Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy boxzsákozzak úgy, hogy...

Hogy boxzsákozzak úgy, hogy ne menjen szét a kezemen a bőr?

Figyelt kérdés
Először téli kesztyűvel boxzsákoztam, mert nem volt jobb alternatívám, hát, eleddig azt hittem hogy nagyon rossz megoldás mert mindig szétment a bőr a kézfejemen, de aztán vettem egy kifejezetten zsákolásra tervezett bandázskesztyűt, és az még ötször jobban szétcseszi a kézfejemen a bőrt. A kisujjam feletti bőr az első öt percben már véresre szakadt. Tavaly úgy voltam vele, nem érdekel ha vérzik a kezem, mert egy igaz boxoló elviseli a fájdalmat, tehát ütöttem a fájdalmak ellenére. Ez így ment pár hétig, de aztán olyan szinten leskalpolódott az öklöm, hogy nem tudtam folytatni. Hiába pihentettem hetekig, akkor se gyógyult meg teljesen, most fél év után végre rendbe jött, de nem akarom megint szétverni. Van erre valami jó megoldás?

2019. okt. 21. 14:12
 1/7 anonim válasza:
100%
Nem hiába használnak bandázst akik boxolnak. Tartja a csuklót és védi a kezedet. Bármibe ütheted ha nincs rajtad bandázs akkor szétcseszi a kezed.
2019. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Főképp ezért találták fel a boxkesztyűt
2019. okt. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megfelelő bandázs kellene amit szorosan a kezedre tekersz mert ha lötyög rajta akár egy kicsit is persze hogy kidörzsöli. Maga a kesztyű sem lehet jó mert annak teljesen rá kell feszülnie a kezedre hogy tartsa és ne csúszkáljon mert az cseszi szét a bőrödet. Na meg persze nem árt venned egy kézkrémet extra száraz bőrre amivel edzés után vastagon bekened mert ahogyan izzad a kezed a kesztyűben plusz a bandázsban az is szárít nem kicsit.
2019. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bandázs!

Én is hanyag voltam, leszartam hogy felkéne venni, egyszer ütöttem meg rosszul a zsákot, széttört a csuklóm, már sosem lesz az igazi, sokszor fáj. Neked ér ennyit?

2019. okt. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt hittem, a "bandázskesztyű", mint fogalom, mint kombó, önmagában elég ahhoz, hogy megvédje a kezemet. Olyan szoros, hogy konkrétan az alá nem tudom már, hogy férne e bandázs egyáltalán.


[link]


Ezt a fajtát vettem meg. Kifejezetten zsákoló kesztyűnek írják, többször is elolvastam a leírást, és sehol nem láttam hogy konkrétan ez alá még fel kéne e venni bármit is, ezért nem értem, miért szaggatja szét a kézbőrömet. Úgy néz ki, csak nem fogom megúszni hogy napi 20 percem mindenféle tekergetésekkel menjen el minden alkalommal, mikor csak kicsit boxzsákozni szeretnék. Bár már abban se bízom, hogy úgy jó lenne. Lehetséges, hogy genetikailag valakinek gyengébb legyen a bőre a vékonyabb részeknél, bokánál, kézfejnél?

2019. okt. 21. 16:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Bandázsolva és zárt zsákolókesztyűben kell.
2019. okt. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kacsakároly válasza:
Szerintem nem szükséges bandázs. Én még soha nem használtam, és semmi baja a kezemnek. 2 dolog van, ami közbe játszhat. Az egyik, hogy nem tudsz jól ütni, nem tapasztaltad még meg, hogy pontosan mekkora az ütőtávod, és az ütés pontos pillanatában hogy kellene tartanod a kezed, ezeket különböző gyakorlatokkal tudod fejleszteni. A másik, hogy mikor ütsz, a kezed ,,porcosodik", és minél jobban porcosodik az évek alatt, anál erősebbet tudsz ütni akár kesztyű nélkül is a zsákra, fájdalom nélkül. Kezdetben teljesen felesleges a bandázs, inkább vegyél egy RENDES boxkesztyűt, vagy zsákolókesztyűt, 10 unciásat. De ez függ attól is, hogy maga a zsák milyen. Mióta jársz edzeni, és heti hányszor?
2019. okt. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!