Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy jogtalanul átmotoztak titeket bolti lopás vádjával?

Figyelt kérdés

Velem kétszer esett meg. Egyszer egy szupermarketben azért találtak gyanúsnak, mert hogy túl sokat időztem egy helyen a polcok mellett. Holott csak agyalásztam, hogy melyik terméket vegyem.

Máskor a Media Marktba bementem nézelődni, de semmit nem vettem. És ezért állítottak meg, és hogy túl gyors tempóban mentem.

Ez ellen semmi törvény nincs? Hisz alapjában véve ez jogtalan vádaskodás, ha úgy tetszik, rágalmazás. Arról nem is beszélve, hogy mindkét eset módfelett primitív gondolkodásmódról árulkodik, hiszen a legpitiánerebb tolvaj sem lopna ennyire direktben átlátszó, lebuktató nódon.



2022. okt. 30. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:

Régebben volt, azt mondták az őrök álljak meg mutassam meg mi van nálam, erre mondam, próbáljanak megállítani, és a kabátom alá tettem a kezemet.

Nem állítottak meg, szó nélkül elálltak az utamból.

2023. márc. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező!


Nem jogtalan, attól, hogy nem találnak semmit nálad.


A biztonsági őrnek ez a dolga....


Megállít, mert a viselkedésed vagy a körülmények alapján úgy gondolja, hogy van nálad valami, amit nem fizettél ki.


Az, hogy mégse talál nálad semmit... hát így járt.


Elhiszem, hogy ez Neked frusztráló, de semmi törvénytelen nincs benne.

2023. júl. 31. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 A kérdező kommentje:
72: Látom, te is a kifejezésen lovagolsz. A kérdés lényege, hogy úgy vizsgálnak át valakit lopás gyanújával, hogy semmit nem rakott el. Hogy másképp fogalmazzam? Motoztak-e már át ok nélkül? Ebbe is bele lehet kötni, mert mondhatjuk, hogy a szekusnak nagyon is oka volt rá, mert úgy látta, mintha lopnék. Motoztak-e már át ártatlanul? Szintén bele lehet, mondhatjuk, hogy nem voltam ártatlan, mert biztos úgy mozogtam, hogy az lopást sejtetett.
2023. júl. 31. 05:34
 74/79 anonim ***** válasza:

"Látom, te is a kifejezésen lovagolsz."


Milyen kifejezésen?


Annyit mondtam, hogy nem jogtalan....


hol van ebben bármilyen kifejezés?

2023. júl. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 A kérdező kommentje:
74: Na mégis milyen kifejezésen? A "jogtalanul"-on.
2023. júl. 31. 07:04
 76/79 anonim ***** válasza:

"74: Na mégis milyen kifejezésen? A "jogtalanul"-on."


Figyelj, most tok komolyan nem bántásból..én is szoktam kérdést kiírni és van hogy valaki kijavít mert rosszul használok egy kifejezést de alapjában véve ezzel semmi gond nincs. Persze tudom hogy van aki direkt kötekedig de még abban az esetben is célszerűbb nem önérzeteskedned mert ez csak táplálja. Vagy max ha annyira nem érdekel akkor figyelmen kívül hagyod. De ennek hogy kikéred magadnak de ugyan akkor el sem ismered hogy rosszul használsz szavakat ennek nincs értelme.


Továbbá lehet hogy neked mindegy hogy motozast vagy ruházat átvizsgálást írsz vagy jogtalan az alaptalan helyett de ha pl egy olyan személy válaszol akinek ez a munkája az persze hogy kijavít. De ha te értelmes választ akarsz a kérdésedre akkor ilyenekért minek kell vissza ugatni? Te mondtad rosszul mert nem motoztak meg és nem jogtalanul történt ami történt.

2023. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 A kérdező kommentje:

76: Tudod, van az a szólás, hogy "Úgy értsd, ahogy kell!".

Na meg ha alaptalant írok, abba is bele lehet kötni. Mondván, hogy van alapja, mert úgy viselkedtem, hogy az szerinte lopásgyanús.

2023. júl. 31. 11:55
 78/79 anonim ***** válasza:

"Tudod, van az a szólás, hogy "Úgy értsd, ahogy kell!".



Nincs ilyen szólás vagy ha van is akkor azt azok az emberek találták ki akik nem hajlandóak elfogadni semmilyen kritikát vagy segítő szándékot. (az én felfogásomban az is segítség ha megtudom melyik szó mit jelent) Egyébkent mindenki értette mire gondolsz azért javított ki mert tudta hogy te nem arra gondoltál és nem az a megfelelő kifejezés rá. Ostoba újságírók terjesztették el még ezt anno sok éve akiknek lövésuk nem volt róla.



"Na meg ha alaptalant írok, abba is bele lehet kötni. Mondván, hogy van alapja, mert úgy viselkedtem, hogy az szerinte lopásgyanús."


És? Nem csak téged javítanak ki. Lehet akár az egyik válaszoló a másikat. Tény hogy a biztonsági őrnek joga van hozzá hogy feltartson. Hogy alaptalan volt e az meg utólag derül ki.

2023. júl. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:

Én azt is kijavítom mikor valaki homofóbiásnak mondja azt aki vegzálná/ja a melegeket.


A gyűlöletnek és agressziónak kisebbségi komplexusnak semmi köze a fobiához ami félelmet jelent.

2023. júl. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!