Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyha egy tanár megüt akkor...

Hogyha egy tanár megüt akkor én is vissza üthetek?

Figyelt kérdés

16éves vagyok közép suliban 2.-os egyik tanárom (ének tanár) egy fajtába azzal fenyegetőzik hogy nyugodjunk meg mer ha nem öt nem érdekli a jogszabály "megpofoz" minket

ha ez megtörténik én is gond nélkül vissza üthetek nem ?

Annyi lenne a különbség h én szerintem min eltörném az orrát ...


2008. okt. 3. 21:18
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 14 éves lány!

Köszönöm,hogy hozzá szóltál és nagyon sajnálom ezt a fiút, hogy nem bír mást csak az hajtogatni, hogy de ő így meg úgy...


Kedves Kérdező!


Senki nem néz le azért,mert tanulási nehézségeid vannak. Csak egyszerűen úgy érzem ezzel te vissza élsz, és úgy reagálsz a dolgokra,hogy azonnal támadsz. Pedig ennek a lánynak igaza van. Nézz magadba! Gondjaid vannak és nem azzal foglalkozol,hogy sok szorgalommal odafigyeléssel leküzd őket, hanem azzal vagy elfoglalva, hogy ez mint egy pajzsot vidd magad előtt és ha probléma van ezzel védekezhess.

S nem azt mondjuk,hogy ne menj egyetemre a diszgráfiás és diszlexiás vagy. Hanem felhívnánk a figyelmed, hogy ha ilyen nehézségekkel küzdesz akkor jobb lenne ha ezzel törődnél. Mert ha villamosmérnöknek mész ott bizony vizsgákra rohadt sokat kell tanulni és rengeteget olvasni, ja és írni is. S a másik felhívtuk a figyelmed a nyelvek fontosságára is. Szóval én a helyedben nem azzal foglalkoznék mit mond a tanár és,hogy képes- e fegyelmezni vagy sem. Hanem tanulnék dupla gőzzel, nem csak min. féllel mint a többiek.


Abban is igazad van,hogy az aki nem tud rendet tartani az óráján ne menjen tanárnak. DE azért nézz magatokba, nem tesztek meg mindent,hogy ez a rend ne legyen redn? Nem lenne könnyebb összefogni és értelmes 16 évesek módjára elmondani a tanárnak, hogy tanár úr kérem mi nem szeretünk és nem tudunk ennyit énekelni. Szeretnénk ha ezen változtatnánk és inkább zenét hallgatnánk, tanulnák,mert úgy érezzük ennek nagyobb hasznát vesszük, vagy mivel elektronikával foglalkoztok akár a hangszerek mélyebb megismerését is kérhetnétek, mert a rezgés, hang terjedés az már fizika? Nem igaz,,hogy nem vagytok ennyire értelmesek és a tanár sem lenne vevő rá. Én úgy gondolom olyanok vagytok ,mint mi voltunk egy hasonló tanárral amint bejött az órára nem is vettünk róla tudomást és tök hülyének néztük. Na ebből aztán elege lett és ő is fenyegetőzött. De amint leültünk vele és elmondtuk,hogy ennek az órának a keretein belül lehetne másképp is. Hidd el vevő volt és mi is jobban éreztük magunkat és nem voltak fegyelmezési gondjai. Szóval nem feltétlen hülye a tanár lehet ti vagytok azok azzal,hogy hülyére veszitek. S ha már most nem tanulsz meg felelősségteljesen gondolkodni, problémát megoldani milyen mérnök lesz belőled?

Egyébként meg néhány szakmunkás jobban keres mint egy mérnök és az sem szégyen ha szakmát tanulsz, mert nagy hiány van. A szakmunkás nem sódert pakol 8 órában, a szakmunkás az asztalos, kőműves, vízvezeték szerelő, háztartási gépszerelő, gázszerelő, festő, hegesztő, esztergályos, autó szerelő( sőt autó villamossági szerelő, karosszériás stb) stb. csak néhány a palettáról. Aki sódert pakol,vagonokat pakol ki az a segédmunkás és neki jó ha van 8 általánosa ennél már te többet tudsz de nem vagy tisztában fogalmakkal. Szomorú. Így jársz te középiskolába.. elgondolkodnék a helyedben néhány dolgon aztán vágnék vissza.


Tudod van két mondás amit jó ha eszedbe vésel egy örök életre:

Amit szabad a Jupiternek ,azt nem szabad a kis ökörnek

Tanulj tinó ökör lesz belőled.

Csak ennyit.

2008. okt. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
100%

Az, aki nem tud fegyelmet tartani, tényleg nem való tanárnak. Az is hiba, hogy megbüntet azért, mert nem tudsz énekelni. DE pl. az osztályban nekem van legkevesebb tehetségem a tesihez. Tudom, hogy ez fura, de én tényleg nagyon szenvedek pl. röpi vagy kosárlabda közben, hiszen szó szerint ladbába sem tudok rúgni. Viszont mindig ötöst kapok, mert látja a tanár, hogy nagyon igyekszem.

Próbálj ezen és a többi válaszon elgondolkodni. Felteszed a kérdésedet az internetre, de amint egy neked nem tetsző válasz érkezik, rögtön dühös leszel. Ha már megkérdezl valamit egy nyilvános fórumon, legalább próbáld hasznát venni a válaszoknak!

2008. okt. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
88%

ma 12:07

Remélem, sok hozzád hasonló gondolkodású 14 éves lány van...! Jó kedvem lett tőled, köszönöm!

2008. okt. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim válasza:
84%
Attól függ, de szerintem ha ezzel fenyegetőzik, csak van valamilyen alapja -.-"
2008. okt. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim válasza:
40%
Egy tanárnak akkor sincs semmi joga megütni egy diákot.
2008. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim válasza:
81%

Az alap kérdésre visszatérve: amennyiben a tanár megüt, akkor te a "feletteséhez", azaz az igazgatóhoz fordulhatsz jogos panaszoddal esetleg, ha van a suliban, akkor a DÖK képviselőjéhez, aki majd eljár a nevedben. Semmiképp ne üss vissza. Amúgy az állásával játszik, ha ezt megteszi. A másik probléma, egy tanárnak szerintem alap képességének kellene lennie, hogy tud normál módon fegyelmezni és nem össze-vissza fenyegetni,mert evvel épp a gyengeségét mutatja. Az a véleményem, hogy az énekelni tudás egy adottság, nem lehet mindenkitől elvárni. Amit el lehet várni, hogy a dalok szövegét tudja, azokról tudjon beszélni,és részt vegyen az órákon (nálunk a fősulin ennek alapján volt az ének oktatás), a zenét más módon is meg lehet (kell) szerettetni a diákokkal.

Az elöttem hozzászólókhoz: ennyire nem emlékeztek rá, hogy milyen volt kamasznak lenni??? Nem emlékeztek rá, mekkora volt az igazságérzetetek, hogy a helyesírás másodrendű volt a tartalommal szemben, hogy a betűk összekeveredhetnek időnként, ha túl sok az adott mondanivaló, hogy néha élőszóban is hadar egy kamasz, mert annyi mindent szeretne elmondani??? Gondolkodjatok el egy kicsit!!!

2008. okt. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim válasza:
82%

Korábbi hozzászólóhoz: Idézet: Ha diszgráfiás, diszlexiás vagy hogyan akarsz komoly műszaki tanulmányokra elvégezni, ha nincs türelmed elviselni az élettől azt, hogy énekelni kell tanulni? S hogyan akarsz diplomát ha fel vagy mentve idegennyelvből, mikor az egyetemhez minimum középfokú nyelvvizsga kell? Ja és nem árt ha pl jól beszéled ismered a műszaki szaknyelveket? Pl. angolból. Ezen azért érdemes lenne elgondolkodnod.


Szerintem épp neked kéne elgondolkodnod, hogy mit takarnak ezek a kifejezések, hogy ezek nem arról szólnak, hogy valaki nem akar vagy tud tanulni, hanem arról, hogy más módon, jellemzően sokkal több tanulással sajátíthatja el a tananyagot és még a több energiabefektetés ellenére is maradhatnak itt-ott NEM érdembeli hibák mondjuk a helyesírásában.


Egyébként meg nyugodtan lehülyézhetlek a 2 diplomámmal.


NEM! Sajnos épp úgy tűnik, hogy a két diplomád mellé cseppnyi empátiát, emberséget sem szereztél be. Jó tükröt tartassz magad elé!!!


Tényleg nem vagy komplett és megérdemelted volna ilyen hozzá állással,hogy jól fenéken billentsenek néhányszor.

Bírom azokat akik a hátrányos helyzetüket kihasználva másokon élősködnek és még elvárják,hogy sajnáljuk őket. Ahelyett hogy csendben tisztelettel vért izzadnának. Te soha sem lehetsz majd büszke arra amit elértél,mert nem a magad erejéből teszed azt, hanem mások lepofozása, ledurungolása útján.


Annyira nem értem, milyen alapon mondassz egy életre szóló ítéletet egy kamasz gyerek felett, akiről még halvány fogalmad sincs.


Arra nem is gondoltál,hogy nem tud mással fenyegetni az a szerencsétlen tanár. Nem lenne jobb át esni az egészen? Vagy beszélni vele, a dologról? Értelmesen felnőtt 16 évesek módjára????

Nem a lepofozás a problémamegoldás eszköze.

2008. okt. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
84%

Én nem tudom, minek kell ekkora feneket keríteni ennek az egész témának. Régebben is kaptunk "körmöst" a vonalzóval, néha elcsattant egy-egy füles, vagy a tanító néni meghúzta a hajunkat, amikor szemtelenek voltunk - és ma is úgy érzem, hogy jogosan kaptuk. Eszünkben sem volt otthon elmesélni, hogyne, meg is kaptuk volna a párját, amiért rosszak voltunk....! Minden volt tanáromat tisztelem és becsülöm, ok nélkül sose bántottak minket. Sokat köszönhetünk nekik, ember lett belőlünk. Megtanítottak írni, olvasni, számolni stb. bennünket.

Szerintem nincs ez másképp ma sem, csak a mai gyerekek olyan magas lovon ülnek már, hogy lassan azt várják el, hogy a tanár csússzon-másszon előttük. A tanár, a szülő azért vannak, hogy EGYÜTT, ÖSSZEFOGVA embert neveljenek abból a kis emberpalántából. Nem hiszem, hogy olyan gyakran fordulna elő, hogy egy tanár megütne egy diákot.

A tanárok nagyon kevés pénzért, nagyon sok tudással azon fáradoznak, hogy legyen valami kis tudás a buksitokban, ha rátok szól, biztos, hogy joggal, és nem rosszindulatból teszi. Egy kicsit elszaladt a ló a mai fiatalsággal - de ennek a levét majd akkor isszák, amikor az ő csemetéjük lesz iskolás. Akkor fogok én nagyon nevetni....

2008. okt. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
38%

Ezzel az iq-val fogyatékosotthonba lenne a helyed.

A megnyilvánulásaidból arra lehet következtetni,hogy elég gyengeelmélyű vagy.Az ilyen barmokat amilyen te is vagy,az anyja kente volna szét a lepedőjén.Minősíted a szüleidet is ezzel,hogy ekkora barmot neveltek.Irtani kellene a fajtádat,belőled sosem lesz normális rendes ember,nem mérnök.Pfújjj!!!!

2008. okt. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
76%
Részvétem a tanárodnak.. Egy olyan osztályban kell tanítania, ahol 36 hozzád hasonlóan "értelmes" gyerek van! Úristen!! Te mérnöknek? Ne nevettess már! Még ha be is kerülsz valahogy, ott is csak pofázol majd, hogy minek tanuld ezt meg azt, mikor téged nem érdekel, meg hogy méltányosságból adjanak már neked diplomát, mikor írni-olvasni se tudsz. Meg ide írogatsz majd, h megpofozhatod-e a professzorokat, mert nem engedtek át a vizsgán. Primitív vagy nagyon.
2008. okt. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!