Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy jogtalanul átmotoztak titeket bolti lopás vádjával?

Figyelt kérdés

Velem kétszer esett meg. Egyszer egy szupermarketben azért találtak gyanúsnak, mert hogy túl sokat időztem egy helyen a polcok mellett. Holott csak agyalásztam, hogy melyik terméket vegyem.

Máskor a Media Marktba bementem nézelődni, de semmit nem vettem. És ezért állítottak meg, és hogy túl gyors tempóban mentem.

Ez ellen semmi törvény nincs? Hisz alapjában véve ez jogtalan vádaskodás, ha úgy tetszik, rágalmazás. Arról nem is beszélve, hogy mindkét eset módfelett primitív gondolkodásmódról árulkodik, hiszen a legpitiánerebb tolvaj sem lopna ennyire direktben átlátszó, lebuktató nódon.



2022. okt. 30. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az égvilágon semmi alapja nem volt, mégis nagyon durván bántak velem. (Sima "megnézhetném a táskáját?" nem háborított volna fel, de itt rögtön tolvajként kezeltek.)

Állítólag egyszer beléptem valami olyan "sarokba", amit a kamera nem lát, és ez már elég volt ahhoz, hogy biztosak legyenek benne, hogy az alatt mindenfélét a táskámba tuszkodtam... Mert ugye nyilván minden vásárló tudja, mit lát a kamera és mit nem...


Írtam panaszlevelet, bocsánatot kért a vezetőség, állítólag azt a biztonsági őrt ki is rúgták (nem csak miattam, hanem sok más, főleg fiatal nővel is megcsinálta ezt). De így sem mentem oda azóta soha többet.

2022. okt. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
11%
A motozás azt jelenti, mikor benéznek a testüregeidbe, szóval azt semmiképpen ne hagyd! 😀
2022. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
70%
#22 dehogy jelenti azt... 😅
2022. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
87%
Sok ilyen buzgómócsing van, általában ezek mennek polgárőrnek is.
2022. okt. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
87%

23!


"Ruházatátvizsgálásra igazoltatás közben, akár az utcán is sor kerülhet, a motozás viszont konkrét személynél történő konkrét tárgy keresése, ahol lehetőség van a testnyílások átvizsgálására is, így az csak zárt térben történhet - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) alezredese az MTI-vel."

2022. okt. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 A kérdező kommentje:

25: "lehetőség van"


Tehát nem foglalja automatikusan magában.

2022. okt. 30. 10:43
 27/79 anonim ***** válasza:
85%

"Ez ellen semmi törvény nincs?"


Van, nem járulsz hozzá, és akkor hívhat rendőrt, és addig visszatarthat.


Maga a vegzálás ellen nincs törvény, hiszen így akkor a tolvaj is mondhatná, hogy ne vegzáljanak. Ez a munkája, hogy a gyanús embereket megállítja.

2022. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
100%

Volt - feljelentettem a rendőrségen, bepereltem az üzletet, kaptam kártérítést, a biztonsági orkot meg kirúgták.


Ugyanis NINCS joga ilyenekhez, hogy lehúzassa veled a gatyádat, meg hasonlók, a táskádat átvizsgálhatja alapos gyanú esetén, ennyi.

2022. okt. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
100%
28: a táskádat sem vizsgálhatja át, ha nem járulsz hozzá, mert nem hatóság, de kihívhatja a rendőröket, ha elutasítod, és azok megtehetik
2022. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 DK-s ***** válasza:
100%

#19-nek:


Picit kiigazítalak:


Motozni semmiképp nincs joga. Arra is csak megkérhet hogy pakolj ki mindent a zsebeidből, de motozást csak rendőr végezhet. Az is csak hatósági tanú (általában a kolléga) jelenlétében.

2022. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!