Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovagolhatok ilyen testsúllyal?

Lovagolhatok ilyen testsúllyal?

Figyelt kérdés

A magasságom: 170cm

A súlyom: 110 kg

Ha elmegyek egy közeli lovardába, találnak olyan lovat amire felülhetek én is? Ha igen, akkor idővel megtanulhatok mind a három jármódban lovagolni? Valamint segítenek felszállni? Vagy ha kérem adnak egy sámlit amiről könnyebb a felszállás?

Komoly szándékkal szeretném elkezdeni a lovaglást. Meg szeretnék tanulni lovagolni minimum amatőr szinten. Nagyon szeretem a lovakat, szinte ők az életem. Szeretek a közelükben lenni, gondoskodni róluk. Ezért vonz nagyon a lovaglás. Lovasoktató, vagy lovasterapeuta szeretnék majd lenni.

Az olyan dolgokat hogy ,,fogyj le” légyszíves mellőzzétek. Nem szeretnék most arról beszélni hogy miért vagyok túlsúlyos.

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. okt. 16. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
A nagyobb testű lovak simán elbírnak.
2019. okt. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Le kéne fogyni. Ez így nem normális.
2019. okt. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

egy átlag iskolaló kb. 600-800 kg számoljunk 700-al az e te súlyod kb. 6szorosa, 110:6=18 te örülnél ha egy 18 kg-os embert kéne cipelned?

Nem ismerlek, nem tudom hogy betegség, pszichológiai dolog, genetika(bár az ellen lehet tenni) vagy mi áll a túlsúlyod mögött, éppen ezért nem mondom hogy fogyj le.

Ha tekintettel vagy a jószágra is akkor nem ülsz lóra. Max hidegvérűre. Csak sajnos mivel nem lovaglásra találták ki őket, nem nagyon lovagoltatnak rajtuk. (Pedig én pl imádom a hidegvérűeket, a sodrottakat nagy álmom egy olyan nagy mamlasz)

+ azt írtat hogy oktató vagy terapeuta szeretnél lenni. Hány éves vagy ha szabad kérdeznem?

2019. okt. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok. Valószínűleg betegség áll a háttérben, csak semmilyen orvos nem tudja kideríteni hogy milyen betegség. Ezért nem tudják kezelni sem.

Akkor ezek szerint lovasoktató nem lehetek mert nem tudok profi szinten lovagolni. Megtanulni meg nem tudok mert mind kiderült lóra sem ülhetek. Akkor marad a lovasterapeuta. Remélem sikerül. Mondjuk pont ez az ami kevésbé tetszett a kettő közül, mert ehez sokkal többet kell tanulni.

2019. okt. 27. 14:32
 5/12 A kérdező kommentje:
Várjunk csak utolsó! Mégegyszer végigolvastam a kommented és elkezdtem gondolkodni. Azt mondod hogy egy átlag iskolaló 600-700 kg. És hogy számoljunk akkor 600-al. Jól emlékeztem mert a biztonság kedvéért utána jártam, hogy egy ló a teste 20%-át bírja el, tudja vinni a hátán. 600-nak a 20%-a az 120. Én ( + - 1kg ) 110 kg körül vagyok. Azaz 10 kilóval kevesebb is vagyok a legmagasabb megengedett testsúlynál. Akkor most mi van? Én miért nem lovagolhatok?
2019. okt. 27. 14:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a te kezdő pattogásoddal tönkreteszed a ló hátát. És nem, egy átlag iskolaló inkább 4-500 kiló. Ha ennyit nem ér meg, hogy a lónak ne legyen kellemetlen, inkább bele se kezdj az egészbe.
2019. okt. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utólsó akkor ha jól értelmezem akkor egy ló csak lépésben birja el a teste 20%-át? Minél gyorsabb jármódban lovagolunk a megengedett % egyre csökken?
2019. okt. 27. 18:04
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
Amikor elkezd valaki lovagolni tanulni, pattog a ló hátán, nem tud vele együtt mozogni. Nincs meg az egyensúlya rendesen, szó szerint belehuppog, a seggével veri a ló hátát. Egy 40 kilós gyerek is fájdalmat tud okozni a lónak ezzel, egy akkora zsírdisznó, mint te, pláne.
2019. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne százalékokban számolj hanem legyél reális: Egy kezdő össze-vissza pattog, keresi az egyensúlyát. Ez ennél a súlynál már nem csak akkor fáj a lónak amikor rajta ülsz, konkrétan képes vagy 1 óra alatt tönkrevágni egy ló hátát. + a kezdők alá öregebb lovakat szoktak adni hogy akik nyugodtan elmászkálnak, hogy ne kelljen az irányításukkal bajlódnod amíg megtanulsz helyesen ülni, megvan az egyensúlyod stb.. És még egy valami: Nem bántásból de te most, vagy 1-2 éven belül kezdesz majd el oktatónak/ terapeutának tanulni. Abból amit írsz lerí hogy elméleti szinten sem tudsz semmit a lovakról, nem hogy gyakorlatilag." Meg szeretnék tanulni lovagolni minimum amatőr szinten" Hogy a búbánatba akarsz amatőr lovaglással oktató/terapeuta lenni? Az oktató nem csak pofázik a földről. Ismeri a lovarda összes iskolalovat, mindegyiket tudja lovagolni. Az, hogy te megtanulsz egy pár lovon lovagolni annyi idő alatt amennyi idő alatt elvégzed a képzést, az semmi. + tényleg nem sértés képpen: Nem szívesen járnék ilyen szinten túlsúlyos oktatóhoz/edzőhöz és nem is vesznek fel szívesen ilyen edzőket. Ragozhatnám még tovább de egy szó mint száz: erről a lovas továbbtanulásról már régen lekéstél. Az hogy éppen ez tetszik az egy dolog.

Én közel 8 éve lovagolok, sokszor váltottam lovardát, jártam magánszemélyhez, és tisztában vagyok azzal hogy hogy a 8 évem rohadt kevés ahhoz hogy oktató lehessek, mert még mindig van olyan ló akire ránézek és tudom hogy nem mert tudom hogy kevés vagyok hozzá. Ha tényleg annyira szeretnéd őket, tisztában lennél vele hogy ők sem bírnak el mindent, náluk is létezik egy határ és nem pattognál a -10 kilókkal. Mindig lesznek igénytelen emberek mint a #1 "a nagyobb lovak simán elbírnak" elbírni elbírnak, elsétálgatnak veled. Az egy más tál tészta hogy szerencsétlen állat majd bele gebed a lovaglásba. Mióta is érdeklődsz irántuk pontosan?

2019. nov. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
és ekkora súllyal szinte lehetetlen normálisan lovagolni mert a combjaid egyszerűen képtelenek megtartani könnyített ülésben. De ez megint csak alap elmélet, a helyes ülés, nyeregben való helyes mozgás amit minden szakkönyvben, blogon stb.. leírnak
2019. nov. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!