Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy gázpisztoly mennyire...

Egy gázpisztoly mennyire hatékony önvédelemre? Mi a leghatékonyabb önvédelmi eszköz?

Figyelt kérdés

Ugyebár gumilövedékeset nem lehet használni, és viselni sem közterületen...

Gázpisztolyt lehet, de az mire jó?

Sejtésem szerint nem túl hatékony.


Megesett már velem, hogy öten jöttek oda hozzám és elvették a drága biciklimet és telefonomat.

Természetesen a nyomozásnak nem lett a későbbiekben eredménye.


De a napokban is majdnem rám támadott egy félig részeg elmebeteg...


Mit lehet csinálni ilyen szituációban?


Amúgy nem vagyok tisztában a gázpisztolyok működésével, de ha jól tudom, a gumilövedékessel ellentétben annak nincsen ütőereje, még közvetlen közelről is csak kis eséllyel sérti fel a bőrt.

Ott a "riasztó" anyag a lényeg... Vagy tévedek?



2020. jan. 4. 06:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A gáz és a fellépés vele a lényeg.

Én nagyon nem ajánlom, mivel megtévesztő lehet, simán gondolja azt a másik fél, hogy igazi, s általában mindig az van.

Gondolj bele, öten oda mennek, Te előveszed, nem vagy egy Charles Bronson, csak felhúzod őket, eé jó eséllyel lesz amelyik kontrázik, azaz fegyvert ránt, kést, bicskát, stb.,...

Egy hatékony gázspray sokkal ajánlatosabb, az nem szül akkora indulatokat. Viszont az is csak kis létszámra jó.

Szerintem az a legjobb, tudom nehéz, ha kerüli az ember az olyan helyzeteket, szituációkat, és figyelmes. Biciklivel voltál, és nem tudtál időben eltekerni, mit csináltál...? Aztán ott van a sport is, egy - kettő alap "fogás", az elsőnek adtál volna egy lángost határozottan, a többi ledöbben, s aztán "nem szégyen afutás, de..."

2020. jan. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Krisz40100 válasza:
8%
A tested a fegyvered... a kezed lábad fejed... ezeket minden körülmények között magadnál hordod... Ajánlom az önvédelmi Harcok Wing tsun Kungfu Aikido... Krav Maga... Ezekbe Hasonló szituációk Ellen meg Tudod magad védeni... a tenyered az öklöd a könyököd... stb... ezekel egy jó képzetsségel folyamatos Edzésel... Önkontrol... 5 10 ember képzetségtől szituációtol is függ de pillantok allat meg tudod védeni magad...
2020. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Igen, ha elkezdi ma akkor lesz is olyan szinten 5-6 év múlva hogy elbánjon 5 emberrel. Ha intenzíven csinálja.
2020. jan. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Ja, és egyiken sem arra fogják nevelni hogy menjen bele a bunyóba.
2020. jan. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Elég hatékony. Ismerős egyszer elsütötte véletlenül. Sírás meg köhögés volt az eredménye. De zárt térven ne használd hacsak nem mögötted van a kijárat mert te is kapsz belőle
2020. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a probléma, hogy sprayből nem lehet az embernél közterületen 15ml-esnél nagyobb, nem lehet sem CR, sem paprika tartalmú a hatóanyag, pedig kb. ezek azok melyeknek van is hatása... Ha mégis hordja az szabálysértés.

Ha az önvédelem jogossága nem egyértelmű (értsd nincs kamera felvétel), akkor az garázdaság.


CN/CS hatóanyagot tartalmazhat, ami sajnos nem túl hatékony.



Az ilyen kis kiszerelésű cuccokkal nem is lehet egynél több támadót lefújni hatékonyan.


Azért egy gázpisztoly, revolver viszont simán képes 6 lövésre, de akár többre is. De sajnos abban is csak CN/CS patront szabad tenni. Viszont ott az elrettentő erő is...

2020. jan. 5. 01:55
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Jó sok baromságokat írtatok itt össze!


Összeszedve válaszolok.


CR és CS spray hatékony és legális, 20g tömegig.


PV azaz paprika hatóanyagú gáztöltény legális utcán a pisztolyba.


Gumilövedék kilövésére alkalmas, GÁZPISZTOLY (Pl.:Alfa G030), gumira töltve, legális az utcán! Erről van Kúria döntés!!!


Aki nem hiszi, az haljon meg hülyén!

2020. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez magyarországon tényleg így van szabályozva hogy nem lehet paprika? Németeknél nekem az eladó ajánlotta hogy hordhatom, csak emberre nem lőhetek vele, mert állatok ellen van kitalálva, de vegyem inkább ezt, mert ha valaki bedrogozott, akkor a másik nem hat, ez igen. Olyat meg még nem hallott hogy a támadó feljelentett volna valakit hogy nem cs gázzal lőtt.
2020. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja ok 7-es kommentet nem olvastam az előbb.
2020. jan. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#7. Köszönöm a választ!


A CR-nek utána olvastam, arról tényleg azt találtam, hogy hordható...

Még szerencse.


Viszont nagyon logikus a törvényezés, hiszen ez még károsabb mint az OC, egyáltalán nem biztonságos, és mégis az OC a tiltott...



A gumis gázriasztó revolver tényleg hordható gumizva közterületen?

Csak az a konkrét fegyver amit írtál?

Vagy mondjuk Keserű Pitbull is?


Csak mert néztem pár videót és ott külön kiemelték, hogy gázriasztó funciójában hordható utcán, de gumizva csak otthon...


Most akkor mi az igazság?

2020. jan. 5. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!