Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van ehhez joga a tanárnak?

Van ehhez joga a tanárnak?

Figyelt kérdés

1 hónapja elvette tőlem a tanár a mobilt, mert órán használtam. Akkor az volt, hogy egyik szünetben visszakértem az iskolatitkártól, aki visszaadta.


Most hétfőn ugyanennél a tanárnál mobiloztam az órán, és hát megint elvette, odaadtam neki, de azt mondta, már nem kaphatom vissza ma, hanem majd menjek megint az iskolatitkárhoz (aki egyben az igazgatóhelyettes) holnap és tőle kérjem el megint.


Jó, ma lementem hozzá az igazgatóiba, de mondta, hogy mivel 2.-szorra vette el, nem fogja visszaadni, csak ha szülővel bejövök pénteken.


Voltam nem is olyan rég egy középiskolásoknak szóló rendőrségi előadás szerűségen, ahol azt mondták, hogy a tanár köteles a tanítási nap végén visszaadni a gyereknek a telefont, és hogy nem csinálhat olyat, hogy magánál tartja.


Mi erről a véleményetek? Ráadásul szüleimmel be se tudnék menni pénteken, meg igazából semmikor se, de mindegy, az már más történet.


2014. febr. 18. 21:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
45%

"tanár jogilag nem támadható mivel nem

azért vette el hogy eltulajdonítsa azaz

nem illik rá az esetre a lopás

tényállása...."


Áhhh hol, látszik, h neked sincs sok eszed, azért mert ismered a tényállást nem azt jelenti, h értesz is hozzá.

Akkor ennyi erővel elveheti és majd 8. év végén visszakapja?

Ilyenekhez hiába rinyáltok, nincs joga a tanárnak.

Amit feldobtak 100%-ban megáll, h a szülő megadta a gyereknek a lehetőséget, h elérhetők legyenek egymásnak, a tanár meg korlátozza.

Ennyi.

2014. febr. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
24%

Tőlem is elvette anno, pedig én csak az időt nèztem meg, 2004-ben még facebook meg ilyen szarságok sem voltak.

Bàtyámnak kellett érte bemenni, és ez középiskolàban volt.

Finoman fogalmazva krvára nincs joga ehhez, adjon beírást vagy óra végén adja vissza a telefont. Főleg ha kussban nyomkodod... utálom az ilyen uralkodni vàgyó tetves tanárokat..

2014. febr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
Az érdekes az, hogy a tanároknak viszont van joguk órán telefonálni, pedig nem az lenne a dolguk.Óra után mindenképpen vissza kellene adnia.
2014. febr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
28%

Én ha szülő lennék, bemennék és nem mondanék szépet.

A drága pénzemből vett telefont ne merje elkobozni semmilyen tanár.Ha kirakatja óra végéig az asztalra, az elfogadható, de hogy hosszabb időre elvegyen egy ilyen értékes és fontos eszközt, az nem járható!Persze a gyerektől sem helyes, hogy órán mobilozik.De nyilván ennek is van oka.Talán érdekesebbé kellene tennie az órát a tanárnak és akkor nem mobilozna unalmában.

2014. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
25%
Jaj istenem, ilyenkor az jut eszembe, hogy de jó hogy nem vagyok már középiskolás és megszabadultam az ilyen pitiáner tanároktól akik a diákokon élik ki a felsőbbrendűség érzetüket és az elnyomott feszültséget. Tőlem is elakarta venni anno az egyik suttyó tanár, de mondtam neki hogy ha elakarja venni a telefonom akkor a kezemből próbálja kiszaggatni. Egyből lecsitult. A véleményem hogy az ilyen tanár egy szánalom és nincs hozzá joga. De sajnos nem tehetsz semmit mert ezek az atyúristennek érzik magukat és az érvelési szövegük kimerül abban hogy: "te csak diák vagy, én pedig a tanár". Kitartást testvérem, majd csak vége lesz.
2014. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
22%
Ha lesz gyerekem és elveszik a telefonját aztán engem hívnak be, hogy majd visszaadják az lesz a reakcióm a tanárnak hogy: Tényleg ennyire nincs életed? röhej! Ha meg véletlen egyáltalán nem adná vissza akkor biztos elintézném, hogy a sz*aros tanári fizetéséből vonják le az árát, de akkor biztos éhezne 2hónapig, aztán megnézném utána mennyire arcoskodna.
2014. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
84%

anno az én sulimban az ilyen szülővel együtt vagy magányosan erősködő diákoknak megmutatták merre van az ajtó de előtte ajánlottak neki másik iskolát. egyszerűen nem volt ilyen VITA hogy mit csináljunk ha a gyerek azzal érvel hogy bla bla....

ha szemtelenül visszaszóltál abból is fegyelmi tárgyalás volt és nem a szőrszálat hasogatták hogy pontosan mit is mondott hanem a tényen lovagoltak hogy nem tudja hol a helye...ha egy iskola "magára húzza" a diákokat akkor az ő baja hogyha nem bír a vérszemet kapókkal.


21-es nem értek hozzá????? jóideig ilyesmivel foglalkoztam az ügyészségen.ott nem mondtak nekem ilyet, de te most majd megaszondod.... :-)

egy ilyen feljelentés esetén a rendőr a pofádba röhögne....hameg nem és elrendelné a nyomozást akkor átiratban az ügyész szedné le róla(rendőrről) a keresztvizet hogy már mindenből ügyet csinál "lart pour lart" nyomozással.

feljelentés-kiegészítés keretében kihallgatnák a tanárt aki vallaná hogy szülőnek adja vissza ha bejön....ennyi és a feljelentés el is van utasítva.

jössz te az ilyen ad hoc kitalációiddal "mivan ha elveszi és mindenképpen magánál tartja x évig.." a kérdésben nem erről van szó.

2014. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
18%

Elhiszem, h az ügyészségen takarítottál, de az semmit nem jelent.

Fel lehet jelenteni és megindítják az eljárást.

2014. febr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
63%

.....neked teljesen elmentek otthonról.több vádiratot írtam mint ahány témazáró dogát te.

de most mégis kivel vitatkozok??!!??

odáig igazat is adok(!)hogy fel lehet jelenteni.sőt szélsőséges esetben megindítják az eljárást....ehhez elég csak egy szuperszubjektív, kiszínezett, egyoldalú, némely lényeges tényt nélkülöző feljelentést tenni.és aztán??aztán kérem szépen mikor tisztázódik mi is pontosan az ábra, úgy megszüntetik a nyomozást, hogy csak úgy csattan....persze a magadfajta fontoskodók 8 napon belül panasszal élnek a határozat ellen a felettes szervnél,mert .....csak.

mindezt azért hogy ott elutasítsák a panaszt....de hát valamiből a postának is élnie kell.

2014. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
25%
Te hatalmas aktakukac, tulajdonhoz való jogról hallottál? És arról hogy ha valaki más tulajdonát birtokolja el beleegyezés nélkül (elveszi a kib*szott telefont és vissza se adja) akkor bűncselekményt követ el, magyarul lop?? Ha az utcán elveszik a telefonod és mondja az illető neked ,hogy majd anyádnak vissza adom de addig nálam lesz, azt is le*szarnák a rendőrök? Mégis kicsodák a tanárok hogy őrájuk nem vonatkozik az alaptörvény? Kik ők, az atyaúristenek? Na ne röhögtessél már. Akkor ennyi erővel fejbe is lőhetné sörétessel szerencsétlen diákot csak mert beszélt az órán. Meteheti nem?? Hiszen tanár!
2014. febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!