki tud teljesen forgatni? Mit tudok tenni?



2022. okt. 2. 21:53
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
86%
Kedves 20 as, nem aszerint nezi a biròsàg hogy szerinted mi igazsagos hanem van egy jogrendszer. A különvaguoni cèg haszna közös. Hàzassagban a barmelyik fèl altal megkeresett pènz közös. Az abbòl vett dolgok koxosek. Különvagyon pedig kulon vagyon es az abbòl vett dolgok is
2022. okt. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Az együttélés és a házasság nem ugyanaz. A különvagyon és a házasság alatt vett ház sem ugyanaz.
2022. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 21 es, szerencsére nagyon rosszul tudod és gondolom neked az a természetes ha aránytalan teherviselés utàn fele-fele arányban részesülnek a felek. Megkérdeztem egy válási szakértőt és egyáltalàn nem így van, hogy el kell felezni a vagyont, ha bizonyíthatóan nem közösen invesztàltak valamibe, mint pl hàz. Szerinted milyen alapon játna akár egy 50-100-200 milliós hàz fele az ex feleségnek, ha egy forintot nem invesztált bele, sem az építésbe, sem a fenntartásába. A jogrendszer pont az igazságosságot szolgálja, nem azt hogy aránytalanul ítéljen az egyik félnek. Ezek amiket írsz akkor érvényesek, ha a két fél közel azonos keresetűek és a terheket is közel azonosan fizetik. Pl a ház hitele, ha van.
2022. okt. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
75%

23: ezeket a baromságokat honnan veszed, hogy azonos fizetés esetén feleződik a vagyon?

Élettársi kapcsolatban a felek önálló vagyonszerzők.

Házasságban az életközösség - tehát már a házasságot megelőző együttélés időszaka is beleértve - alatt vett ingatlan, vagyon, minden fifti-fifti, kivéve az örökséget, ajándékot vagy ha bizonyíthatóan az életközösség előttről származik az ára.

2022. okt. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
32%

23: Hagyd már abba. Nem vagyunk kiváncsiak a sületlenségeidre.

A házasság egy jogintézmény és nem fillérbaszó majmok témaforrása.

A házasság nam csak élet- hanem vagyonközösség is. A házasságban a gyermek nevelése, a főzés, takarítás, meg a szaros gatya mosása is értékkel bíró hozzájárulás a vagyonközösséghez.

2022. okt. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
24%
Neked van sületlenséged kedves. És fillérbaszó a jó édes tudod kid. Édesem mennyire sértő ez rád igaz amiket írok?! Biztos valami gold digger vagy. :)))
2022. okt. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
77%
Ne édesezz, én férfi vagyok, csak nem süldő paraszt.
2022. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

23 te ne nősülj meg, mert váláskor csúnyán pofára eshetsz. nem jár neked több, ha magasabb a fizetésed. és de, ez igazságos lehet. van, aki nem akarja, hogy dolgozzon a felesége. szerinted, ha anyuka otthon a sok gyerekkel foglalkozik, mert apuka dolgozik, akkor váláskor menjen az utcára? vagy ha dolgozik anyuka, akkor is általában olyan munkát, ami mellett a gyerekkel is tud foglalkozni. így persze valószínűleg nem keres milliókat. akkor is ő szívna?

stbstb.

2022. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
23 as akkor nem feleződik a vagyon ha valamelyik fèl különvagyonabòl lett vève az 50-100-200 milliòs hàz. Mi a különvagyon, keress rà, pontosan le van ìrva. Ès különvagyon èrtèkèn szerzett vagyontàrgy megtartja különvagyoni jellegèt. Tehàt lehet olyan eset hogy az egyik fèlè marad a 200 milliòs hàz. De nem az alapjàn hogy az egyik milliokat keres a màsik hàztartàsbeli
2022. okt. 7. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es, 20-as, 23-as "kötekedő".

Figyelj, leírom mégegyszer, hogy tisztábban átlásd. Amikor megházasodtam én voltam a vagyonosabb (öröklés útján). Tehát ingatlanjaim voltak(lakás, hétvégi ház, földek stb). A férjemnek "semmi". Vagyis egy használt 14 éves kocsi. Házassági szerződést nem írtunk. Buta voltam és naív. Az évek alatt a különvagyonomból milliókat adtam neki hogy álmai vállalkozását megnyissa. Megnyitotta, befuttatta, az évek alatt vagyonos lett.Én dolgoztam egy ideig, de a nagyobbik gyermekről kiderült hogy autista így el kell hoznom délbe a suliból. Kiestem a munkaerőpiacról. Mindig külön kasszán voltunk, soha nem volt igazán gond abból hogy ki mit vegyen...mindaddig míg a férjem vagyonos nem lett és elszállt vele a ló. Elfelejtette hogy honnan jött.

Most "uralkodik, arcoskodik". Rettentően fáj hogy a személyiségét így átformálta a pénz. Szóval nem az a kategória vagyok aki a "csupasz s.gget" tette be a házasságba és most követel. Amúgy is feleződne ha így történt volna, de maga az elv, a stílus bánt.

Az hogy miért nem dolgozok a vállalkozásban arról meg annyit hogy abszolút férfias ág, amihez nem értek és 70 km-re van a lakhelyünktől. Nekem marad a háztartás, a férjem ingázik. Én vagyok a gyerekekkel.

Amúgy meg megkérlek hogy ne sértegess! Rajtad kívül mindenkinek átment a problémám, neked nem. Tényleg jobb ha te nem is nősülsz mint ahogy valaki fentebb írta, mert válás esetén te pontosan olyan nehéz eset lennél mint a férjem. Már most sajnálom az élettársadat...

2022. okt. 7. 10:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!