Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért gondolja bárki is, hogy...

Miért gondolja bárki is, hogy alanyi jogon jár az örökség?

Figyelt kérdés

A szülők saját maguknak gyarapították a vagyonukat, és mivel az ő tulajdonuk, azt gondolom azt test vele amit akar. Ha nem akarja a gyerek(ei) re hagyni, akárkire is hagyhatja. De, néhányan azt gondolják, hogy jár nekik, mert jár... Sokan otthonba adják a szülőkez, mert már nyűg, és lusták gondoskodni róla, de a vagyonért két kézzel kapaszkodnak (majd).

Példa erre ez a kérdés, és a hozzászólások alatta. Az anya el és virul, de az örökség máris téma. A gyerek magasról tesz a szüleikre, nem is látogatja, de a vagyon az „jár“?


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..



márc. 24. 18:31
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

"Odaadhatja bárkinek aki gondozza, és már nem is jár semmi a „gyereknek“."


Valóban, joga van végrendelet irni, vagy felélni a vagyonát. Orokseg az elhunyt utan van. Mindenki elott ott van a lehetőség, hogy vegrendelkezzen.

márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
62%

"Ha nem kell a szülő, ne keljen az örökség sem."


Miert? Tudtad, hogy letezik a nem vagyoni kártérítés fogalma?

márc. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
58%

Kár itt is pedálozni, nem te döntöd el, hanem az örökhagyó.

Lehet te sem kapsz lfaszt sem, hiába kaparsz még neki 40 évig, ha úgy dönt.

márc. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
11, és máris nem „jár“ (értelemszerűen nem a jogban gondoltam).
márc. 24. 19:01
 15/34 A kérdező kommentje:

13, nyugi, a szüleimnek nincs mit hátra hagynia. Édesapám nem is él már, édesanyám pedig nálam lakik, mert részben ápolásrá szorul. Gyerekem egyelőre nincs.


Úgyhogy, nyugi, nem a vagyonra fáj a fogam. 🤣

márc. 24. 19:05
 16/34 anonim ***** válasza:
62%

Jajj istenem, ezt nem lehet erkölcsi alapon eldönteni, ki mennyit örököl.

Az egyik azt mondja nekem jár a 3/4,mert gondoztam. A másik azt mondja, jár a harmada, mert három tesó van.

A harmadik azt mondja ide az egészet, mert engem többször vert meg, mint titeket.

És van, ahol sok felé megy egy örökség. Ki az isten tudná ezt igazságosan elosztani?

márc. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
16, én azt gondolom, hogy ha úgy alakul, utánam ne örököljön olyan, aki nem törődött velem. Ha nem látogat, nem hív fel évtizedeken keresztül, meglopott, vagy hasonlók, nem adnák szívesen még egy gyufaszálat sem.
márc. 24. 19:14
 18/34 anonim ***** válasza:
81%

17, igen te ezt eldöntheted, mert az a te vagyonod (bár ilyenkor nem értem, hova a nagy önérzet. Akinek ilyen a gyereke,azt ilyenné nevelték)

De a másik kérdésben a húg ítélkezik a nővér és leendő hagyatéka felett erkölcsre támaszkodva. És itt verte ki a

csaj a biztosítékot

mindenkinél, hogy a még élő

anyja vagyonát osztogatja és az

édestestvérét már most

kisemmizné.

Undorító.

márc. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, ha lesz egy 24 órás gondozásra szoruló gyereked, emiatt az idős szülőre nem marad idő és otthonba kerül, ugye nem tartasz majd igényt az örökségre? Hiszen nem gondoztad...
márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
62%

#17 de normális ember nem azért szül gyereket, hogy idős korában legyen ki pelenkázzon.

Az én gyerekeim sose lássanak így! Éljék a saját életüket, a saját családjukkal.

márc. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!