Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 29 éves vagyok, kissé túlsúlyo...

29 éves vagyok, kissé túlsúlyos, soha életemben nem sportoltam semmit komolyan, viszont szeretném elkezdeni. Hogy fogjak hozzá?

Figyelt kérdés

Az első célom az, hogy természetesen leadjam a fölösleget, a következő a szálkásítás.


Az a baj hogy nem tudom, mi az az alap edzésterv, amit követnem kéne első körökben.


Rohadt lusta ember vagyok és életemben viszolyogtam a komolyabb sportolástól. Nagyon nehezen, és erőszakkal bírom csak rávenni magam a mozgásra. Olyan (pl. konditermi) edzésprogramra volna szükségem, amit arra találtak ki, hogy a lusta emberekkel is megszerettessék a mozgást úgy, hogy közbe azon agyaljanak, hogyan folytassák és ne azon, hogy hagyják félbe.


Magyarul olyan edzésterv kéne, aminek köszönhetően a "magamfajta" is szépen lassan hozzászokna a "mozgás öröméhez".


2019. nov. 26. 05:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Dicséretes!
2019. nov. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
Szerintem próbálj meg játszani, pl. kimenni a haverokkal focizni.
2019. nov. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

# 2

Nincsenek haverok és nem tudok focizni.

2019. nov. 26. 06:53
 4/16 anonim ***** válasza:

Első és legfontosabb a kitartás, belső motíváció egy cél érdekében. A második a fokozatosság. Először mindig mindenből keveset csinálj, de azt minden nap. Max egy pihenőnapod lehet. Ha egyet kihagysz, elvesztél.

Ezáltal kialakul egy rutin, egyre könnyebbnek érzed a gyakorlatokat, és egyre hosszabb ideig bírod, ezáltal ritkulhatnak a sportnapok, lehet 2-3 pihenőnapod is.

És kardiózz is, fogyáshoz nem árt, valamint az állóképesség fejlesztésre.

2019. nov. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Na már jönnek is a kifogások.
2019. nov. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, hogy a hozzáállásoddal bármilyen edzésterv mellett ki tudnál tartani. Pláne, hogy a konditerem egyedül nem a világ legingergazdagabb helye.


Szóval első sorban azt javaslom, keress magad mellé egy ismerőst, aki szintén akar menni vagy már jár is, vagy élj egy személyi edző segítségével. Így az edzés szociális élmény is lesz és sokkal könnyebb megmaradni.

2019. nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha túlsúlyos vagy, akkor ízületeid védelmében először gyaloglással (nem futással, az csak később mehet) és úszással kezdj. A gyaloglás lehet erdei séta, túra is, de napi szinten akár városban is. Emellett pedig csökkentsd a kaja mennyiséget, elsősorban a szénhidrátokat, igyekezz egészségesebben étkezni.
2019. nov. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Én legalább igyekszem változtatni a jelenlegi helyzetemen, miközben te ugyanott vergődsz, te pici kis troll.


Legyünk őszinték; én egy dagi vagyok, aki fogyni akar, ehhez képest te pedig egy élettelen senki, akinek a legfőbb elfoglaltsága, hogy trollkodjon a Gy.K.-n. (Legalábbis a 32%-os értékelésed, és az eddigi válaszaid alapján - amiket a moderátorok már töröltek is - ez jön le nálam.)


Szinte már sajnállak, ugyanakkor röhögök is rajtad. 😀 Számomra hihetetlen, hogy valakinek ennyire nincs élete, hogy itt élje ki magát.


Nem baj. Ha neked erre áll fel, akkor csak folytasd. Ezáltal is engem motiválsz; tudom hogy mi az az ember alatti szint, ami alá nem szabad süllyedjek - és amit te is képviselsz.

2019. nov. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Fú demegmondta a dagi mindjárt sírok
2019. nov. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kezd a sárga kapszula című ebookkal.
2019. nov. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!