Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy jogtalanul átmotoztak titeket bolti lopás vádjával?

Figyelt kérdés

Velem kétszer esett meg. Egyszer egy szupermarketben azért találtak gyanúsnak, mert hogy túl sokat időztem egy helyen a polcok mellett. Holott csak agyalásztam, hogy melyik terméket vegyem.

Máskor a Media Marktba bementem nézelődni, de semmit nem vettem. És ezért állítottak meg, és hogy túl gyors tempóban mentem.

Ez ellen semmi törvény nincs? Hisz alapjában véve ez jogtalan vádaskodás, ha úgy tetszik, rágalmazás. Arról nem is beszélve, hogy mindkét eset módfelett primitív gondolkodásmódról árulkodik, hiszen a legpitiánerebb tolvaj sem lopna ennyire direktben átlátszó, lebuktató nódon.



2022. okt. 30. 10:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
20%

Miért, talán nem számít a kifejezés?

Nem mindegy, hogy motozást kérdezel, vagy ruházat átvizsgálást!

2022. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim ***** válasza:
33%
Jogtalanul biztosan nem, hiszen pont hogy jogukban áll ilyesmi. Maximum a te szempontodból feleslegesen, ha nem loptál, de ezt ők nem tudják. Pont erre való az ellenőrzés.
2022. okt. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
92%

Én meg pont nem rég jártam úgy a Media Marktba hogy vettem egy wifis kamerát, kifizettem majd kifelé menet besípolt a kapu.

Nagy meglepetten megálltam, nézek vissza az eladó csajra és mondja meg int hogy "menjél nyugodtan!"

Én meg magamba, "mi a f@sz?!"😅


Nyilván nem loptam, de akkor is. meglepett azért

2022. okt. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 A kérdező kommentje:
10: Lehet, hogy hülyén hangzik, de úgy lenne a korrekt, ha az ártatlanul átvizsgált személy automatice kapna valami kisebb kártérítésfélét az üzlettől. Akárcsak párszáz forintot vagy valami kupont.
2022. okt. 30. 10:29
 15/79 DK-s ***** válasza:
95%

Velem az történt, hogy a "SPAR-unkba" új őr került, aki nem ismert. Rám szállt, és feltűnően jött utánam, szabályosan kísért.


HÁROMNEGYED óra kellett neki hogy rájöjjön, hogy xopatom. XD Kis k'csög. Én ráértem, és élveztem is.


A másik eset viszont durvábban végződött.


Vettem a Tom Marketben 3 Heinekent, beraktam a hátitáskámba, majd átmentem a SPAR-ba. Szintén új őr, épp helyettesített. A húspult előtt eszembe jutott hogy a bevásárló-lista a táskámban van ezért levettem, kivettem a listát, és visszahúztam a táskát. Ettől a pillanattól rám szállt, pedig polcnak még a közelében sem voltam, az eladó pedig 2 méterre volt tőlem.


Mikor kiértem a pénztárhoz és fizettem, már ott várt, és felszólított hogy vegyem le a táskám, és mutassam meg a tartalmát. Engem elkapott az ideg és megkérdeztem, hogy "biztos vagy benne, hogy ehhez jogod van, ITT?"


Felszólított hogy menjek vele be az irodába. Bementem. Mint kiderült, a boltvezető már hívta a zsarukat, mivel ebben a boltban ez mindennapos.


Mire hátramentünk és levettem a táskám, már kiértek a zsaruk. Ott volt a táskámban a három Heineken, amit az őr felmutatott mint a "véres kardot", de én mondtam hogy azt a Tom Marketben vettem. Beszéltem volna még, de az őr leugatta a fejem, hogy ne hazudjak, mert LÁTTA amikor beraktam a táskámba. Ezzel kivégezte saját magát. Mondtam a rendőröknek, hogy ezt az őrsön folytassuk, a söröket pedig nem adom vissza, foglalják le tőlem mint bizonyítékot.


Bevittek, elkezdtük felvenni a jegyzőkönyvet az asztalon lévő három sör társaságában. Miután a nyomozó leírta a jegyzőkönyvbe amit az őr mondott, jóindulatúan mondta nekem hogy értelmetlen hazudnom, mert terhelő vallomás van ellenem. Mondtam neki, hogy kérdezze már meg a biztonsági őrt, hogy mióta forgalmaz az ő SPAR-uk FÉL LITERES Heineken-t, mert nálam az van. És azért kellett a Tom Marketbe elmennem érte, mert náluk nincs.


Hamis vád büntette, hamis tanúzás.


8 hónap börtön, 2 évre felfüggesztve.


Faxkalap.

2022. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
23%

Igen Levike, most is csak álltál a polc melett, aztán valahogy beleröppentek a cuccok a zsebedbe. Mint amikor azon a fesztiválon egy csomó sátor pont akkor vágta fel magát mikor arra jártál. :)

Amúgyis, nem kéne börtönben lenned?

2022. okt. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
10%
#14 Érd be egy "Elnézést kérünk a kellemetlenségért"-el!
2022. okt. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 A kérdező kommentje:
11: A kérdés szempontjából irreleváns. Akár vegzálást is írhattam volna. De ez a tipikus GYK-s mentalitás, hogy nem a kérdésre válaszolunk hanem belekötünk kifejezésekbe. Ennél lejjebb csak a nyelvtannáciskodás meg a helyesírástrollkodás van.
2022. okt. 30. 10:32
 19/79 anonim ***** válasza:
81%
Motozni nincs joga, csak ha nem tiltakozol a motozás ellen. Ha tiltakozol, akkor hívhat rendőrt, szóval ilyenkor mondhatod, hogy nem járulsz hozzá motozáshoz, hívják ki a rendőröket, és a rendőr intézkedhet.
2022. okt. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 A kérdező kommentje:
16: Nem vagyok Levike! Föl nem fogom, mi alapján hiszel engem neki. Se stílusban, se tartalomban nem hajazok rá.
2022. okt. 30. 10:33
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!