Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz az, hogy derék szomszédai...

Igaz az, hogy derék szomszédaink (a románokra és a szerbekre gondolok) igyekszenek csalni a népszámláláskor a kisebbségek kárára?

Figyelt kérdés

Olyan pletykákat hallottam hogy nem mindig irták be az illető nemzetiségét, illetve volt hely ahol ceruzával...

Azért ez dúrva, nem?


2011. okt. 18. 17:51
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm, ne segíts. Ebből élek (nem is rosszul). Így aztán tudom jól, hogy ha kicsit is szakmabeli lennél, nem a gyakori kérdéseken gyűjtenél információt, hanem hivataloknál, könyvtáraknál, esetleg egyesületeknél és civilszervezeteknél. Lehet, hogy szakember vagy, de a gázszerelőt is szakembernek nevezik. Én rávilágítottam a dolgok másik oldalára, amire te kijelentetted, hogy hülyeséget beszélek. Ne haragudj, de az egyoldalú, vitától elzárkózó hozzáállás megint nem sejteti, hogy munkaköröd lenne a szociálpolitika, vagy akár a kisebbségek tanulmányozása. Az, hogy megélted a szerbiai magyar helyzetét, nem ad diplomát.


Olyat pedig nyitott ember (ez a tulajdonság elengedhetetlen a hasonló témák objektív vizsgálatához) nem jelent ki, hogy bárkinek is döntenie kell a magyar és a szerb identitás között. Éppen, hogy el kell fogadnunk a származásunkat, nem pedig megtagadnunk a "felét".

2012. jan. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!