Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van ehhez joga a tanárnak?

Van ehhez joga a tanárnak?

Figyelt kérdés

1 hónapja elvette tőlem a tanár a mobilt, mert órán használtam. Akkor az volt, hogy egyik szünetben visszakértem az iskolatitkártól, aki visszaadta.


Most hétfőn ugyanennél a tanárnál mobiloztam az órán, és hát megint elvette, odaadtam neki, de azt mondta, már nem kaphatom vissza ma, hanem majd menjek megint az iskolatitkárhoz (aki egyben az igazgatóhelyettes) holnap és tőle kérjem el megint.


Jó, ma lementem hozzá az igazgatóiba, de mondta, hogy mivel 2.-szorra vette el, nem fogja visszaadni, csak ha szülővel bejövök pénteken.


Voltam nem is olyan rég egy középiskolásoknak szóló rendőrségi előadás szerűségen, ahol azt mondták, hogy a tanár köteles a tanítási nap végén visszaadni a gyereknek a telefont, és hogy nem csinálhat olyat, hogy magánál tartja.


Mi erről a véleményetek? Ráadásul szüleimmel be se tudnék menni pénteken, meg igazából semmikor se, de mindegy, az már más történet.


2014. febr. 18. 21:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
100%

Nap végén szerintem is vissza kellene adnia, szóval nincs joga hozzá, de neked meg nincs jogod mobilozni az órán.


Kicsit visszás az, hogy a jogaidat emlegeted, amikor te voltál az, aki szabályt sértett.


Egyébként meg intővel jobban jársz? Szüleid helyében egy hétig tuti büntetésben lennél net, mobil és mindenféle technikai eszköz nélkül, hogy gondolkodhass a jogaidon és a kötelességeiden.

2014. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:

Gyermek koromban amivel játszottam az órán, azt amikor elvették, kijelentette: az ÉV VÉGÉN majd visszakapod!

...

Hát változott a világ.

Egy MOBIL egyfajta pészméker!

elvehetetlen egy gyerektől!

a szülei nyomkövetője!

és ezért NINCS is joga elvenni!

de a tanári asztalra kiteheti....és ha csörög?

(..)

nehéz...lehetne folytatni!!!

2014. febr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
32%
Joga nincs, amúgy csörgessétek meg jó sokszor, ha még nem merült le és nincs is kikapcsolva, de ismeretlen számról, és akkor majd megtudja, kinek kobozza el a telóját még óra után is:D:D:D:D
2014. febr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
72%

vajúdnak a hegyek hogy egeret szüljenek?

sokat beleképzeltek ebbe a szituba. a tanár jogilag nem támadható mivel nem azért vette el hogy eltulajdonítsa azaz nem illik rá az esetre a lopás tényállása....hogy a rendőr mit mondott ilyen sulibuli előadáson az semmit se számít mert a joghoz ő nem ért(a nyomozás során is az ügyész az ész)

tehát ez a konfliktus nem jogi kategória ,majd mikor ráérnek a szüleid visszakapod kát pattogni

2014. febr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 A kérdező kommentje:

jó am hogy mindenki ellenem szegül xd

kb minden órán fel szoktam nézni facebookra, ha meg ír valaki, visszaírok, ettől még ugyanúgy hallom a tanárt, és ha írni kell, akkor leteszem és majd később folytatom, nem megy a tanulás rovására, ha 1 percre előkapom

2014. febr. 18. 23:56
 16/72 A kérdező kommentje:
már írtam egyébként, hogy szüleim nem tudnak bejönni, szóval vagy visszaadja a tanár, vagy nála marad.
2014. febr. 18. 23:58
 17/72 anonim ***** válasza:
86%

"jó am hogy mindenki ellenem szegül xd "


Tévedsz nem ellened vannak. De ha ezt szokod meg mit fogsz később csinálni a munkahelyeden.

Mobilozásra ott a szünet. Főleg fb-ra hülyeség használni.

2014. febr. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
100%

"jó am hogy mindenki ellenem szegül xd"


Most azt várod hogy megsimogassuk a buksidat? Megszegted a szabályt, olyat tettél amihez nincs jogod, akkor ne kérd számon mástól, hogy ne tegyen olyat, amihez nincs joga.



"kb minden órán fel szoktam nézni facebookra,"


Majd lesz meglepi a munkahelyeden, ahol esetleg le van tiltva a facebook és tilos a mobilozgatás. Esetleg még más, nem kellemes szabályok vannak. Ilyen hozzáállással nagy pofára esésekben lesz még részed és kapun kívül lengetheted a jogaidat.

2014. febr. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
51%
Hát,de végülis figyelt!! Amúgy meg a telefon első sorban nem szórakozásra való eszköz; azért kapja a gyerek, hogy el tudják érni egymást a szülővel, ha van valami. És a gyerek engedélye nélkül tartotta magánál a tanár óra után is. (Nem vagyok jogász)
2014. febr. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
100%
*de azért legközelebb ne fb-zz!!:) Csak, hogy én is kioktassalak!:D
2014. febr. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!