Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lopásnak számít, ha az igazgat...

Lopásnak számít, ha az igazgatónő elvette a telefonom és nem adta vissza 3napja?

Figyelt kérdés
ha az igazgatónő elvette a telefonom és nem adta vissza 3napja?
2011. márc. 6. 08:54
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
65%

Igenis visszaélt a helyzetével az igazgatónő. A legtöbb általános és középiskolás tanár ezt teszi. A gyereket szarba se nézik, magukat az abszolút forrásnak és mindható hatalomnak tekintik. Az igazgatónő igazságot akar szolgáltatni, valószínűleg nincs vagy rossz magánélete van, hogy ilyesmivel ráér foglalkozni. Szülőként én simán bemennék és beszélnék a fejével, hogy milyen dolog ez. Lehet meg is karcolnám a kocsiját kifelémenet :DDD (Ezt ajánlom a kérdezőnek is:D)


Le lehet pontozni, nem érdekel, már rég rájöttem, hogy nem mérvadó a százalék senki esetében. Aki magas százalékot akar, annak popularistának kell lenni. A valós életben én is mindenkire mosolygok, itt szerencsére nem kell.

2011. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
64%
Nem lopás,ha év végén adja vissza? Jó,akkor én is "kölcsön veszem" valaki mobilját egy jó félévre !
2011. márc. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
67%

"Kölcsön" veheted, ha aláírtam a szerződést, miszerint ha az órán használom, akkor te elveheted év végéig. Mégpedig a kedves diák elfogadta, maximum nem olvasta el.


Egyébként a tanár sem használja, ilyenkor lezárt és lepecsételt borítékban kell tartani, amíg vissza nem adják.


Egyébként nem igazán értem, miért van itt bárki is felháborodva. A házirendben, minden valószínűség szerint, benne van, hogyha használod az órán a mobilt, akkor elveszik. Nálunk év végéig vettek el, és csak szülőnek adták vissza. Repülőtéren, ha találnak nálad egy kést, akkor annak végleg búcsút mondhatsz. Most akkor a reptér egy mocskos tolvaj?


Nem. Elfogadsz egy szerződést, amikor megveszed a repülőjegyet. Igen, ez is ott van, hogy amikor átesel a biztonsági ellenőrzésen, mik azok, amiket nem vihetsz fel a gépre. Te ezt elfogadod, azzal, hogy vettél egy repülőjegyet, és felszállni készülsz.


A házirendhez hozzátartozik, hogy elvhetik a mobilt (meg minden más, órára nem való tárgyat). A diák ezt a legtöbb helyen aláírással megerősíti, vagy beiratkozáskor vagy ő, vagy a gondviselője aláírta, hogy elfogadja a házirendet (igen, ott volt az is).


Az meg, aki fel lenne háborodva, hogy elvették a gyerekétől a mobilját, talán tanítsa meg a gyereket, hogy órán nem mobilozunk. Érdekes módon, amikor valaki valamit elkövet, ő mindig csak az időt akarta megnézni... Amikor lóg a vonaton/buszon, akkor éppen aznap "felejtett el" jegyet venni, stb.


A legegyszerűbb megoldás: nem mobilozok az órán, és akkor senkisem veszi el. Ennyi.

2011. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
8%

A válasz megírásának időpontja: ma 09:59


ilyenkor hálát adok hogy felelősség teljes szülők nevelnek :S Gondolom úgy vagy vele, hogy a narkót is hagy nyomja mert a saját kárán tanul a gyerek

2011. márc. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
26%
15.41 Elnézésedet kérem, de a Te okfejtésed nagyon önkényes és egyedi, ami azt illeti. Erre az esetre nem kell semmit külön kitalálni és még csak azt sem mondhatjuk, hogy iskolánként változik, mert a szabály adva van annak betartása mindenki számára kötelező. Itta a tiltott vagy megőrzésre átvett tárgyra vonatkozó szabályokra gondoltam. Annak időtartamára , módjára is van rendelkezés.Aki ezt megszegi szabálytalanságot követ el. Azt, hogy mi hogy látjuk vagy mit tennénk az egy dolog.Ezen lehet jogszabály által modosítást javasolni, ha nem működik ,de addig be kell tartani. Ismétlem egy jogszabály van mindenhol elkobzott, elvett , talált tárgy kezelésével kapcsolatban. Nem kell találgatni.Ebben az esetben a tanulónak is vannak jogai az elvett személyes tárgya felügyeletére vonatkozóan . Ezt viszont csak ő gyakorolhatja, de ha nincs tulajdonába mert ettől megfosztották, akkor panaszt tehet.
2011. márc. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
15:41: erről a "nem használhatjáról" konkrétan eszembe jut, hogy én ismertem olyan tanárt, aki elkobozta a Ganxsta Zolee kazettát a tanítványától, utána pedig hallgatta otthon, a jelenlétemben :). Akkor a telefonoknál mi tartaná vissza? Lepecsételt boríték - naiv feltételezés.
2011. márc. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
68%

Valóban ez egy bevett szokás (volt)oviban, iskolában,de általában játékokra vonatkozott,és nem értékekre.

Egy mobil többezer forint,és ehhez joga nincs.Szólj a szüleidnek,akiknek köteles vissza adni.Igaza van az egyik elöttem szólónak,akkor én is elveszem az egyik szomszédom telefonját egy félévre,aztán majd visszaadom.Ez nem igy működik.

2011. márc. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
46%

1. Tartsd be a házirendet. Miért vetted eő órán, hogy elvegyék

2. Kérd vissza

3. Miért adtad oda? Erőszakkal nem veheti el.

2011. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Elismerem,hogy nagyon nehéz a fiatalokkal megértetnie magát egy idegennek pláne akkor ,ha a tisztelet nem a felnőtt embert illeti hanem magát a tanárt. Régebben nem tudtunk semmit a tanárunk magánéletéről, most viszont nyitott könyv.Rájöttünk aRRA, hogy ők sem különbek sőt ! A példamutatás már csak a nagykönyvben van anélkül nehéz fegyelmezni. Erőből pedig ma már nem megy. Gyakorló szülő vagyok és tudom miről beszélek. 18-20 éves lányom és fiam van.Naponta küzdök és csatázunk. Rojtosra beszélhetjük a szánka a tanári tiszteletadásról ,de jön a torpedó megengedi, hogy cigizzenek és igyanak. Na ! A telefontémáról irtam. Az országban egy házirend keret van. Ezt enyhiteni nem lehet. De azért jó lenne, ha a rendvédelmi szervektől korrepetálást kérnének a különböző jogok gyakorlásáról, mint pl hogy, miként meddig és milyen módon veheti el a más tulajdonát.Piszlicsáré eset, de sok kellemetlenséggel járhat az önkényeskedése a tanárnak.
2011. márc. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
15%

Az én kislányom nem viszi be a suliba a mobilját, mert megbízok benne .Kivétel volt amikor felvette vele az egyik tanárnőjét, h beszéli meg óra közben mobilon a manikűrösével a lelki gondjait, mert szokása volt a tanárnőnek személyes ügyeit intézni órán. A tornatanárról se hitték el, h simogatja a kislányokat amíg fel nem vették mobillal. Még azt is amikor biciklivel kísérte őket miközben futották a köröket a focipályán és közben szidta őket mint a bokrot.Végül is nem lettek felnyomva ezek a dolgok a youtube-ra, mert megoldották házon belül.


Ha elvette az igazgató azt teljes joggal és nagyon helyesen tette . Nyugodtak lehettek nem fogja használni mert annak nyoma maradna .Ha másképp nem lehet megértetni azt, h az órán tilos a mobilozás ő sem tehet mást.


Én is vettem már el a kislányomtól mert nem vette fel amikor hívtam , amikor kinyomott mert nem igazán értettünk egyet valamiben.Legutóbb pedig csak azért volt nálam 2 hétig a mobilja mert olyan lazán dobta le az íróasztalra mint akinek annyi pénze van , h mindennap vehet egy olyan mobilt.Megjegyzem az ő telefonja kétszer olyan drága volt mint az enyém és a páromé együttvéve.Az egész rokonságtól gyűjtötte rá a pénzt és még dolgozott is a nyáron 2 hetet , h össze tudja rakni a felét az árának.

2011. márc. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!