Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz az, hogy derék szomszédai...

Igaz az, hogy derék szomszédaink (a románokra és a szerbekre gondolok) igyekszenek csalni a népszámláláskor a kisebbségek kárára?

Figyelt kérdés

Olyan pletykákat hallottam hogy nem mindig irták be az illető nemzetiségét, illetve volt hely ahol ceruzával...

Azért ez dúrva, nem?


2011. okt. 18. 17:51
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Egyébként én 3816 számot találtam, ami a legmagasabb érték...

Ez konkrétan hány százalék? 0,01 százalék alatti.Szerbia akkor miért vallja magát egynemzetiségűnek magát a közelmúlt Óta? Pedig a jelenlegi 7 millió lakos közül 1 millió nem szerb még így is Koszovó nélkül.

2011. dec. 31. 03:34
 12/21 anonim ***** válasza:
3816: ez még 2001-es adat... miért nem a világháború előtti időkből hozol statisztikát? egyébként nem hiszem, hogy bárkinek is választani kell identitást, aki félig magyar, félig szerb. az a normális, ha tisztában van vele, honnan származik, és egyiket sem tagadja meg. te azt mondtad, válasszak, de gondolj bele, hogy erre válaszul azt írtam volna, hogy a szerbet választom. rögtön jönnének a trollok, hogy micsoda rohadt cigány vagyok, stb... ha a szerb vért tagadom meg, akkor bezzeg hú de jó igazi magyar vagyok.
2012. jan. 10. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Te egy barom vagy azt kell hogy mondjam.Mégis melyik adattal tudtam volna előállni?A 2011 -essel,amit még nem hoztak nyilvánosságra? Te ütődött hány évente van népszámlálás?Megsúgom, 2001 ben volt az utolsó(ja és rohadtul nem szaporodtatok az elmúlt 10 évben, csak sok mindenkinek bejön ez haszonszerzés céljából).Mint szakember a népszámlálási adatokra támaszkodom, nem wikipédiás becsléses ócskaságokra....
2012. jan. 11. 05:06
 14/21 anonim ***** válasza:

Nos, kedves Barom, a kérdésed stilisztikailag nem tükrözi szakemberi mivoltodat :)


Továbbá meglepő az ostoba állításod, hogy sok ember haszonszerzés céljából vallja magát egy kisebbség tagjának. Mondj kérlek egyetlen példát, amikor ebből valakinek haszna származik.


A 2001-es népszámláláson nem minden szerb vallotta be, hogy honnan származik, a háború után nem tartották igazán szerencsésnek. Azóta is települtek szerbek Magyarországra. Mellesleg a wikipedián a 2001-es népszámlálás adata szerepel, az volna az a "holmi" információ.


Örülök, hogy neked is ilyen higgadt hangvételben, a másik véleményét tiszteletben tartva sikerült levezetnek érvelésedet, ez újfent rávilágít, hogy a szakmában bizonyosan elismert szakembernek számíthatsz.


Maradok tisztelettel...

2012. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Azért a határon túli magyarok nem szerbek...
2012. jan. 11. 14:42
 16/21 A kérdező kommentje:
Egyébként itt Magyarországon könnyen ugrálsz a szerbségeddel.Itt nem fognak megbüntetni, ha állami hivatalokban szerbül beszélsz, nem úgy mint Szlovákiában ha magyarul.Itt nem fogják alkalmazni a 15 % - os küszöböt, mert Deszken sem vagytok még 5 százaléknyian sem..
2012. jan. 11. 14:54
 17/21 anonim ***** válasza:
Nagyon intelligens gyerek vagy. Azt még szabad tudni, hogy hány évesen vagy a "téma szakembere"? Korábban ezt állítottad magadról.
2012. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Ne beszélj félre.A helyesírás után ebbe tudsz csak belekötni?Nagyon relatív hogy mit gondolsz okosnak.Őszintén nem nagyon érdekel,szakemberként pedig még lehet véleményem.

48 éves vagyok, és Szabadkán éltem, majd Zentán,most pedig Pesten.

2012. jan. 22. 02:55
 19/21 A kérdező kommentje:

Amúgy az utolsó 2 hozzászólásommal van bajod?Cáfolj meg ha nincs igazam, ne arra kérdezz rá hogy hány éves vagyok, és ne terelj...

Szerinted a szakemberek csak mellébeszélhetnek?

Én adatok és tények mögé sorakoztatom érveimet.

Arról meg nem tehetek, hogy te csak hablatyolni tudsz.

2012. jan. 22. 02:59
 20/21 A kérdező kommentje:

Ha már itt tartunk.Konkrétan nevezz meg akár egy települést, ahova szerbek költöztek az elmúlt évtizedben.Tömegesen, hogy folyamatról beszélhessünk.

Szerintem Te kevered a határon túli magyar fogalmát a szerbbel.Segítsek?

2012. jan. 22. 03:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!