Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít fel a...

Csak engem idegesít fel a jógázás?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok. Tanácsolták, hogy kezdjek el jógázni. Nincs rajtam súlyfelesleg, viszont az irodai munkától teljesen immobilis lettem. Kb. a bokámat tudom megérinteni ha lehajolok.


Gondoltam jó ötlet is lesz, mert tele vagyok feszültséggel, de egyszerűen nem találok az interneten olyan szinten kezdő videóanyagot amilyen én volnék.


A légzés is nehéz ezekben a pozíciókban, gondolom főleg azért, mert egyáltalán nem vagyok hajlékony.


Mi volna a célszerű eljárni inkább csoportos jógára? Egyedül valahogy nincs türelmem, de főleg azért, mert nem érzem tőle relaxációt hanem inkább befeszülök, hogy az izomzatom is megfeszül attól, hogy teljesen kötött vagyok.


Tanács?



2019. dec. 25. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha befeszülsz, valószínűleg rosszul csinálod. A jóga lényege pont az ellazulás lenne. Megpróbálhatod csoportban, de ha a feszültséget akarod levezetni, valószínűleg jobban jársz valami aktívabb tevékenységgel (futás, kerékpár, küzdősport).
2019. dec. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
62%

Csoportos órával szerintem jobban jársz, 2,3 alkalom alatt elsajatithatod az egyszerű mozdulatokat, amiket később egyedül is csinalhatsz.

Az általános iskolai nyújtó gyakorlatokat nem próbáltad? Mert azok is szépen át dolgozhatnak, csak arra figyelj, hogy minden tagodat megmozgasd, 15 perc bőven elég naponta.

2019. dec. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Mindenképp menj csoportba. Ott kijavítják a rossz tartást és minden egyebet. Saját magadnak nem látod, hogyha valamit rosszul csinálsz és sérülés is lehet belőle.

Lehet, hogy több helyre is el kell menned mire megtalálod a számodra megfelelőt.

40 Férfi

2019. dec. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%
Egy épeszű ember nem jógázik, hanem tudja kezelni a helyzeteket a hétköznapokban. Inkább kezdj el sportolni, annak több haszna van és sokkal többet is ér. ;)
2019. dec. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, pl egy ember halálát olyan könnyű kezelni. Bár válaszra kár méltatni a 37%-os rátád.


Idióta ;)

2019. dec. 25. 18:54
 6/10 Andizsuzsi ***** válasza:
82%
Menjél csoportba. Otthon, egyedül nem lehet megtanulni jógázni, mert nem tudod a mozdulatot ellenőrizni. Egy csomó póznak van könnyített változata, az oktató tudni fogja, mi való neked.
2019. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
81%
Ha felidegesít akkor vagy nem a te ízlésed vagy nem vagy elég hajlékony. De ha a bokádat el tudod érni az azért nem rossz, így elsőre. Igen a légzés nagyon fontos. De azt mondja is az oktató a videóban, hogy be vagy ki. Írd be youtubeon: beginner yoga. Ezek a legkönnyebbek. Szerintem a legjobb: Boho Beautiful. Csinál nagyon kezdőknek, profiknak is vlogot. Nagyon kellemes, nyugtató hangszín e van és a videók alatt a zenék is klasszak. A jóga akkor jó, amikor már te magad tovább akarod kitartani az adott pózt, annyira ellazultál. De csak akkor jógázol, ha teljesen üres a fejed. Ha gondolkozol akkor az csak egy edzés. Szóval koncentrálj a jelenre.
2019. dec. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
Ördögtől való az a sport
2019. dec. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Jó kis clikbate címet adtál.

A jóga lényege nem a relaxáció, hanem a megtapasztalás. A testedé, az elmédé, az egódé, a tudatodé.

Az ászanák a testet terhelik úgy, hogy az vissza tudjon térni eredendő egyensúlyi állapotába, levetve a helytelen életmódból és hétköznapkból berögzült testi és "lelki" feszültségeket.

A hajlékonyság nem cél, hanem következmény. Ne feszélyezzen a merevséged! A gyakorlás a fontos! Jó ideig szakember útmutatásával!


A jóga nem egyenlő az ászanákkal (pózok)

2019. dec. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
14%

4-es válaszoló vagyok.

És szerinted honnan kellett volna azt tudnom, hogy neked meghalt valakid? Én is veszítettem el közeli hozzámtartozót, mégsem kezdtem el jógázni, eszembe se jutott ilyen oltári ostobaság. De elnézést kérek, ja és te vagy az idióta, nem én. Na hello!

2019. dec. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!