Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy jogtalanul átmotoztak titeket bolti lopás vádjával?

Figyelt kérdés

Velem kétszer esett meg. Egyszer egy szupermarketben azért találtak gyanúsnak, mert hogy túl sokat időztem egy helyen a polcok mellett. Holott csak agyalásztam, hogy melyik terméket vegyem.

Máskor a Media Marktba bementem nézelődni, de semmit nem vettem. És ezért állítottak meg, és hogy túl gyors tempóban mentem.

Ez ellen semmi törvény nincs? Hisz alapjában véve ez jogtalan vádaskodás, ha úgy tetszik, rágalmazás. Arról nem is beszélve, hogy mindkét eset módfelett primitív gondolkodásmódról árulkodik, hiszen a legpitiánerebb tolvaj sem lopna ennyire direktben átlátszó, lebuktató nódon.



2022. okt. 30. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
93%

39: Akkor mi a kérdés? Önként beleegyeztél az átvizsgálásba, mert gyorsan túl akartál esni rajta.


Hogy miért állítottak meg? Sokan lopnak a boltokból, ezért időnként átvizsgálnak embereket. Nyilván vannak téves kiemelések is, ez benne van, de a bolt be is zárhatna, ha senkit nem állíthatna meg.

2022. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 A kérdező kommentje:
41: Az ember nem mindig gondolkodik el egy adott helyzetben. Van hogy csak utólag ostorozza magát, hogy egy bizonyos dolgot miért nem másképp csinált. Nyilván veled is volt már ilyen.
2022. okt. 30. 12:42
 43/79 anonim ***** válasza:
2%

Én nyáron 10 darab taft hajzselét tettem a táskába az interspárban persze lebuktam, bilincsbe vittek el a rendőrök szabálysértési őrízetbe vettek majd 7 óra mulva elengedtek a barmok, addig úgy húzgáltak mint egy gyilkost. Most volt a tárgyalás október 21-én és a bíró egy figyelmeztetést adott, azaz semmi büntetést nem kaptam. Úgy látszik a bírónak volt esze, a kár hiánytalanul megtérült, hogy sértetlenűl visszaadtam a taftokat, azaz nem keletkezett kár és mivel csak szabs. leszarta a bíró is az egészet, mert gondolta, hogy így én is jól járok meg a bíró is, mert nincs vele több papírmunka.


Gyula

2022. okt. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
77%
Jajj, megint itt van hajzselés Levike.
2022. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 A kérdező kommentje:
44: Na ugye. Láthatjátok, hogy nem ő vagyok. És nem, nincs több nickem, még mielőtt bárki erre tippelne. Nem vagyok én hülye, hogy kitiltassam magam az oldalról, márpedig a többszörös regért az jár.
2022. okt. 30. 15:57
 46/79 A kérdező kommentje:
43: Bolti lopás mióta csak szabálysértés?
2022. okt. 30. 15:58
 47/79 DK-s ***** válasza:
9%
Nem tilos a többszörös regisztráció. Soha nem is volt.
2022. okt. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 A kérdező kommentje:
47: Idézet a szabályzatból: "Tilos több felhasználói névvel fórumozni, ezzel a többi Felhasználót megtéveszteni."
2022. okt. 30. 16:06
 49/79 anonim ***** válasza:
9%

#43 vagyok N.levike, azaz B. Gyula.


#44-est ne pontozzátok le igaza van. Én vagyok az.


Kérdező. Felvilágosítalak.


50.000 forint alatti lopás, amennyiben nyilvános helyről lop valaki (a bolt az) és nincs a terméken áruvédelmi eszköz, de ha van és nem próbalja levenni, akkor, és egy napon lop csak az tulajdon elleni szabálysértés. Ha megpróbálja az áruvédelmit eltávolítani, és úgy ellopni a terméket, az már bűncselekmény. Ha csak simán 50k alatt lop vki 1x az tehát szabálysértés, amiért 60 nap elzárás is járhat.


Ajánlom figyelmedbe a 2012.évi II. törvény a szabálysértési eljárásokról valamint a szabálysértési nyilvámtartási rendszerről szóló törvényt.


Úgy látszik 10 év alatt sem tudta meg mindenki, hogy 50 ezer alatti lopás, ha nincs minősítő körülmény, akkor az tulajdon elleni szabálysértés.


Egy öreg motorost hallottál, aki régebbem sok pénzt ellopott innen onnan és börtönbe is volt.

2022. okt. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
95%

#49. De a kérdező az elmondása szerint nem lopott, csak inzultálták a magad fajta bűnözők miatt.

Egyébként nekem is volt hasonló ügyem nem rég, csak ott még biztiőr sem volt, hanem a kasszás akarta csak úgy a táskámat ellenőrizni, pedig nem tettem el semmit. A legszebb, hogy le sem tagadták később, írásos panaszra leírták, hogy a vásárlók táskáját rutinszerűen ellenőrzik a kasszások mert sok a lopás. Tudtommal ez szabálytalan, akár fel is nyomhatnám a boltot, de már lexarom, nem megyek oda többet.


Mellesleg emlékszem Levike mikor kijött a sittről év elején itt fogadkozott, hogy soha többé nem lop. Kutyából nem lesz szalonna.

2022. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!