Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lopásnak számít, ha az igazgat...

Lopásnak számít, ha az igazgatónő elvette a telefonom és nem adta vissza 3napja?

Figyelt kérdés
ha az igazgatónő elvette a telefonom és nem adta vissza 3napja?
2011. márc. 6. 08:54
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk volt olyan anno, hogy év végéig elvette a telefont valakitől egy tanár.

Érdekes mód a szülőket nem zavarta, sőt, egyet is értettek vele.

21/L

2011. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
72%
Oké, azért lássuk a fokozatokat. Mondjuk, óra vagy nap végéig elvenni belefér. Év végéig elvenni az szerintem már nem. A telefon azért egy elég értékes és személyes holmi. És ha a tanár ilyen hosszú ideig magánál tartja, ki tudja, mikre használhatja.
2011. márc. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
79%

A legtöbb iskola házirendjében szerepel egy oylan kitétel, hogy ha mobilozol az órán, akkor a tanár elveheti a mobilod, és év végéig a tanáriban vagy az igazgatóiban megőrizheti.

Alapesetben ehhez nem lenne joga. De azzal, hogy abba az iskolába jársz, elismered a házirendet. Valahol még alá is íratják, hogy elfogadod a benne foglaltakat, valahol csak a beiratkozási lapon kell aláírni.

Innentől joga van hozzá, és nem számít lopásnak. Te (vagy a szüleid) elfogadtad, hogy ezek a játékszabályok, ő most aszerint játszik.

2011. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk volt olyan, aki csak az időt nézte meg annyira vette elő a telefonját és a tanár elvette tőle és hosszú ideig nem adta vissza. Ha tényleg csak ilyen kis apróság fordult elő,(mert ha zenét hallgattál, vagy játszottál vele akkor megértem), de ha mondjuk az időt nézted meg és elvette akkor kérd számon. Vagy..oda se adtam volna a telefonomat.
2011. márc. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
57%

A válasz írója 64%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:10


Miért pontoztátok le?

Ez az igazság...

2011. márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
09.29 Ha már elveszi, akkor annak meg vannak a szabályai,ami majd hogy nem egy átadás-átvétel tárgyát kell hogy képezze üzemvitel szempontjából.Lehet belőle macera. de addig remélem egyik fél sem megy el. Általában a módja az,hogy a szülőt behívatják és neki adják vissza.Tény,hogy a házirendben benne foglaltatott ,hogy az órát nem szabad zavarni és a tárgyra térve ellenkező esetben .....szankció.Egyébként 3 nap után jogtalan elsajátítás tényét meríti ki az igazgatónő.Igaz, hogy ez még egy régi jogszabály de ha nem adja vissza, erre kell hivatkozni.Szerintem ,ha megígéred,hogy többet nem fordul elő visszakapod.
2011. márc. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
83%
Nincs kobzási engedély, legalábbis nálunk. Az ilyet nálunk megoldották annyival, hogy két lebukás után repülsz.
2011. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
37%
Ha ennyire egyetértetek az igazgatónővel, akkor költözzetek Észak-Koreába...Lehet, hogy idegesítő, hogy a diákok órán facebookoznak, de napokra akkor sem lehet elvenni valakinek a tulajdonát, inkább a szülőkkel kellene beszélni. Az én sulimban nem számít menő dolognak órán mobilozni, valószínűleg a tanárok se csinálnának ilyet, mint a te sulidban, de ha mégis megtörténne, először odamennék a tanárhoz és bocsánatot kérnék, és ha ez nem hatná meg, akkor kiverném a balhét.
2011. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
57%

észak korea, idióta, lassan már az is észak korea lesz ha a tanár egyest ad a diáknak mi?


amúgy biztos vagyok benne, hogy a kérdező nem ment a nap végén az igazgatóhoz, hogy visszakérje, nem képzelitek, hogy majd a tanár fog rohanni a diák után, hogy tessék itt van ugye?


Ha a kocsidat elvontatják mert szabálytalanul parkolt, akkor sem fogják házhoz vinni neked, hanem te mész be érte visszakérni azaz kifizetni a büntit. Mellesleg hétvége van, így a 3 nap inkább még max 1 munkanap.

2011. márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Akár alapeset akár nem alapeset, itt nincs szokásjog.Egyébként 61 %-os vagyok de nem észak koreai.Csak kimondottan a kérdésre feleltem mivel erre volt szüksége a kérdezőnek.Nem beszéltem mellé.
2011. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!