Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha válás előtt a...

Mit tehetek ha válás előtt a férjem minden vagyonát átíratja másra?

Figyelt kérdés

Nehéz válás előtt állok forrongó indulatokkal, bosszúval, játszmákkal.

A ház csak a férjem nevén van én arányaiban jóval kevesebbet pótoltam bele mint ő. Viszont a vállalkozása elindításához én adtam milliókat, amit szépen megfialtatott, tehát befuttatta a vállalkozását, ami szintén csak az ő nevén van.Ez már a házasság alatt történt.

Most válunk, de nem tudunk megegyezni. A házat esze ágában sincs eladni, de kp-ban kifizetni nem tud. Azt is mondta hogy minden ami a nevén van átíratja másra és papíron nem lesz semmije így mehetek ahova akarok.

Ő dolgozik én csak félállásban tudnék, mert a nagyobbik gyerekért 12:30-ra kell menni a suliba(autista)így nagyon nehéz munkát szerezni. Függök tőle anyagilag, bármennyire nem akarnék.

2 gyermek van. Házasság kezdete óta külön kasszán vagyunk. Ami úgy néz ki hogy az enyém a jóval kevesebb "máról holnapra valamennyi kevés van a számlán", az övén milliók.

Ki tud teljesen forgatni? Mit tudok tenni?



2022. okt. 2. 21:53
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

7: A házasság alatt szerzett vagyon közös.

A vállalkozást meg a feleség finanszírozta.


Egy lehúzós, golddigger fsz vagy, aki a felesége pénzéből akar saját vállalkozást csinálni.

2022. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
94%
Csak egy kérdés, miért mentél bele, hogy a vállalkozás csak a férjed nevén legyne, mikor te finanszíroztad az indulást magánvagyonból?
2022. okt. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Hiába van a vállalkozás a férjed nevén, az is közös.

Azt neked kell igazolnod, hogy különvagyonból invesztáltál az indulásnál.


A ház is közös, de jó ha vigyázol, ugyanis ő most eladhatja a megkérdezésed nélkül, hiszen az csak az ő nevén van.


Ha válás után nem fizetné a tartásdíjat, jelentsd fel késlekedés nélkül.

2022. okt. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ügyvéd, de szerintem azonnal be kell adni a válópert, hogy ne tudja elkótyavetyélni most még a fejed fölül amíg vagyonközösségben éltek.

Amúgy nemrég volt a hírekben hogy egy férfi, asszem Szegeden, nyert a lottón és el akarta titkolni a válófélben levő felesége elől. Már elváltak, de a nő vissza tudta szerezni a felét, és a férfit el is ítélték valahogy. Csak hát évekbe tellett.

2022. okt. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

14 es!: ha valòfèlben van ès ugy nyer akkor màr különvagyon a nyeremèny.

Kèrdező: a hàz akarki nevèn is van attòl függ h kiè,hogy hazassàg alatt szerzett vagyonbòl èpült e. Ha igen akkor telekkönyvön kìvüli tulajdonos vagy, ìgy jàr belőle.

A bankszàmlàjàn lèvő milliòk feleződnek,HA a hazassàg alatt szerezte.

A cèg haszna közös, mindegy kinek a nevèn van a cèg.

Menj el ügyvedhez ès mielőbb add be a vàlàst.

2022. okt. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%

"14 es!: ha valòfèlben van ès ugy nyer akkor màr különvagyon a nyeremèny."


Nem. Akkor különvagyon, ha igazolt az ágytól-asztaltól való különválás.

2022. okt. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
59%
De ha beadja valamelyik fèl a valòpert azzal bebizonyosodik hogy megszűnt az èletközössèg. Tehàt megtörtènt az àgytòl asztaltòl elvàlàs. Akkor adjàk be a vàlò keresetet. Bàr elvileg előfordulhat de igen ritka, hogy elmennek vàlni, otthon pedig összebùjnak ès együtt tervezgetik a jövőt ès hatalmasakat dugnak.
2022. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

15 jól mondja, 2016 ban nyertek és 2017 ben adták be a válópert.

14 es voltam

2022. okt. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
81%

"De ha beadja valamelyik fèl a valòpert azzal bebizonyosodik hogy megszűnt az èletközössèg. "


Attól még nem biztos, hgy megszűnt az életközösség és még az sem biztos, hogy el is fognak válni.

2022. okt. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
10%
7 es vagyok. Vajon miért van ezen mindenki fennakadva, amit írtam? Igazságtalan??? Mi a párommal mindig is külön kasszán voltunk, nem vagyunk házasok csak együtt élünk. Én sokkal többet keresek, mint ő. Építkeztünk, én telkemre, mindent én finnanszírozzam az utolsó forintig. Jelenleg az egész tezsiköltséget én állom, kaja, utazások, bevásárlások, gyerek költsége java részt. Az ő fizetéséből csak magára kell költenie meg néha vesz a gyereknek valamit. Akkor most szerintetek igazságos lenne felezni? A felezéshez a terheket is felezni kene nem? A kérdező is szerintem tudja, mi lenne az igazságos és ahhoz ragaszkodni.
2022. okt. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!