Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Balaton átúszáshoz mennyire...

A Balaton átúszáshoz mennyire kell jól tudni úszni?

Figyelt kérdés

Át akarom úszni a Balatont, szimplán bakancslistán vagy, hogy egyszer az életben megtegyem.


Látom, hogy +70 évesek és nagyon fiatalok is megteszik a távot így gondolom nem egy óriási sport teljesítmény.


Nem vagyok kitűnő úszó. Kb 6 éves koromban kezdtem el úszni, akkor úsztem kb 2 éven kersztűl, majd abbahagytam és azóta egyátalán nem.


Időnként van, hogy kellett úsznom. Pl.: gimnázium 9. osztályában tesztelték az úszásunkat és az alapján kellett külön testnevelést választani. Akiknek nem ment kötelezően úszásra kellett járni.

(Tudom ez nincs mindenhol így mielőtt megkérdezitek. Xantus-ba jártam)


Majd nyaralásokon búvárkodtam úsztam stb... és soha sem éreztem kényelmetlenűl magam.


Amúgy elég sportos vagyok, már +8 éve testépítek, persze csak hobbi szinten, de lehet 1-2 év múlva elindulok az első versenyemen.


Szóval fizikai állapotom meg van.


A mell úszás jól megy.


Így neki indulhatok úgy hogy egészen addig nem úszok?


Vagy ha elmegyek előtte úszni pár órát, akkor mire figyeljek, hogy mit kéne tudnom teljesíteni, hogy reális legyen ennek a végre hajtása?



2019. dec. 26. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Kb mintha a maratont akarnád lefutni anélkül, hogy előtte futottál volna.


Menj le az uszodába és próbálj meg leúszni 5-6km-t. Ha az gond nélkül megy akkor próbálkozhatsz az átúszással is, bár az valamivel nehezebb a hullámok miatt illetve amiatt, hogy nem tudod 50m-ként elrúgni magad a faltól.

2019. dec. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Milyen úszás technikával ajánlott leúszni?


Gondolom nem a mellúszás a legjobb.

2019. dec. 26. 14:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Úszkálj kicsit az uszodában, aztán meglátod, mennyire fáraszt le, mennyit bírsz.

Úszásnemet lehet váltogatni is átúszás közben. Nyilván itt nem a gyorsaság a cél.

2019. dec. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz átúszni, főleg, ha nem úszol rendszeresen. Én futok és kerékpározok is, mégis nehéz. Mindenképpen menj előtte úszni, ahogy előttem javasolták, de még az sem olyan, mint egy természetes vízben.

Illetve, nagyon nyomatékos tanácsom, hogy ha nem a hivatalos átúszáson veszel részt, ahol van biztosítás, MINDENKÉPPEN valaki kísérjen csónakkal. Nagyon veszélyes különben, a Balatonba könnyen bele lehet fulladni.

2019. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy nehéz.


Egész más szabad vízben úszni, mint medencében, hiszen hullámok, örvény, szemét,..., ráadásul nyáron meleg a víz, és izzadsz.

2019. dec. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban nem értek egyet az első válasszal, hogy szerintem közel sem mérhető egy maraton futáshoz. A Balaton átúszást meg lehet csinálni hajótól-hajóig úszkálással is.

Abban viszont feltétlenül egyet értek vele, hogy a távot úszd le medencében. Meglátod, hogy megy, milyen érzés. Ha nehezen, akkor járj el úszni, gyakorolj az átúszásig.

Ilyen távon jöhetnek görcsök is, az sem árt, ha először nem a Balaton közepén tapasztalja meg az ember, hogy milyen érzés, hogy lehet kezelni, stb.

A hajó sorfal senkinek ne adjon hamis biztonságérzetet. nagyon kicsi az esélye, hogy valakinek feltűnne, ha egyszercsak eltűnne egy fej a több száz közül.

2019. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Az úszásnemmel kapcsolatos, 2. kérdésre:

Szabad vízen, hátúszásban nekem hiányzik az uszoda mennyezete, a felhők, repülők nem igen adnak támpontot az egyenes úszáshoz, és ettől a bizonytalanságtól hamar el is szédülök.

Gyorsban meg a medence alja hiányzik az egyenes úszáshoz :). Azt a kacskaringózást, amit oly sok gyorsúszó leművel, nem akarom csinálni, úgyhogy marad a mellúszás a teljes távon.

2019. dec. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!