Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyha egy tanár megüt akkor...

Hogyha egy tanár megüt akkor én is vissza üthetek?

Figyelt kérdés

16éves vagyok közép suliban 2.-os egyik tanárom (ének tanár) egy fajtába azzal fenyegetőzik hogy nyugodjunk meg mer ha nem öt nem érdekli a jogszabály "megpofoz" minket

ha ez megtörténik én is gond nélkül vissza üthetek nem ?

Annyi lenne a különbség h én szerintem min eltörném az orrát ...


2008. okt. 3. 21:18
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
79%

Villamosmérnök szeretnél lenni?

Vagy szakbarbár, aki még a zenéhez sem konyít?

Elhiszem, hogy nem tudsz jól énekelni - engem sem hagytak már gimnáziumban, peig én szerettem volna - de azért a zenét tanulhatnád. Rád fér.

2008. okt. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim válasza:
90%

A zenetanulás nem csak az éneklésből áll. A zeneszerzők, hangszerek, korszakok megismerése az alapvető műveltséghez tartozik. Erre építeni lehet más tantárgyakkal együtt.

Az gondolom, egy tanár felé mindenképpen tisztelettel tartozol és kötelességed diákként fegyelmezetten résztvenni a tanórán, még akkor is, ha az adott tantárgy téged nem érdekel és úgy gondolod, hogy később sem lesz rá szükséged. Rosszat nem fogsz ott tanulni, és csak gazdagodhatsz, ha egyszer mérnökkként akarod megállni a helyed.

Nem ütnék vissza a helyedben, mert egyértelműen szigorú büntetés járhat érte, amire szerintem nem lesz szükséged, mert egyetemre akarsz menni.

Higgadj le és kicsit gondolkozz el rajta! Meglátod, megéri! Minden jót és kitartást kívánok neked, remélem megfogadod a leírtakat egy szintén egyetemet végzett értelmiségitől. (Én is kibírtam az össze énekórát.)

2008. okt. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudsz énekelni? Azt hiszed, hogy az ének-ZENE tantárgy csak énekésből áll? fel kell világosítani téged, hogy közel se. Én 6 évig jártam szolfézsra ( olyan mint az emelt ének ), és ebből kábé két évig énekeltünk, a többi mind zenelemélet és nagyjából ugyanazt agyják le ének órán is, csak alacsonyabb szinten. Ne magyarázz, hogy minek, tanulni kell és kész! Ennyi erővel van szükséged mondjuk az irodalomra, történelemre, földrajzra vagy bármilyen tantárgyra ami nem a villamosmérnökire készít fel? Most azért tanulsz, hogy bebizonyísd, hogy képes vagy tanulni és képes leszel helytállni egy felsőoktatási intézményben is.
2008. okt. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 A kérdező kommentje:
Látom nem értitek nálunk az ének óra abból áll hogy állunk 45percen keresztül és énekelünk... Az Egressy Gábor Kéttannyelvű Műszaki Szakközépiskolában ennyiből áll az ének óra. A helyesírásomról meg annyit hogy diszlexiás és diszgráfiás vagyok ezért részlegesen fel vagyok mentve magyar és idegen nyelvből...
2008. okt. 4. 10:31
 15/61 anonim ***** válasza:
64%
NEM KELL AHHOZ BÁNTANI VKIT,HOGY ÉRTSEN A SZÓBÓL
2008. okt. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
82%

Nem, persze.... olyan gyerek, aki azon töri a fejét, hogy hogyan üthetne vissza a tanárjának, aki egyébként eddig még meg sem pofozta.

Hagyjuk már.... Nem veszitek észre, hogy hova süllyedünk?

2008. okt. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim válasza:
88%

Az a tanár nem fog megütni senkit, hidd el. Csak mondja, én azt gondolom. Elviekben intelligensebbnek tartom annál a pedagógusokat, hogy tettlegességig fajuljon vmi. (Persze a kivételekről nem feledkeztem meg.)

Szóval a lényeg: Te se gondolkodj ilyeneken, amíg nincs okod rá. Tedd a dolgod, tanulj, viseld el az énekórát! Tátogj, ha nem tudsz énekelni! Próbáld megmutatni, akár csak magadnak is, hogy te is intelligensebb vagy annál, hogy így viselkedj! Ez fontos, hisz ha jól olvastam egyetemista akarsz lenni.

2008. okt. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
30%
Nem szabad megusson,ha nem bir veletek,panaszkodjon az igazgatonak.Ha az en gyerekemet megutne,akkor tolem kapna egy par pofont,te nem lenne szabad visszauss mert nem hiszem hogy hianyzik birosagra jarni.Egyebkent ez egy erdekes jelenseg,amikor en jartam suliba akkor sem vettek tul komolyan az olyan tantargyakat mint enek vagy rajz,idegen nyelvek stb.Egyebkent az a pedagogus nem pedagogus aki nem tud rendet tartani az osztalyban es a fejere sz_ik minden ki.
2008. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
66%

Én sosem adtam okot arra hogy megüssenek, vagy megütéssel fenyegetőzzenek a tanáraim, de ha valaki megütött volna, legyen az tanár, vagy nem tanár, biztosan nem emelgette volna a kezét napokig. Ne aggódj, ha megüt akkor biztosan ki lesz rúgva, talán többet nem is taníthat. Kétlem hogy az igazgatóság megengedhetné magának hogy bent hagyja, ha mégis így döntenek akkor anyucinak meg apucinak be kell menni és biztosan meggondolják magukat.


Én úgy érzem hogy retardált osztályod van, akik nem kussolnak el miután becsöngettek és zavarják az órát. Én tanárként biztosan nem fenyegetőznék ilyennel, de az biztos hogy többszöri figyelmeztetés semmibevétele után kirúgatnám az illetőt, a saját mentálhigéniám és az osztály fejlődése érdekében.


Ez az egyik fele.

A másik meg az, ami felett nem tudtam elmenni..

A sok agysebész és atomtudós, aki a zenét az alapműveltség részének tekinti, de elképzelése sincsen, hogy mit csináljon egy vészhelyzetben baleset, epilepsziás roham, összesett cukorbeteg vagy akármi esetén és fogalma sincsen, hogy hogy működik a világ amiben él és mi zajlik körülötte az inkább fogja be szépen.

Az ének/zene órák igenis marhára fölöslegesek nem csak egy műszaki iskolában, de minden egyes nem zenére építő iskolában.

Annyi minden sokkal ÉRTÉKESEBB és HASZNOSABB dolog van amit a kölykök fejébe tömhetnének és nekik a Négy Évszakot kell szolmizálva megtanulniuk, Anna Kareninát olvasniuk, Lengyelország 80-as évekbeli széntermelési adatait memorizálniuk. Szánalmas.

A probléma az hogy a tantervet olyan emberek készítik akik egy régi kor sznob kövületei, pedig igencsak ráférne az iskolarendszerre egy marhanagy újragondolás.

2008. okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim válasza:
30%

ha ő megüthet, te is őt :)

de ne üss, inkább állj vele szembe és rugj rá valamelyik térdére talppal.. tuti törik :) majd meglátod milyen szépen énekel :D


üdv nagini

2008. okt. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!