Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi két óra ellipszis trénere...

Napi két óra ellipszis tréneren nem túl sok? A hét minden napján?

Figyelt kérdés
Került a háztartásunkba egy ellipszis tréner a nyáron,és mindenki eléggé rákattant a használatára.Én jelenleg heti 4-szer 1 órát használom,anyukám minden másnap 40 percet,a nővérem viszont reggel-este 1-1 órát,heti 7 nap.Ez nem túl sok?Mennyi az "egészséges" mennyiség?Mindenkire ráfért/ráfér némi fogyás,és mozgás amúgy,és mennek is le szépen a kilók,de nem szeretném hogy bárki átessen a ló túloldalára.Én 16 éves vagyok,a nővérem 22,anya 46.
2019. nov. 15. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az idejéből kitelik, és nem unja, nem sok.

Az ellipszis tréner nem egy nagyon megterhelő mozgásforma. Kb. olyan, mintha egy órát gyalog menne reggel munkába/iskolába, meg gyalog is jönne haza. Ettől nem lesz semmilyen egészségkárosodása.

Én hetente 3x teremben edzek, a többi napon pedig kb. másfél órát szoktam itthon ellipszistrénerezni. Leginkább azért, mert kb. ennyi idő megnézni egy filmet, vagy 2 sorozatrészt, és nem akarok ücsörögni a tévé előtt, mégiscsak egészségesebb közben valamit mozogni, még ha alacsony intenzitáson is (mert amúgy ülőmunkát végzek).

2019. nov. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Napi 2-3 óra simán mehet.
2019. nov. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Simán mehetne több is... bár sajnos az ilyen monoton mozgást hamar meg szokták unni az emberek, aztán porfogóvá válik a gép.
2019. nov. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!