Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van ehhez joga a tanárnak?

Van ehhez joga a tanárnak?

Figyelt kérdés

1 hónapja elvette tőlem a tanár a mobilt, mert órán használtam. Akkor az volt, hogy egyik szünetben visszakértem az iskolatitkártól, aki visszaadta.


Most hétfőn ugyanennél a tanárnál mobiloztam az órán, és hát megint elvette, odaadtam neki, de azt mondta, már nem kaphatom vissza ma, hanem majd menjek megint az iskolatitkárhoz (aki egyben az igazgatóhelyettes) holnap és tőle kérjem el megint.


Jó, ma lementem hozzá az igazgatóiba, de mondta, hogy mivel 2.-szorra vette el, nem fogja visszaadni, csak ha szülővel bejövök pénteken.


Voltam nem is olyan rég egy középiskolásoknak szóló rendőrségi előadás szerűségen, ahol azt mondták, hogy a tanár köteles a tanítási nap végén visszaadni a gyereknek a telefont, és hogy nem csinálhat olyat, hogy magánál tartja.


Mi erről a véleményetek? Ráadásul szüleimmel be se tudnék menni pénteken, meg igazából semmikor se, de mindegy, az már más történet.


2014. febr. 18. 21:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
89%
Joga van hozzá? Nincs. De megérdemled? Igen. És mit tudsz csinálni? Semmit, beviszed a szüleidet, vagy az ellenőrződbe íratsz velük egy szöveget, hogy nem tudnak bemenni veled, de tudnak arról, hogy miért vették el a telefonodat és visszaadhatják a telefonod.
2014. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
84%
Talán nem kellett volna órán telefonozni....
2014. febr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
97%

Neked kötelességed hogy ne zavard az órát. Ha a tanár ezt úgy ítélte meg akkor így jártál.

Ráadásul nem először fordul elő, tehát ki is kettőtök közül a paraszt?

2014. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
96%
Benne van a házirendben? Valószínüleg igen. Akkor miért kell felháborodni? Mi olyan fontos, hogy órán kelljen mobilozni? esett a new york-i tőzsde? Egyébként azt érdemelnéd meg, hogy ne kapd vissza csak év végén.
2014. febr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 A kérdező kommentje:

IGEN tudom hogy nem kellett volna facezni az órán, de teljesen lényegtelen, már megtörtént, ez van. Olyan órák ezek hétfő 7.-iek, hogy már mindenki haza akar menni, nem tanulunk semmit és végigunjuk az egészet, vagy végigaludjuk, vagy végigjátsszuk telón, vagy akárhogy.


Itt most az a kérdés, hogy van-e ehhez joga a tanárnak, mert szerintem nincs.

2014. febr. 18. 22:06
 6/72 anonim ***** válasza:
8%

Nincs joga, nyugodtan jelentsd fel, h elvette kényszerrel.

Max rád szólhat, de egyébként kuss a tanár neve.

2014. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
81%

Igen de ha mindig úgy állsz hozzá, hogy ez az utolsó- utolsó - legutolsó esély akkor minek szabályok? Úgy sem fogod betartani!


Lehet, hogy nem fog tetszeni..... de lehet Én év végéig nem adtam volna vissza.

2014. febr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy terjed a modern technológia, úgy (is) egyre inkább új és új feladatok elé állítja a jogot is!

kinek van igaza? ezt eldönti egy tárgyalás!

Marhaság ezért terhelni, de azért alapból amit a bíró is mondana: elveheti óra alatt, ha tudja tegye néma üzemre..

(nem érti)... De akkor is az óra után vissza kell adni mert a szülő keresheti...(..) Ez olyan problémakört vet fel, hogy könyvet kellene róla írni, a szokásos (ne tegyed be a macskát a mikróba mert..) ha nem íród le ezt akkor még beperel, hogy NEM TUDTA!

tehát: HÁZIREND!

2014. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
79%
Természetesen joga van hozzá.
2014. febr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
100%

"Itt most az a kérdés, hogy van-e ehhez joga a tanárnak, mert szerintem nincs."


Ahhoz talán nincs, mint ahogy neked sincs "facézni" óra alatt, ráadásul már nem is ez volt az első eset.


Így neked sincs igazad!


Mikor még én jártam be suliba már akkor is óra alatt figyelni kellett és akkor is elvehették a telefont (amit azért visszaadtak), szóval nem újkeletű dolog, majd ebből talán tanulsz.

2014. febr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!