Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szétrobbanok! Mi lesz velem?

Szétrobbanok! Mi lesz velem?

Figyelt kérdés
Barátomtól kaptam két hónapja egy mobiltelefont.Ma hívott a rendőrség,hogy a telefon lopott!!!Csütörtökön kell tanúnak bemennem a rendőrségre.Mi vár rám??Én is bűnös vagyok??Az egészről nem tudtam.

2012. ápr. 13. 22:06
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el,hogy így meghurcolnak.Soha életemben nem voltam rendőrségen,bíróságon.Nagyon félek!!
2012. ápr. 13. 22:20
 12/44 anonim ***** válasza:
Ne parázz, nem lesz gond, ha be tudod bizonyítani, hogy ajándékba kaptad. De mert ugye számla nincs (nem vette), alaposan ki fognak kérdezni, ezt jegyzőkönyvezik. Aztán kapsz egy komoly megrovást, hogy máskor ne keveredj bűnügybe.
2012. ápr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
De hogy bizonyítom??Igaz,hogy ő is ezt vallotta de semmi papír nem készült erről,hisz ajándék volt.
2012. ápr. 13. 22:30
 14/44 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ezt a "barátot" sűrgősen felejtsd el.
2012. ápr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
75%
Látom sokaknak gőzük nincs az ilyen dolgokhoz,de azért írkálnak marhaságokat.Te mint tanú leszel kihallgatva,és ennyi.Orrgazda akkor lennél ha a telefont megvetted volna a barátodtól pénzért,miközben tisztában vagy azzal,hogy lopott.
2012. ápr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
Dehogy vettem,ajándék volt.Bár sosem adta volna...
2012. ápr. 13. 22:34
 17/44 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Nem vagy bűnös, egyszerűen egy jóhiszemű ember vagy, aki a szülinapjára kapott egy telefont. Ajándékhoz nem feltétlenül szoktak mellékelni számlát, még a garancia kedvéért sem. Valaki idézte az orgazdaság törvényi tényállását. Ha figyelmesen elolvasod, Rád nem vonatkozik. Nem tettél semmit haszonszerzési célzatból, csak elfogadtál egy ajándékot, mert szülinapod volt. El kell mondanod, hogy a barátodról nem feltételezted volna, hogy lopott (tisztázatlan eredetű) mobilt ad Neked ajándékba, biztos őt is átverték. (Lehet, hogy ő az orgazda?) Felvesznek Veled egy jegyzőkönyvet, megnézik, hogy tényleg akkor van-e a szülinapod, és még csak bűntudatos képet sem kell vágnod.
2012. ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
100%
nehogy kérdőre vond a barátodat, amíg nem tud róla addig könnyebb lebuktatni pl egy hangfelvételle amin szóba van hozva hogy tőle kaptad a telefont
2012. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
Vettem egy szinte vadi új Audi Q7 - est, minden jóval felszerelve, a KPM a múlt héten belém kötött hogy nincs rajta fényszórómosó, pedig Xenon van benne gyárilag. Kötelező volna, ezt mondták. Az elektronikus fényszórómagasság állítás benne van, ez viszont nincs, de gyárilag nincs. Most feljelentettek hogy nem felel meg az autó a műszaki előírásoknak, pedig a haver akitől vettem hozzá sem nyúlt mióta megvette, úgy 6 hónapos az autó. Akkor ez most érdekes, mert én sem tudtam hogy ez kell hozzá, az autó gyárilag van így, mégis feljelentettek. Akkor én meg pereljem be az Audit? Persze az ügynek még nincs vége, valószínű hogy én nyerek, de akkor is felháborító. Gondoltam, leírom ezt a szösszenetet, bár nem lopott dologról van szó, de akár átverés is lehetne benne. Ha tudod igazolni papíron hogy kitől vetted, akkor biztos nem lesz bajod.
2012. ápr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:
Nincs papírom....max a csomagoló papír.
2012. ápr. 13. 23:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!