Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van ehhez joga a tanárnak?

Van ehhez joga a tanárnak?

Figyelt kérdés

1 hónapja elvette tőlem a tanár a mobilt, mert órán használtam. Akkor az volt, hogy egyik szünetben visszakértem az iskolatitkártól, aki visszaadta.


Most hétfőn ugyanennél a tanárnál mobiloztam az órán, és hát megint elvette, odaadtam neki, de azt mondta, már nem kaphatom vissza ma, hanem majd menjek megint az iskolatitkárhoz (aki egyben az igazgatóhelyettes) holnap és tőle kérjem el megint.


Jó, ma lementem hozzá az igazgatóiba, de mondta, hogy mivel 2.-szorra vette el, nem fogja visszaadni, csak ha szülővel bejövök pénteken.


Voltam nem is olyan rég egy középiskolásoknak szóló rendőrségi előadás szerűségen, ahol azt mondták, hogy a tanár köteles a tanítási nap végén visszaadni a gyereknek a telefont, és hogy nem csinálhat olyat, hogy magánál tartja.


Mi erről a véleményetek? Ráadásul szüleimmel be se tudnék menni pénteken, meg igazából semmikor se, de mindegy, az már más történet.


2014. febr. 18. 21:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
92%

Abban mindenki egyetértett, hogy joga nem volt az iskolai időn túl magánál tartani.

Még abban is egyetértés volt, hogy feljelentheted.


De azért gondold végig, hogy valamelyik szülőddel (de boldog is lesz emiatt hogy szabadságot kell kérnie) elmentek a rendőrségre feljelentést tenni. A lehetséges változatok a rendőr napi hangulatától/hozzáállásától függően:

1. Közli a szüleiddel, hogy neveljék meg a kölküket hogy ne mobilozzon órán, a telefon visszakerült és ha az előző embert sikerült lebeszélni a feljelentésről akit tényleg kiraboltak, hogy kis összeg miatt ne legyen már annyi papírmunkájuk, akkor miattatok sem fogja koptatni a tollat.

2. Szépen felveszi a feljelentést. Ezek után kaptok majd idézést (újabb boldogság a szüleidnek, hogy el kell kérni magukat a melóból), lesz szembesítés, esetleg beidéznek tanukat is az osztályból (18 év alattival megy a szülő, azok is tapsolni fognak az örömtől) stb.

Ez után a tanárna azt mondják, hogy ejnye, legközelebb adja vissza a telefont óra végén. Se lecsukni nem fogják, semmi következménye nem lesz, mert ez nem akkora súlyú bűncselekmény, hiszen egyértelmű, hogy nem a zaciból kellett visszaszerezni miután kilopta a kabátzsebedből. Nem fogják kirúgni, az igazgató vagy megértő lesz, hogy manapság ezeknek a kölköknek mekkora a szájuk, vagy rászól, hogy irgumburgum legközelebb add vissza az óra végén a telefonjukat.


És ezek után bemegy az osztályba és tanítania kell téged. Feleltetni, amikor olyan szivatós kérdést tehet fel, amilyet csak akar és ha vért pisilsz a sok tanulástól, akkor se tudsz összehozni egy kettesnél jobbat. A többi tanárnak is a kedvence leszel majd, elkönyvelnek a kis bajkeverőnek aki a kötelességeit nem ismeri de a jogait követeli. Máris a te rajzodra nem négyest hanem kettest adnak, a tigrisbukfenced ötös helyett hármas, a verselemzésed négyes helyett kettes alá...

Matekból míg az osztálytársad már arra is pontot kap a dolgozatban, hogy elkezdte a példát, te a jó válaszra sem kapod meg a maximum pontot, mert a levezetés nem pont olyan formában történt, ahogy a tankönyvben le volt írva.



Gondolod, hogy ez az egész megéri azért, mert betegesen face függő vagy és nem vagy képes egy délelőttöt kibírni? Inkább keresd fel a problémáddal az iskolai pszichológust és kérj segítséget.

2014. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
100%

milyen példáid fogtak ki rajtam? az nem példa ha kiragadott elemeket raksz össze de nincsenek benne kellő adatok.....ez olyan mint a halott az utca közepén...nyilván megölte valaki,bizonyosan az aki szintén csurom véresen ül a járdaszegélyen...és tán bűncselekmény történt? attól függ mi történt pontosan,ki támadt kire volt e jogos védelem...büntethető az ember ?attól függ van a büntethetőséget kizáró ok vagy sem.....de a kocajogászok csípőból rávágják már a legelején mi a stájsz és én meg állítólag nem vagyok tisztában az alapokkal


nem engem kell becsmérelni....tegyen feljelentést a facebook-függő....én itt leteszem a voksom amellett hogy a tanár nem üti meg a bokáját ti amellett hogy "deehheznincsjogabűncselekményapokalipszismitdumálszjogászkéntmikormiagyanúárnyékábantnézzükhetente"...hátradőlünk és várunk.addig lassan a testtel

2014. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
0%

Nincs joga elvenni, főleg nem magánál tartani napokra.


71%

Szerintem inkább maradj csendben és ne reklámozd, h ki vagy mi vagy már csak azért se, mert aki ezzel akar egy vitát megnyerni az már eleve nem lehet komolyan venni....

2014. febr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 A kérdező kommentje:

A tanárt semmiképp se fogom feljelenteni.


Nem is szeretném, hogy szüleim megtudják, hogy egyáltalán mobiloztam órán.

2014. febr. 21. 13:51
 45/72 anonim ***** válasza:

Kérd akkor az osztályfőnöktől vagy az igazgatótól, hogyha valamelyik jófej, próbáld meg, hogy vegyék vissza tőle.

Vagy az ig. h.-nak is akinél most van, írhatsz kérvényt, de amennyi esze van, lehet, hogy az észérvek sem fogják meghatni; meg ez milyen már, hogy kérvényezni kell, hogy hozzájuss a saját cuccodhoz? Abszurdum.

2014. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
*Vagy esetleg testvéred nincs, valami idősebb, akinek a szülő írhatna egy meghatalmazást, hogy vegye át? Ja várjál, nem akarsz szólni nekik.. De akkor vissza se adja az a ......., muszáj bevonnod szerintem a szüleidet. Lehet, hogy az sem ártana, ha kicsit valamelyik szülő már elbeszélgetne vele, mert úgy látszik, kicsit el van szállva magától.
2014. febr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:

43-as

én nem azzal fogom a vitát megnyerni hogy itt mindenkit meggyőzök,mert van az úgy hogy menthetetlenek a fórumozók.én mint mondtam azáltal nyer(ne) igazolást az állításom hogy feljelentik a tanárt majd kiderül -előbb vagy utóbb hogy hiába mert nincs bűncselekmény(azonban a kérdező ezt ugye nem teszi).


hogy reklámozom ki vagyok mi vagyok.....erre azt mondanám hogy felesleges volt "coming out-olnom" mert ugye itt bárki írhat bármit és vagy elhiszi a másik fórumos vagy nem. hogy komolytalan lennék ezáltal? én vajon mennyire vegyem komolyan azoknak az írását akik tényleg nem szakavatottak de meggyőződésből ordítják a magukét? gyermekkoromra emlékeztet ez a szitu mikor a malom játék szabályain vesztem össze az unokatesómmal és azzal érvelt hogy "úgy van ahogy ő mondja mert úgy logikus,sőt az osztályban mitöbb az egész évfolyamban mindenki így játsza nyilván nem téved mindenki" én mondtam "de igen mind tévedtek" nem is tudom hány felnőtthöz mentünk oda akikről köztudomású volt hogy sakkozni meg malmozni is szoktak rengeteget tehát ha valakik ők értenek hozzá....naná hogy mind azt mondta amit én.....szóval lehiggadt de némi makacskodás maradt benne hogy "meglehet több féle szabálya is van ennek a játéknak"

nyilván az röhejes lenne ha a fenti példa nyomán mi gyk-sok is időpontot akarnánk kérni a főügyésztől vagy a legfőbb ügyésztől de fölösleges is lenne mert tartok tőle hogy sokan itt még az ő szavukra sem adnának

2014. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
0%

Nem akartál ezzel jönni, de kb minden hozzászólásodban megemlíted hogy van valami kapcsolatod az ügyészséggel.

Meg hogy vádiratot készítettél:)

Egyébként belinkelnéd akkor azt a törvényi hivatkozást, ahol leírják, hogy a tanárnak joga van elvenni?

A gondolkodásmódod eleve arra enged következtetni, h messze nincs közöd a joghoz, alapvető dolgokat valóban nem látsz át.

Ilyen nincs, hogy a tanár napokra magánál tartja más tulajdonát, még akkor se ha ügyészségen dolgozol.

Rendben van, hogy nem fogják érte leültetni, de az nem azt jelenti, hogy akkor megteheti.

Ez két különböző dolog.

2014. febr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:

pont hogy neked nincs rálátásod a dolgokra, és ordít hogy csak csípőből okoskodsz...

hol írtam azt hogy joga van elvenni? a szomszédnak joga van rádszólni? a csajodnak joga van meglocsolni a parki fát? a pincérnek joga van megszagolni a kaját amit te eszel majd meg? az sehol nincs leírva hogy mely embereknek taxatíve mi mindenhez van joga....nincs hozzá elég esőerdő azaz papír.

az van leírva hogy mi az amit kriminalizál a jogalkotó.pontosan mely cselekmény merítheti ki ezt(és ezt nem irodalmárok fogalmazták meg hanem jogalkotók avagy minden szónak szerepe van) itt kötöttek belém azzal hogy hiába ismerem a tényállást azt igazából nem úgy kell ám érteni....naná hogy itt fennakadt a szemöldököm ki ez a "meg nem értett zseni" aki játsza az észkombájnt.

a törvény márpedig büntetést rendel el azok számára akik a tényállást megvalósították(nem azokat akik majdnem megvalósították,nem azokat akik kvázi olyasmit csináltak hanem akik AZT)


te itt írod oké nem büntetik meg de ettől még nincs joga

na hát ha nem büntetik meg akkor nem történt jogellenes cselekmény és erről van szó.....mit értesz ezalatt hogy "nincs joga" rendre ezzel a szöveggel jösz elő... azt érted ezalatt hogy nincs olyan igazolványa amire rá van írva hogy "jelen igazolvány birtokosa elveheti a diákok telefonját ha órán használják....pecsét, belügyminiszter aláírása stb kutyafüle" ilyenje naná hogy nincs de fent kifejtettem miért

2014. febr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
0%

Akkor csak szólok, h a lopás két elemből áll.

Az egyik, h a tulaj elveszíti a rendelkezési jogát a tárgy felett.

Ez megáll.

A másik, h az elkövető szerzi meg azt.

Tehát például azzal, h megszabja a feltételeket már annak számít meg egyébként is.

Jah és nem minden szabálysértőt, bűnelkövetőt ér feltétlen szankció.

Na mindegy ne is írj, legalábbis nekem ne, nem vagyok kíváncsi az okoskodásadra, úgy teszek mint a többiek, egész egyszerűen rád hagyom, képtelen vagy beismerni, h nem értesz hozzá.

2014. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!