Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám nemrég elhunyt.Én...

Édesapám nemrég elhunyt.Én leszek az örökös. Nem volt még hagyatéki tárgyalás. A hagyatékin minden tartozását,bevételét megtudom majd? (Cetelem hitelkártya,vodafone tulfizetés,stb).

Figyelt kérdés
2023. márc. 29. 15:31
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
90%

Nem biztos. Ők ugyanis - Vodafone pl. - nem tudnak arról, hogy elhunyt. Az ilyesmit a NAV és nyugdíjbiztosító pl. megtudja, őket kiértesítik hivatalból.

Jobb lenne, ha utánanéznél a tartozásainak és a túlfizetéseknek.

A közjegyzők nem nyomozó iroda; ők a hagyatéki leltárból dolgoznak.

Nehogy meglepetés érjen azzal, hogy az adóssága több, mint maga az örökség.

2023. márc. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
De ezek hogyan működnek? Van 250 ezres cetelem hitelkártyája.( 2 db tv,1 db mikró). Van vodafone túlfizetése. Van életbiztosítása. Ezek hogyan kerülnek a vagyonleltárba? Vagy hogyan tudom meg hogy milyen dolgai vannak még?
2023. márc. 29. 16:02
 3/44 anonim ***** válasza:
89%
Te fogod összeállítani a vagyonleltárt. Majd küld erről levelet és adatlapot az önkormányzat.
2023. márc. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%

Össze kell sajnos szedni a papírokat, amik maradtak utána. A fentiekről tudsz, a többi talán menet közben kiderül.

Majd ír neked a lakóhely szerinti jegyző, akkor kell bevinni hozzá a számláit, az ingatlan helyrajzi számát, kocsit - ha van/vannak -, a biztosítós papírt, esetleg ha dolgozott még, talán jár neki munkabér; ha nyugdíjas volt, akkor a nyugdíj. És az adósságait is akkor kell feltüntetni.

Majd ő fogja - a jegyző - továbbitani a közjegyzőnek a papírokat.

2023. márc. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Én most nem a mosógépre meg a fakanálra gondolok. Azokról a dolgokról,vagy hasonló dolgokról amiket irtam.
2023. márc. 29. 16:13
 6/44 anonim ***** válasza:
98%
Neked kell összeírni. Nem kis munka egyébként. Nagyon jól nézz mindennek utána, próbálj minden papírját megnézni. Előfizetés szerződések stb
2023. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Nagyon sok dolgai nincsennek. Háza. Hitelkártya,életbiztosítás.Telefon túlfizetés.
2023. márc. 29. 16:27
 8/44 anonim ***** válasza:
96%

A vagyonleltár nem a mosógép és a fakanál. Az nem érdekel senkit. A közjegyzőt se.

Azt kell összeírni, amit fentebb írtam. Ingatlan, föld, telek, nyaraló, üdülési tulajdonjog, gépjármű, motor,.., banki számlák, beleértve az értékpapírszámlákat is. Kincstári takarékjegy, autó-nyereménybetétkönyv, biztosítások. Értékesebb festmények, ékszerek, stb. (Ilyesmi nem szokott lenni..) Minden, ami örökség.

És ezzel szembe kell állítani az adósságot. Nálad Cetelem-hitel.


Ha nagy a cirkusz - van másik örökös is, vagy élettárs, aki jó eséllyel mindent elhord -, úgy célszerű papírra vetni (lefotózni) a tévét, mosógépet, fűkaszát, bicajt,..stb., de a konyharuhákon és a fakanalakon nem szokott vita lenni.

2023. márc. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim válasza:
96%
Hasonlo a helyzetem, Fater mindenkinek tartozott, kozuzemi szamlakkal elmaradasa volt. Ezt megfjelte egy kis uzsoras kamattal. Ugyhogy irasban ket tanuval lemondtam mindenrol. Temetest fizettem,mert megis az apam volt,bar 2 eves korom ota kb hol lattam hol nem.
2023. márc. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A fakanál iróniks volt. (A-tól Z-ig). De akkor a házban található vagyontárgy ( tv,mosógép,stb.) nem nézik?
2023. márc. 29. 16:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!