Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy jogtalanul átmotoztak titeket bolti lopás vádjával?

Figyelt kérdés

Velem kétszer esett meg. Egyszer egy szupermarketben azért találtak gyanúsnak, mert hogy túl sokat időztem egy helyen a polcok mellett. Holott csak agyalásztam, hogy melyik terméket vegyem.

Máskor a Media Marktba bementem nézelődni, de semmit nem vettem. És ezért állítottak meg, és hogy túl gyors tempóban mentem.

Ez ellen semmi törvény nincs? Hisz alapjában véve ez jogtalan vádaskodás, ha úgy tetszik, rágalmazás. Arról nem is beszélve, hogy mindkét eset módfelett primitív gondolkodásmódról árulkodik, hiszen a legpitiánerebb tolvaj sem lopna ennyire direktben átlátszó, lebuktató nódon.



2022. okt. 30. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
16%

"Lehet, hogy hülyén hangzik, de úgy lenne a korrekt, ha az ártatlanul átvizsgált személy automatice kapna valami kisebb kártérítésfélét az üzlettől"

Ha semmi kár nem ért, mire fel a kártérítés?

2022. okt. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 A kérdező kommentje:
31: Megaláztak és megszégyenítettek. Tudod, pszichés károkozás is létezik.
2022. okt. 30. 12:04
 33/79 anonim ***** válasza:
100%
Például megszégyenítik mások előtt, hogy ő egy potenciális bolti lopó.
2022. okt. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a bizti őrök általában vagy 50 kilósak vasággyal, vagy 200 kilós zsírpacák, rengeteg kisebbségi komplexussal.

Igazából én megértem, hogy ez a munkájuk, mert egy tolvaj se ússza meg, de általában nem kulturáltan, udvariasan járnak el, hanem gyorsan nyeregben érzik magukat, és egyből előjön belőlük az összes frusztráció, meg az, hogy még BKV ellenőrnek se voltak alkalmasak.

2022. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 A kérdező kommentje:
Ami eszembe jut, egy hosszú hajú haveromat egyszer a nagy Tescóban (ahova csak azért ment be, hogy átnézzen pár újságot) állították meg, mert nem vett semmit, és gyors tempóban azon a részen ment ki, ahol inkább befele szoktak menni. És miközben az egyik őr hátravitte átvizsgálni, egy másik gúnyolódva beszólt, hogy "Vágd le a haját!". Az ilyenért még a kirúgás is túl enyhe büntetés, bírság is kellene.
2022. okt. 30. 12:10
 36/79 A kérdező kommentje:
34: A szupermarketes esetben speciel egy ronda, kövér nő volt a szekus, aki megvádolt. Hátra az üzletvezető vitt, és ő nyittatta ki a nadrágomat.
2022. okt. 30. 12:11
 37/79 anonim ***** válasza:
100%

36: eleve hátra sem kellett volna menned, hanem megállsz a kijáratnál vagy ahol voltatok, és azt mondod, hogy hívjanak rendőrt, addig nem mész sehova


Esélyesen elengedtek volna, ha rendőrt kérsz, mert a tolvajok inkább elkerülik a rendőrt, és nem éri meg a hercehurca.

2022. okt. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
100%
Vagy először azt mondod, hogy mutassa meg kamerán a lopás tényét, és akkor átkutathat.
2022. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 A kérdező kommentje:
37: Egy közelben lakó havernál voltam, csak leugrottam pár doboz sörért. Nem szívesen időztem volna evvel. Bár lehet, inkább ezt kellett volna, mert eléggé felmérgeltem magam a dolgon, és aznap utána végig enyhén ingerült hangulatban voltam.
2022. okt. 30. 12:29
 40/79 A kérdező kommentje:
38: Nem is tudom már, hogy volt-e ott kamera. Ha jól emlékszem, ez egy Coop volt.
2022. okt. 30. 12:32
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!