Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szétrobbanok! Mi lesz velem?

Szétrobbanok! Mi lesz velem?

Figyelt kérdés
Barátomtól kaptam két hónapja egy mobiltelefont.Ma hívott a rendőrség,hogy a telefon lopott!!!Csütörtökön kell tanúnak bemennem a rendőrségre.Mi vár rám??Én is bűnös vagyok??Az egészről nem tudtam.

2012. ápr. 13. 22:06
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
Felhívott a rendőrség, és mit mondtak? Az a készülék amellyen Ön jelenleg telefonál lopott? Honnét tudják hogy az, és miért pont ennyi idő után "hív" fel a rendőrség egy lopott készüléket?
2012. ápr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Imei szám alapján.Felívtak és kérték tisztázzam honnan származik a készülék amiről beszélek.Aztán megbeszéltünk egy időpontot amikor be kell mennem tanúnak vallomást tenni.Azt mondták vigyem a telefont is,mert azt elveszik.
2012. ápr. 13. 23:14
 23/44 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de ha előfizetéses ez a teló, akkor a tulaj kapásból letiltattatja a számot. Ha meg kártyás, azzal meg a rendőrség nem fog foglalkozni. Amúgy a helyi rendőrségre kell bemenned?
2012. ápr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
Kártyafüggetlen telefon.Másik kerületbe kell mennem,oda ahol a bolt van ahonnan állítólag eltűnt 3 telefon.Abból egy az enyém volt.Annyit tudok,hogy a bolt tett feljelentést ismeretlen tettes ellen,emiatt nyomoznak.
2012. ápr. 13. 23:22
 25/44 anonim ***** válasza:
Végezetül: az Imei szám a telóban van, tehát a rendőrségnek először is személyesen kell megnéznie a telót. Tehát olyan nincs hogy azzal hívnak fel hogy az Imei szám alapján lopott a teló, mert az a telóban van! Szerintem ez egy kamu kérdés...
2012. ápr. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Bár az lenne...csütörtökön elveszik a telefont azt mondták.
2012. ápr. 13. 23:27
 27/44 anonim ***** válasza:
Az IMEI szám gyártónál kikérhető.
2012. ápr. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
Teljesen megnyugodhatsz,mert ha valóban úgy van,hogy nem tudtál arról,hogy az a telefon lopott,akkor JÓHISZEMŰEN fogadtál el egy ajándékot,és azt a törvény NEM BÜNTETI!Kérdés,hogy a barátod nem fog-e belerángatni,mert ha netán belerángatna és azt vallaná,hogy tudtál arról hogy lopott,hát bonyolódhat a dolog,mert végül is,ha már lopta,akkor hazudhat is.De ha nem állít rád semmit,akkor nincs mitől félned!!!!!!!!!!!!!!!
2012. ápr. 14. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Nem értem,a rendőrségről telefonáltak,hogy menjél tanúnak?Hát ez roppant érdekes,ugyanis a rendőrség írásos idézést küld postai úton,aminek alá kell írnod,amikor átveszed a postástól!
2012. ápr. 14. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

"Látom sokaknak gőzük nincs az ilyen dolgokhoz,de azért írkálnak marhaságokat.Te mint tanú leszel kihallgatva,és ennyi.Orrgazda akkor lennél ha a telefont megvetted volna a barátodtól pénzért,miközben tisztában vagy azzal,hogy lopott."



Egyrészt orrod neked van. Orgazda pedig az aki átvesz bűnelkövetésből származó tárgyat. Hol van az leírva hogy fizetni is kell érte? Ha még írni sem tudsz minek jogászkodsz?

2012. ápr. 14. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!