Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kinek tudom a segítségét...

Kinek tudom a segítségét kérni, ha egyre biztosabb vagyok benne, hogy egy gyereket bántalmaznak, kínoznak?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem Kőbányán egy társasházba és felfigyeltem rá, hogy majdnem mindig ugyanabban az egy órában, este egy kislány rettenetesen sír. Először próbáltam nyugtatni magam, hogy van ilyen, hogy sírnak a gyerekek, semmi baj. De egyre rosszabb. Egyértelműen hallom azt is, hogy ordítja hozzá, hogy "Ne!" és most már sikít is. Nagyon. Néha férfi hangok is társulnak hozzá, de nem értem, mit mondanak. És a legrosszabb, hogy nem tudom melyik lakásból jöhet a hang. Annyi biztos hogy felettünk. Milyen szervezethez fordulhatok, akinek joga van kivizsgálni a dolgot? Esetleg a vèdőnő foglalkozhat ezzel?

2018. okt. 24. 20:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos igaza van azoknak, akik előttem szólnak. Derítsd ki valahogy, hogy mi a sikítás oka. Az én lányom is ha az orrát szívtuk, akkor úgy sikított, mintha ölnénk. Gyötrelem volt hallani. Ugyanakkor tény, hogy akár -sajnos- igazad is lehet. Minket is vertek gyerekként. Nevelőapám alkoholista volt és gyűlölt minket. Mindenért kaptunk. Ha csak térdelnünk kellett, azt megváltásnak éltük meg. Nem volt olyan eszköz, amivel ne vert volna minket. Máig a testünkön van a nyoma. Kivert fogak, törött csonok, forradások stb és nekünk senki nem segített. Aztán egyszer piásan elaludt cigivel és felgyujtotta magát....szóval járj utána, hogy mi a helyzet. Emeletről emeletre haladj feljebb minden nap és akkor tuti, hogy be tudod lőni a helyet. Ha megvan az emelet, akkor hallhatod, hogy melyik lakásból jön a hang. Abból el tudod dönteni, hogy mekkora a baj -ha van- és tudsz cselekedni. Nálunk volt olyan, hogy a szomszéd -amikor vertek minket otthon- kijött és átcsöngetett. Ekkor nevelőapám megriadt és kiment, abbahagyta a verést. Volt, hogy rendőrrel is megfenyegették a szomszédok, de sosem hívták ki. Menj be egy rendőrségre, ott a faliujságon vannak kint ilyen segítő szervezetek, de pl egy rendőrt is megkérdezhetsz, hogy mi a teendő ilyen esetben. Sok sikert kívánok, remélem tèvedsz!
2018. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

"Mindenért kaptunk. Ha csak térdelnünk kellett, azt megváltásnak éltük meg. Nem volt olyan eszköz, amivel ne vert volna minket. Máig a testünkön van a nyoma. Kivert fogak, törött csonok, forradások stb és nekünk senki nem segített."

B.ki, könnyes lett a szemem!

Micsoda állatok vannak!

2018. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
96%

A régebbi lakóknál is érdeklődhetsz, melyik családban van gyerek. Lehet, hogy ők tudják is, kiről van szó.

Nagyon rendes vagy, hogy nem hagyod annyiban. Tudtommal névtelen bejelentést is lehet tenni a gyermekjóléti szolgálatnál. Persze jó lenne, ha tudnád, melyik lakásról van szó.

Legjobb, ha írásban jelzed nekik a helyzetet, akkor nyoma marad, és a cserélődő munkatársak között sem vész el az eset. Remélhetőleg.

Persze legjobb lenne, ha kiderülne, nincsen semmi baj, de ehhez tényleg utána kell járni az ügynek.

2018. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek vele! Körbe kérdezősködöm majd a társasházban, hátha valaki tud valami pontosat mondani.
2018. okt. 24. 21:30
 15/18 A kérdező kommentje:

Kedves 11es válaszoló!

Nagyon sajnálom azt, ami veletek történt. Senkinek nem lenne szabad így felnőnie...

2018. okt. 24. 21:31
 16/18 anonim ***** válasza:
66%
Rendőrt kell hívni, gyámügy nem megy ki azonnal
2018. okt. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Mi történt?
2020. márc. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle?
2020. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!