Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy jogtalanul átmotoztak titeket bolti lopás vádjával?

Figyelt kérdés

Velem kétszer esett meg. Egyszer egy szupermarketben azért találtak gyanúsnak, mert hogy túl sokat időztem egy helyen a polcok mellett. Holott csak agyalásztam, hogy melyik terméket vegyem.

Máskor a Media Marktba bementem nézelődni, de semmit nem vettem. És ezért állítottak meg, és hogy túl gyors tempóban mentem.

Ez ellen semmi törvény nincs? Hisz alapjában véve ez jogtalan vádaskodás, ha úgy tetszik, rágalmazás. Arról nem is beszélve, hogy mindkét eset módfelett primitív gondolkodásmódról árulkodik, hiszen a legpitiánerebb tolvaj sem lopna ennyire direktben átlátszó, lebuktató nódon.



2022. okt. 30. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
14%
Nem, én normálisan viselkedem.
2022. okt. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:
1: Mert az általam leírtakban mi volt a nem normális?
2022. okt. 30. 10:11
 3/79 anonim ***** válasza:
91%
Utólag tehetsz panaszt a biztonsági szolgálatnál.
2022. okt. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 A kérdező kommentje:
3: Vagyis az engem átmotozó szekusok főnökénél?
2022. okt. 30. 10:12
 5/79 anonim ***** válasza:
93%

Engem Penny Marketben kutattak át.

Az előttem 'vásárló' indián miatt megszólalt a lopásgátló kapu, de mire odaért a 'villámgyors' reagálású biztonsági szolgálat, addigra már én álltam a kapuban, így hát engem kutattak át :D

Mutogattam nekik, hogy ott fut ni a tolvaj, de azt hitték, hogy őket akarom lerázni :D

2022. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
13%
Nézz utána először mit jelent a motozás...
2022. okt. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 A kérdező kommentje:
6: Tudom, hogy mit jelent. A szupermarketben kicipzároztatták és lehúzatták a nadrágomat a térdemig.
2022. okt. 30. 10:19
 8/79 anonim ***** válasza:
16%
Az nem motozás. Az ruházat átvizsgálás.
2022. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 A kérdező kommentje:
8: Egyhülyeség. A kérdésem lényege a jogtalan lopással vádolás. Bakker, ne a kifejezéseken lovagoljunk már!
2022. okt. 30. 10:22
 10/79 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező

Egyrészt egy szót sem írtál arról, hogy meg is motoztak volna - hogy figyelnek, megnéznek, rákérdeznek mit teszel, az nem motozás. Másrészt meg ez a biztonsági őr dolga, hogy figyeljen, ellenőrizzen.

Láttam egyszer hogy milyen módon dolgoznak a tolvajok. Az egyik csak "nézelődött" a DVD-k között, majd hopp, kinyitotta a lezárt tokot, kiemelte a lemezt és a "véletlenül" épp akkor mellette elmenő pasinak átadta, az meg rögtön zsebre vágta és kiment a boltból.

Szegény biztonsági őr hiába figyelt és motozta meg azt aki "csak nézelődött", hiába volt ott az üres tok, mivel az illetőnél nem talált semmit. Mázlija volt, hogy a kamera felvette és a rendőrök a közelben voltak, az utcán elkapták a másik pasast.

A lényeg: a biztonsági őrnek ez a munkája, ezért fizetik és ha nem néz meg mindenkit akinél gyanúsat tapasztal akkor a bolti lopások száma nő és őt meg kirúgják.

2022. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!