Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy jogtalanul átmotoztak titeket bolti lopás vádjával?

Figyelt kérdés

Velem kétszer esett meg. Egyszer egy szupermarketben azért találtak gyanúsnak, mert hogy túl sokat időztem egy helyen a polcok mellett. Holott csak agyalásztam, hogy melyik terméket vegyem.

Máskor a Media Marktba bementem nézelődni, de semmit nem vettem. És ezért állítottak meg, és hogy túl gyors tempóban mentem.

Ez ellen semmi törvény nincs? Hisz alapjában véve ez jogtalan vádaskodás, ha úgy tetszik, rágalmazás. Arról nem is beszélve, hogy mindkét eset módfelett primitív gondolkodásmódról árulkodik, hiszen a legpitiánerebb tolvaj sem lopna ennyire direktben átlátszó, lebuktató nódon.



2022. okt. 30. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 DK-s ***** válasza:
83%

48-nak:


Igazad van. Az előbb nem vettem észre.

2022. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
88%
Velem nem lenne szerencséjük, mert én élvezném ha taperolnának, stb. Sőt nyugodtan testüreg vizsgálat is lehet a legkülönbözőbb módokon. :)
2022. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 NTBS ***** válasza:
100%
Nem, mert kisboltokba szoktam járni.
2022. dec. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
66%

"Lopás vádja", rágalmazás?

Egyik sem volt. max. gyanúsítás, de még azt is csak óvatosan mondanám.

Nem vagy köteles engedelmeskedni, kihívhatják a zsarukat, és ők is megtehetik, addig viszont feltartóztathatnak.


De igen, előfordul, hogy a biztonsági őr kiskirálynak képzeli magát :D


Volt egy időben a környékünkön lévő Penny-ben, hogy egy őr MINDEN EGYES VÁSÁRLÓ táskájába belenézett, és igyekezett lecsekkolni blokk szerint, hogy csak az van-e nála. Ez pl. nyilván már indokolatlan, így túlkapás.

De az, hogy valamiért gyanúsan viselkedsz, felkelted a gyanúját, akkor joga van meggyőződni arról, hogy nem lopsz - így vagy úgy.


Különben miért tartanának biztonsági őröket?

2022. dec. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
100%

"Engem Penny Marketben kutattak át.


Az előttem 'vásárló' indián miatt megszólalt a lopásgátló kapu, de mire odaért a 'villámgyors' reagálású biztonsági szolgálat, addigra már én álltam a kapuban, így hát engem kutattak át :D


Mutogattam nekik, hogy ott fut ni a tolvaj, de azt hitték, hogy őket akarom lerázni :D"


Alapvetően vicces a történet csak az a bökkenő, hogyha valaki ténylegesen tolvaj, akkor ő is le akarná rázni őket. Tehát nekik foghalmuk sincsen arról, hogy te valóban tolvaj vagy e, vagy az igazat mondod nekik. Ha nem járhatnának semminek se utána, akkor hogy kapják el az igazi tolvajokat? Hiszen mindenki mondhatja nekik, hogy én nem csináltam semmit menejetek el innen.

2022. dec. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
100%
Persze nem jó dolog akárkit megmotozni sem, de akkor ha valaki tényleg tolvaj hogy buktatják le? Majd ő is azt mondja hogy én nem loptam semmit se ne motozzatok meg és sétáljon el a lopott áruval?
2022. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 A kérdező kommentje:
56: Én úgy tervezem, ha legközelebb megesik velem ilyen, ha a szekus velem azonos vagy kisebb súlycsoportú, hogy azt mondom hogy oké, kutasson át, kifordítom a zsebeimet, meg minden, de ha nincs nálam semmi, akkor hadd adjak neki egy sallert. És így egálban vagyunk. 😀
2022. dec. 3. 14:09
 58/79 anonim ***** válasza:
Volt. Aztán kiderült, hogy pont azok a biztonsági őrök lopták ki az áruházból azt a dezodort, mit én gyanútlanul megvettem és a táskámban hordoztam.
2022. dec. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 A kérdező kommentje:
58: Ezt nem értem. Megvetted és a táskádban hordoztad, amit ők elloptak? Ezt hogyan?
2022. dec. 3. 14:54
 60/79 anonim ***** válasza:
100%
#59 Hónapokkal előtte vettem meg egy árustól a vásárban. Az árushoz meg úgy került, hogy ők ellopták. Csak amilyen hülyék voltak rajta hagyták a csipogóját, és elkezdett csipogni a táskámban a pénztárnál.
2022. dec. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!