Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi kerdes. Titokban jartam...

Jogi kerdes. Titokban jartam egy lannyal aki elmult 17eves en pedig elmultam 25. A szulei megtudtak ezt es most feljelentenek engem hogy lefekudtem a lanyukkal. Ebbol nekem mi bajom lehet es milyen alapon tudnak feljelenteni?

Figyelt kérdés
Jogi kerdes. Sziasztok en elmultam 25eves a baratnom pedig elmult 17. Titkoban jartunk mar tobb mint feleve es egyutt is voltunk csak a szulei ezt megtudtak es most megfenyegettek engem hogy lefukdtem a lanyukkal es elmentek feljelenti engem. Jartas ebben valaki hogy milyen alapon jelentenek fel es hogy nekem ebbol milyen bajom lehet? Mivel szerettuk egymast vannak beszelgetesek is kozos fotok es tanuk is hogy egyutt vagyunk egy ideje es szerelmesek voltunk es terveztuk hogy elmondjuk a csaladnak csak meg nem akartunk.

#megrontás #liliomtiprás #eröszakolás #kiskoru kapcsolat
2017. szept. 26. 11:55
1 2 3 4 5
 11/41 anonim válasza:
100%

# 5

Nem beszélhetik rá a lányt, hogy más vallomást tegyen, mivel ha azt mondja nem egyezett bele, az már nemi erőszaknak minősülne, ami sokkal komolyabb bűntett.

Sok keresztkérdést kapna, szóval nagyon gyorsan kiderülne a hazugság, és hamis tanúzás komoly következményeket von maga után.

Nem kell félned, nem történhet semmi :)

2017. szept. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondod hogy ezt a nyomozok kideritenek hogy hazudik? Nem ugy mint Damu Rolandnal? Mert ott eleg volt egy kis siras a rendorsegen es vittek is ot be
2017. szept. 26. 12:31
 13/41 anonim válasza:
100%

Alapos gyanú azt jelenti, hogy az esetben történt, a rendőrség által elvégzett nyomozás eredménye objektív, rád terhelő bizonyíték előállításával zárult.


Mondok egy példát is:

Ha a barátnőd megvádol, vannak nemi erőszakra utaló nyomok amit orvos igazol és nincs alibid a feltételezett időpontra. Ebben az esetben tanácsolnám, hogy keress egy jó ügyvédet.

2017. szept. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
De hat eroszakra utalo nyomok nem is lehetnenek mert nem tortent ilyen es a legultoso egyuttletunk is kb. 2hete volt
2017. szept. 26. 12:43
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan miféle vallomásra beszélnék rá? Ha szeret téged, akkor csak nem fogja azt állítani, hogy megerőszakoltad. Amúgy ha eltelt 30 nap, az aktus óta, akkor még az se számít. Meg amúgy is, nem elég a feljelentés, a dolgot bizonyítani is kell, és ők maguk is megüthetik a bokájukat alaptalan feljelentés és hamis tanúzásra való felbujtás miatt.
2017. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim válasza:
100%
Kérdező, én csak egy példát mondtam az alapos gyanúra.
2017. szept. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%
7: Csak itt is olyan szomorú, hogy az idióta szülők és a tudatlan kérdező is (bocs, kérdező) azt hiszik MINDANNYIAN, hogy ebből lehet valami ügy. Mert senki nem tudja, hogy mi a jogi helyzet, pedig azért ez nem valami nagy titok, vagy nem nehéz megérteni, vagy rájönni az igazságra.
2017. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

A szülők is megüthetik a bokájukat, mert nemcsak hamis tanúzás, hanem hamis vád bűntette is lehet a dologból. Meg kártérítési pert indíthatsz ellenük jó hírneved rongálása miatt.

Más kérdés, hogy ha a barátnőd bármilyen kényszer hatása alatt hajlandó lenne azt vallani, hogy megerőszakoltad, akkor nagyon alávaló ember lenne.


Egyébként biztos nem állna meg a vád, akármilyen hihetően adná elő a dolgot, mert épp az a tény, hogy együtt jártatok, hogy közös fotók vannak rólatok, hogy ismerőseitek tudták, hogy szeretitek egymást, az abszolút hiteltelenné tenné azt az állítást, hogy te megerőszakoltad. Egy felmentő ítélet után meg indíthatod az ellentámadást, hogy hamis vád bűntette miatt feljelented őket. Ha a szülők ügyvédet keresnek, lehet, hogy ő is fölvilágosítja őket erről, és már ő lebeszéli arról, hogy feljelentést tegyenek.


De szerintem nem is akarnak, csak mérgesek voltak és látták, hogy téged könnyű besza..atni ilyennel, ezért mondták. :DDD

2017. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Nem nem haragszom meg mert nem azt a bajom hogy o meg nincs 18 es ettol felek. Ha nem hogy mast fog vallani a szulo rahatas miatt es onnantol hogy en bizhatok e az igazsagszolgatasban hogy kideritik az igazat. Itt a valodi kerdes ez lenne. Es koszonom az oszinte rs egyenes valaszokat
2017. szept. 26. 13:16
 20/41 kovpet ***** válasza:
100%
# 17: Igen, de ezer olyan jogszabály van, amit az átlagember nem ismer. Persze nem ártana tanítani ezeket, csak hát olyan gyakran változnak, hogy úgysem érne sokat az oktatásuk. Azért persze jó lenne, de sok más dolog is jó lenne, pl írni-olvasni megtanítani a gyerekeket a saját anyanyelvükön. Amíg ez nincs meg, addig szerintem felesleges számon kérni a jogi ismeretek oktatását. Márpedig nincs meg, ahogy látom.
2017. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!