Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy jogtalanul átmotoztak titeket bolti lopás vádjával?

Figyelt kérdés

Velem kétszer esett meg. Egyszer egy szupermarketben azért találtak gyanúsnak, mert hogy túl sokat időztem egy helyen a polcok mellett. Holott csak agyalásztam, hogy melyik terméket vegyem.

Máskor a Media Marktba bementem nézelődni, de semmit nem vettem. És ezért állítottak meg, és hogy túl gyors tempóban mentem.

Ez ellen semmi törvény nincs? Hisz alapjában véve ez jogtalan vádaskodás, ha úgy tetszik, rágalmazás. Arról nem is beszélve, hogy mindkét eset módfelett primitív gondolkodásmódról árulkodik, hiszen a legpitiánerebb tolvaj sem lopna ennyire direktben átlátszó, lebuktató nódon.



2022. okt. 30. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 A kérdező kommentje:
60: Ja vagy úgy! És hogy derült ki?
2022. dec. 3. 16:50
 62/79 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy pontosan hogy derült ki. Én akkor jöttem rá, amikor vagy két óra után végre elengedtek, és kiértem a szabad levegőre. Akkor engedtek el, amikor elkezdtem rá visszaemlékezni, hogy hol vettem. Mindig ott szokott lenni ez az árus a vásárban, nagy tételben árulta ezeket a cuccokat. Akkor már kezdtek nagyon idegesek lenni, és amikor meg azt is mondtam, hogy meg is tudnám mutatni ezt az árust, mert többször vásároltam már nála, és lehet hogy meg is van még a blokk otthon, akkor összetépték a feljelentést, vagy jegyzőkönyvet, vagy mit, és elengedtek. Ismerősnek meséltem utána, akinek volt ott ismeretsége. Ő mondta, hogy tényleg így van ahogy gondolom. Akkor már olyan lebukó félben voltak. Pár hónap múlva meg hallottam, hogy már ki is rúgták onnan az egész bandát. Hogy rendőrségi ügy lett-e belőle, azt nem tudom vagy már nem emlékszem, de gondolom, hogy igen.

Ez még jó 20 évvel ezelőtti történet.

2022. dec. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
100%

Lassan ott tartunk, hogy a kenyérre is csipogót kell tenni, olyan drága lesz.

Köszönjük Orbán-kurmány!

2022. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:

"Picit kiigazítalak:



Motozni semmiképp nincs joga. Arra is csak megkérhet hogy pakolj ki mindent a zsebeidből, de motozást csak rendőr végezhet. Az is csak hatósági tanú (általában a kolléga) jelenlétében."


Wááá rosszul tudod!!


Motozást csak orvos végezhet, rendőr csak ruházat átvizsgálást. Buék!

2023. jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
84%

"56: Én úgy tervezem, ha legközelebb megesik velem ilyen, ha a szekus velem azonos vagy kisebb súlycsoportú, hogy azt mondom hogy oké, kutasson át, kifordítom a zsebeimet, meg minden, de ha nincs nálam semmi, akkor hadd adjak neki egy sallert. És így egálban vagyunk. 😀"


És ha nagyobb, akkor nem mered megütni? Mert én megütnék egy nálam nagyobbat is, ha kéne. De alapvetően a biztonságis a munkáját végzi, ha átkutat. Persze lehet egy biztonságis is tolvaj, meg végezheti szarul a saját munkáját, de alapvetően nem ütheted meg, mert a dolgát végzi.


De én értem, hogy kiakasztó, ha valakit jogtalanul akarnak motozni. De ha valaki tényleg tolvaj, akkor ő is utasítsa vissza a motozást?

2023. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
27%
Jó lenne, ha különválasztanánk a jogtalanul és az alaptalanul szót a félreértések félremagyarázások elkerülése érdekében!
2023. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
100%
Suhanc koromban egyszer egy tipik "közértesnéni" beszólt, hogy ha ő nincs ott, akkor azt a tábla csokit elloptuk volna? Ugyanis két kör után visszatettük haverommal, mert nem volt annyi pénz nélunk, de még mázli, hogy előbb megszámoltuk és nem a pénztárnál égtünk be. Viszont a nénike konkrétan begyanusított. Én meg elkértem a vásárlók könyvét.
2023. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
69%
Nem, miert lett volna?
2023. jan. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
100%
Engem motoztak már meg, de hátizsák volt rajtam. Utána viszont a szekusok elmagyarázták, hogy utasítás van arra, hogy a hátizsákosokat szúrópróbaszerűen pakoltassanak ki. Végig normálisak voltak, nem volt okom panaszt tenni.
2023. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
Nem soha, mert mindig találnak nálam valami szajrét.
2023. febr. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!