Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Le fogok tudni futni valaha 2...

Le fogok tudni futni valaha 2 kilométert?

Figyelt kérdés

Utálok futni. Sosem futottam, viszont volt idő, mikor a legjobbak között teljesítettem cooperben és 60 méteres futásban az osztályból. Na hát ennek az időnek vége. Iszonyú rossz kondiban vagyok (pedig az alakom jó). A coopert utolsó év elején megcsináltam 2 kilométeres eredménnyel, év végén konkrétan nem tudtam már lefutni. Ma elmentem futni hogy ne vérezzek el a következő cooperen, kb négy hetem van fejlődni. 1 kilonétert tudtam lefutni azt is iszonyat szenvedések közepette, és szívem szerint már a másfeledik percnél megálltam volna. Miután lefutottam, nagyon fájt a hasam. Mennyi esélyem van fejlődni? Milyen gyakran kéne emelnem a tempón? (Egyenlőre nem áll szándékomban, mivel ezt is nagyon nehezen hoztam össze, és nem akarom elvenni a kedvem teljesen.) Mikortól fog könnyebben menni a futás?

16l


2019. aug. 10. 22:47
 1/4 A kérdező kommentje:
És még annyi hogy az 1 kilométert 6 perc alatt futottam le, az appom szerint 10km/órával átlagban.
2019. aug. 10. 22:51
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kocogj lassan, aztán sétálj, majd kocogj, majd sétálj 3-3- percenként váltogatva 1 hétig rendszeresen. Aztán következő héten 4 perc futás, 3 perc séta, stb... egyre emelve a futás idejét.

10kmh átlag az sok kezdésnek, lassabban fuss kicsit. Aztán majd a 4. héten gyorsabban, de így hamar elfáradsz.

2019. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Előszőr is, igen le fogsz tudni futni 2 kilómétert!

Másodszor...én is azt hittem, hogy lehetetlen. Kb 4 hete kezdtem el futni (a teljes életmódváltoztatásom része, eddig nagyon jól megy). Elsőnek egy kis kört futottam ami kb 1 km lehetett...és meg akartam halni. Nem tudtam megállás nélkül megcsinálni és mindig ott akartam hagyni az egészet a frncba. Utána pihiztem egy napot és megpróbáltam megint. Nem mondom, hogy egyszerű volt, de megállás nélkül végigcsináltam és nagyon büszke voltam. Azóta már kb négy hete futok kb minden második napon és már 3.5 kilómétert futok megállás nélkül és a tempóm is javul hétről hétre, plusz ahol én élek az egész város egy hepehupás helyen van, úgyhogy a 3.5 km-ből 2 felfelé megy, úgyhogy elég nehéz...szóval a válasz igen. Ha én meg tudtam csinálni, te is meg tudod ^^

Azelőtt én soha nem futottam, edzettem rendesen (a pár évvel ezelőtti iskolai tornaórákon semmit nem csináltunk) úgyhogy, neked, akinek van már tapasztalata valószínűleg még egyszerűbb lesz.

2019. aug. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a segítséget!

#2 Neked is köszönöm, és nagyon motiváló volt, amit írtál. :))

2019. aug. 11. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!