Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám nemrég elhunyt.Én...

Édesapám nemrég elhunyt.Én leszek az örökös. Nem volt még hagyatéki tárgyalás. A hagyatékin minden tartozását,bevételét megtudom majd? (Cetelem hitelkártya,vodafone tulfizetés,stb).

Figyelt kérdés
2023. márc. 29. 15:31
1 2 3 4 5
 41/44 anonim válasza:
70%
A halotti anyakönyvi kivonattal tudod jelezni hogy elhunyt. Ha megvan a hagyatéki végzés pakkot az örökös intezheti a továbbiakat.
2023. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

27-es: azt lehet tudni, hogy miért tart a hagyatéki eljárás kitűzése több mint fél évig?


Nálunk az örökhagyó már több mint 6 hónapja elhunyt, 1db örökös van, tiszta ügy, mégis még nincs hagyatéki.

Ni a frászt csinálnak eddig??

2023. jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
54%

#42: Máshol nem tudom, nálunk pl. azért, mert ügyintézőnként kb. 600 folyamatban lévő ügyet kell(ene) intézni. A jelenlegi helyzet még sajna a hülye pandémia hozománya, akkor halmozódtak fel az ügyek. Mostanra futnak ki a bonyolultabb esetek. A tárgyalást amúgy közjegyző tűzi ki, ha nála áll, arra nincs már rálátásunk. Sajnos a nem egyszerű ügyeket is intézni kell, én pl. beérkezési sorrendben próbálok haladni, azt tartom korrektnek.

A hagyatéki ügyintézőnek nem annyi a dolga, hogy megnyom két gombot és küldi közjegyzőnek. Egy csomó adatot kell beszerezni, rendszerezni, rögzíteni és csak aztán adható át kj-nek. Sok esetben helyszíni szemlét kell tartani, leltározni a helyszínen az otthonában meghalt ember lakásában, aki sokszor napok, hetek után találtak meg. Utána menj vissza érdemi munkát végezni hullabűzzel teli fejjel... Természetesen csináljuk, mert ez a dolgunk. De egy kis megértés néha jól jönne a másik oldalról is, mi is emberből vagyunk.

2023. jún. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
48%
Ilyen alkalmazottaim lennének, kirúgnálak titeket. Dolgozni nem szerettek, semmirekellők
2023. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!