Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi számít egy utcai verekedésb...

Mi számít egy utcai verekedésben birkózásban az erő vagy az állóképesség?

Figyelt kérdés

Otthon hogyan lehet úgy edzeni hogy erős gyors és teknikás legyek, mien edzések kellenek?


Szoktunk össze gyűlni birkózni a barátokkal, ismerősökkel, és mindig engemet ütnek le elsőre, tanácstalan vagyok. Jó akarok lenni harcművészet terén, olyan akit nagyon nehezen lehet le ütni és elismerést kapjak hogy tényleg jó vagyok. Otthoni edzéssel fogalmam sincs hogy mit kell tenni mire kell figyelni, ugyan is edzésekre nem tudok el járni. Csak otthon van lehetőségem.


2019. okt. 6. 17:38
 1/5 A kérdező kommentje:
17 éves fiú vagyok 59-kg.
2019. okt. 6. 17:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát pedig otthon nem fogsz megtanulni bunyózni. Egyébként, hogy a kérdésedre is válaszoljak: mindkettő szükségeltetik.
2019. okt. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Birkózásban mióta van ütés?
2019. okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Birkózásban nincsen ütés de utcán viszont van. Igazából azért nem tudok el járni sehova edzeni mert túll messze van, és pénzem sincs rá.
2019. okt. 7. 16:20
 5/5 anonim válasza:

Alapvetően az erő. És itt ne azt nézd, hogy valaki elkezd súlyzózni, és hónapok alatt megerősödik.

Erő alatt azt értem, amikor valaki eleve minden sport nélkül iszonyatosan erős. Egy olyan ember, aki 200/250 kilókat simán megmozgat ( gyúrás nélkül!!!), az egy verekedésben hatalmas előnyben van azzal szemben, aki a 60 kg-os zsákot sem bírja felemelni.


Például ha Fekete Lacinak elborulna az agya, szerinted ki tudná megfogni/ leállítani?? 300-400 kilókat megemel simán, átlagos ember esélytelen egy ilyen fizikummal szemben.

Nagyon sokan a küzdősportot mondják, de sztem a legfontosabb a nyers erő.


Ez a kérdés kicsit hasonlít a szkanderes kérdésekre. Ott is állítják, hogy 80 százalék technika.. Sajnos ez sem igaz. Ott is nyers erő kell elsősorban.

2019. okt. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!