Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyha egy tanár megüt akkor...

Hogyha egy tanár megüt akkor én is vissza üthetek?

Figyelt kérdés

16éves vagyok közép suliban 2.-os egyik tanárom (ének tanár) egy fajtába azzal fenyegetőzik hogy nyugodjunk meg mer ha nem öt nem érdekli a jogszabály "megpofoz" minket

ha ez megtörténik én is gond nélkül vissza üthetek nem ?

Annyi lenne a különbség h én szerintem min eltörném az orrát ...


2008. okt. 3. 21:18
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
91%

Látod kedves kérdező, a túlnyomó többség az általad kifejtett vélemény ellen van, miért lehet ez?

Talán mindenki annyira érzéketlen lenne, pedig ők is mind végigélték azt, amit te/ti most. Miért lehet ilyen rossz véleményük az ilyen nézetről?


Ott van az a tanárnő, akit diák korában igazságtalanul megpofozott a tanára. Nem értek vele egyet, elhamarkodott, és előítéletből bántotta őt! De annak ellenére, hogy mekkora sérelem érte, ugyanazt a hivatást választotta, tanult ember lett belőle!

Egyáltalán nem tartom helyesnek a tanári erőszakot, semmilyen körülmények között, DE én is kaptam, fiú léttemre körmöst a matek tanárnőmtől, akit ennek ellenére ma is tisztelek és becsülök!


Elég szomorú, hogy ma a tanárverés korszakát éljük, és ez a szomorú téma egyáltalán előjön.

Szerintem, nem arra kellene elmenni a tanárok fő energiájának, hogy próbáljanak rendet tartani a - valjuk be - sokkal kevésbé tekintélytisztelőbb gyerekek között!


De sok iskola, sok osztályában mégis ez emészti fel a pedagógusok erejének jelentős részét!

Van jó néhány pedagógus ismerősőm, tudom miről beszélek!


Vagy állítaná valaki a felnőttek közül, hogy a tekintélytisztelet nem változott az elmúlt évtizedek alatt?


Ennek nyilván az is oka lehet, hogy manapság otthonról mit hoz a gyerkőc.


De lehet ezt is lepontozni, mert látom szinte senkinek a véleménye nem volt jó valakiknek!

2008. okt. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat jót és rosszat egyaránt csak az a baj hogy alig válaszoltak konkrétan a kérdésemre én annyit vártam volna hogy : igen/nem ennyi nem több oldalas kisregényt a fegyelmezésről és az ének/zene ismeret fontosságáról...

Mindegy ez van ... most én vagyok a rossz és a csúf mer fel mertem tenni egy kérdést egy oldalon ami erre való...

2008. okt. 9. 16:42
 43/61 anonim ***** válasza:
98%

Valójában bármely vegyes társaságban hasonló megoszlású válaszokat kaptál volna. Felejtsd el, tedd túl magad a sértő, megalázni igyekvő nagypofájúakon. Ilyenekre egyenlőre sajnos az életben is számítani kell. Ezekkel ne foglalkozz. De viszont, gondolkodj el azokon, akik emberi hangon, sokszor nagy bölcsességeket írtak neked, és érted! És szerintem bocsásd meg nekik, hogy nem pusztán igen/nem volt a válaszuk, hiszen ez azért nem egyszavas választ érdemlő kérdés! (Bár szerintem, te azok hosszabb válaszára gondoltál rosszallóan, akik jobb lett volna, ha meg sem szólalnak, de hát ők önmagukat minősítik)


Hogy neked mi a "jó", és mi a "rossz" válasz, a hozzáállásod dönti el. Az előtted válaszoló vagyok, remélem nem sértettelek meg, de kíváncsi lennék, mi arról a véleményed.

2008. okt. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:

Az a véleményem hogy nem kéne azt mondani hogy mindig a diák hibás. Szerintem én nem vagyok hülye gyerek ahogy sokan írták mert nem abból a 10 mondatból kéne véleményt mondani rólam szerintem ... 16éves vagyok hobbi szinten motorozok hétvégénéként vagy ha van bicikli verseny akkor arra elmegyek... Én pl napi átlag 60km-t biciklizek ennyi a suli oda-vissza út. Kiváncsi lenék hogy a válaszolok hány % jár autóval és hány kerékpárral vagy más eszközzel én ezzel próbálom "védeni" a környezetem(én a hülye gyerek) lehet hogy hülyeség de szerintem sok kicsi sokra megy...

Egyszerűen annyi bajom hogy kifejezetten utálok énekelni

és mivel ének órán kb 40percet állunk és (mivel igy nem nyomom össze a tüdőm és szabadon áramolhat a levegő)és énekelünk amit nem tudok és nem is akarok mivel nem ezt kéne "tanítani" szerintem ...

2008. okt. 9. 21:41
 45/61 anonim ***** válasza:
99%

Nagyon jó, amit csinálsz! A környezetvédelemmel kapcsolatban pedig sokkal többeknek kellene így gondolkozni.

Én is sokat bringázok, hosszabb utakat is tettem már. Ez egy kiváló dolog több szempontból is.


De egy kis kiigazítás: látod, nem fogadtad meg a tanácsom, nem hagytad a fenébe a bunkókat! Ha azokra válaszoltál volna, akik neked többször nagyon jól összefoglalták a lényeget (még az énekórával kapcsolatban is), jobban éreznéd magad. Ne a szélsőséges, indulatos emberekkel foglalkozz, ne vedd fel a kesztyűt, mert olyan leszel, mint ők.


A kérdésed persze sokakat provokált, mert erősen ennek a világnak a erőszakos, önbíráskodó szellemét tükrözi, ugye elismered? Bár tudom, neked még nagyon nehéz különbséget tenni, hiszen nem éltél a múltban, te most vagy fiatal.


De mégis, az összes jó szándékú emberrel együtt azt kell mondjam, hogy hidd el nem az ének tanárod a legnagyobb ellenséged ebben az életben, hisz ha okosan és bölcsen, erőszakmentesen nem tudsz kikeveredni ebből, akkor te magad vagy önmagad legnagyobb ellensége!!!


És azt is elhiheted, hogy ettől sokkal nagyobb "mumusok" jönnek majd az életben. Tehát csak türelem!

2008. okt. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a keresztneved nem T-vel kezdődik véletlenül? Lehet, hogy ismerlek (de nem biztos, nem is lényeges).

Mi csak az alapján tudtunk válaszolni, amit Te leírtál, és általánosságban az egyre gyakrabban előforduló tanárveréssel kapcsolatban nyilvánítottunk inkább véleményt.

Akárhogy is, visszaütni akkor sem szép, márcsak azért sem, mert az az ember idősebb nálad, és mert a tanárod. És azért, mert ha elítéled az agressziót, akkor ne tedd ugyanazt Te sem.... Egyéb úton viszont érvényesítheted a jogaidat, biztos megvan erre a megfelelő fórum az iskolában, ahol kivizsgálják, hogy kinek volt igaza.

De tényleg, az is lehet, hogy 10 év múlva másképp fogod látni a helyzetet, nem kell tehát forrófejűsködni. Ez rajtad is negatívan csapódna le.

2008. okt. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
97%

... és még annyit, hogy a "fő" kérdésedet általánosságban fogalmaztad meg, az érzéseid viszont szubjektívek, látszik, hogy a személyes harag mondatta veled, amiket leírtál. Az indulataid fölött pedig neked is meg kell tanulnod úrrá lenni.

Üdv.!

2008. okt. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 A kérdező kommentje:
De igen T-vel kezdődik ;-)
2008. okt. 10. 16:35
 49/61 anonim ***** válasza:
88%

Még annyit, hogy ez a tanár NEM AKAR megütni téged.

Te viszont úgy látom, hogy meg akarod ütni őt.


Inkább a megoldáson kellene gondolkoznod (hogy tanulni tudjatok).

Már csak azért is, mert később, ha majd rájössz, hogy mégis tanulnod kellett volna - a gatyádat ráfizetheted.

2008. okt. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim válasza:
40%
Hát én is annak tanulok és én sem értettem soha mért kell énekelnünk ;) . Amúgy nincs joga megütni az tuti .Onnantól kezdve önvédelemnek számít. Volt egy tanár aki még anno megütött egy gyereket a gyerek meg nekivágta a tanárt a táblához és aztmondta mégegy ilyen és beküldi az apját. A tanár utána érdekes mód visszavett. Amúgy ne üss vissza ha megüt. Szépen viheted feljebb az ügyedet mert az már bántalmazás,és bőven beperelheted.
2008. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!