Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám nemrég elhunyt.Én...

Édesapám nemrég elhunyt.Én leszek az örökös. Nem volt még hagyatéki tárgyalás. A hagyatékin minden tartozását,bevételét megtudom majd? (Cetelem hitelkártya,vodafone tulfizetés,stb).

Figyelt kérdés
2023. márc. 29. 15:31
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
93%
Ha nincs értékük - asszem, 400 ezer alatt nincs..-, azt nem kell bejelenteni.
2023. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
77%
Bankszámla egyenleget be kell jelenteni. Zárolják amúgy a bankszámlát, amíg a hagyatéki le nem zárul. Lesz hagyatéki eljárás mindenképpen, azt le kell folytatniuk. Nekünk szerintem egy félév volt, de nálunk több örökös is volt.
2023. márc. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
90%
A lakás berendezési tárgyakkal nem foglalkoznak. Ha van valamilyen értékes tárgy, pl. festmény vagy egyéb műkincs, az számít. A bankszámla egyenleget a közjegyző a banktól megkapja, a számlát a hagyatéki eljárás befejezéséig zárolják. A Vodafone túlfizetést örökösként a szolgáltatótól elvileg vissza kell kapnod.
2023. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
92%

Ez tenyleg így megy? Ha valaki nem is tartja a kapcsllatot azzal, akitől örököl?

10 eve nem beszeltem szüleimmel, fogalmam sincs, hogy cetelem meg egyebek... azt sem tudom, hol laknak jelenleg. Ilyenkor??

2023. márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
26%
Ilyenkor értesít az önkormányzat és mint örökös neked kell intézkednek, hogy pl le legyen mondva a telefonelőfizetés, illetve a hagyatéki után lezárják a bankszámlát. Egyéb esetben ezek költségei is téged terhelnek majd. Szóval muszáj megcsinálni. Amúgy én nem hinném, hogy ha valaki adósságot örököl arról le lehet mondani, mint ahogy előbb valaki említette.
2023. márc. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
83%
Dehogynem lehet lemondani, ha több az adósság mint az örökség, akkor egyszerűen visszautasítod.
2023. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%
15, a teljes örökségről lehet lemondani. Általában akkor szoktak, ha az egyenleg negatív, több az adósság mint az érték. Úgy nem lehet, hogy a házat kérem, a hitelt nem.
2023. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
80%

#15, Amúgy én nem hinném, hogy ha valaki adósságot örököl arról le lehet mondani, mint ahogy előbb valaki említette.


Pedig van ilyen. Nálunk a nyugdíjbiztosító nem jelezte hagyatéki tartozásként a téves túlfizetést. De amint jogerős lett az ítélet, már jött is a tértis levél a követeléssel. Nem volt nagy tétel a hagyaték összegéhez képest, de vissza kellett fizetni. (Vissza is fizettük, értelemszerűen)

Egy vízdíjtartozás se derül ki a közjegyzőnél, csak hopp, nem engednek újra szerződni, mert az örökhagyó tartozást halmozott fel.

1-2 havi elmarás nem tétel, de lehet ez sokkal több is.

2023. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
#15, bocsánat, félreértettem. Szóval le lehet mondani az adósságról, az örökséggel együtt. Nincs örökség, nem kell fizetni.
2023. márc. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
100%
Oké, így világos.
2023. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!