Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan legyek autóversenyző?

Hogyan legyek autóversenyző?

Figyelt kérdés
Jelenleg 16 éves vagyok és 3 éves autószerelő szak első évében vagyok.Nagyon tetszik a szakma,a kocsik és a kamionok.Szeretném mihamarabb megcsinálni a jogsit autóra és később kamionra is mert a jelenlegi álmom az hogy nyissak egy kamion/autószerelő műhelyt ahol majd kamionos szállításokat is vállalok.Viszont újabban sok videót és információt hallottam az autóversenyzésről és ez is brutálisan megtetszett.Sajnos mi nem engedhetjük meg magunknak az autót ezért én még soha nem ültem volán mögött és még a gokart vezezés élményét sem tudhatom magaménak.Viszont az ambiciómnak köszönhetően megtanultam az autó vezetés nagyját a netről de ezt még gyakorlatban nem volt alkalmam használni.Hol kezdjem el az autóversenyzést?És itt nem az F1-es autóversenyzésre gondolok mert az nem tetszik,inkább a normál autók vonzanak.Meg lehet ebből élnj?Vagy maradjak inkább a régi álmaimnál?
2019. okt. 26. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem akarlak lelombozni, de ez a szint 3-6 millió forint kiadás évente egy versenyzőnek.


https://www.youtube.com/watch?v=rVKrr5MlCFs


Tanulj szorgalmasan, aztán majd lesz neked is egy hobbi autód, amivel hétvégente tudsz menni pár mért kört itt a kakucs ringen. Ez nem elérhetetlen, viszont a versenyzés igazi drága úri hobbi.

2019. okt. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem!És ha versenyző nem is leszek,meg tanulhatok "profin" úgymond az átlagnál jobban vezetni?
2019. okt. 26. 20:02
 3/3 KingDani válasza:

Szia

Én 15 éves vagyok, jelenleg gokart versenyző. Felsőbb kategóriákba nem gondolkozok, maximum márkakupákban. 16 évesen már kicsit idős vagy belevágni, de sosem késő! De nagyon vastag pénztárca kell hozzá akármennyire is vagy tehetséges, mert ebben a sportban csak tehetséggel a gokartnál tovább nem nagyon tudsz jutni. Ha tovább szeretnél lépni akkor rengeteg pénzre lesz szükséged mert nem csak az autóra kell gondolni, hanem annak a fenntartása, pályabérlés na meg persze némi képzés is. Arra ne támaszkodj, hogy majd találsz szponzorokat és minden költséget fedezni fognak, mert alsóbb kategóriákban nem szeretnek kockáztatni. Ha mégis találnál szponzort akkor pedig rossz hír, hogy Magyarországon nem vagy csak nagyon előnytelen feltételekkel lehet biztosítani a versenyautókat, így minden sérülésnél te nyúlsz a pénztárcádba, a javítás összege pedig könnyen elérheti akár a kocsi árát is. Ha külföldön akarsz versenyezni, az jelentősen növeli a költségeket, hiszen ebben az esetben egy teljes csapatot kell utaztatni, elszállásolni, etetni-itatni. Szerintem inkább maradj a régi álmaidnál.

Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan szívesen válaszolok.

2019. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!