Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szertorna? Többi lent.

Szertorna? Többi lent.

Figyelt kérdés

Most kezdtem tornázni hobbiszinten. a versenyhez már túl ,,idős'' vagyok(17). Az edző ennek ellenére elvárja a tornadresszt.

1. Miért?

2. Nem szőnyegen, hanem a sulis terem koszos parkettáján tornászunk, mégsem lehetünk zokniban. Ti is mezítláb kell legyetek?


Köszönöm előre is.



2020. jan. 11. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szertornánál ezt tudtommal is így szokták.
2020. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy idős de ügyes vagy h sportolsz, hát ezt igy szoktak, de én sem pártolom a zokni nélkuli tesit ;)
2020. jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az edzőnek szerintem igaza van, hogy nem engedi a zokni viseletét. Parkettán csúszik a zokni és emiatt balesetveszélyes. Mezítláb egyébként jobban érzed a talajt és a tornaszereket is. Nem véletlenül tornáznak mezítláb a tornászok.
2020. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Szertornán előny a mezítlábas torna, a gerendát is így érzed talajnál meg így biztonságosabb. A zokni az egyrészt csúszik a parkettán, másrészt nem mozognak benne úgy a lábujjak amik bizonyos esetekben plusz támasztékot biztosítanak. Egyébként ezzel semmi baj nincs hogy mezítláb kell tornázni főleg ilyen sportnál.


A tornadresszt joggal várja el még sima edzésekre is. Egyrészt egyrészes nem csúszik fel, le hiába vannak kétrészes testhezálló ruhák azok mégsem biztonságosak simán a fejedre mehet a póló kézenállásnál pl és már ott a baj. Meg persze a derekad is kilóg sokkal könnyebben lehet felfázni. Az egyrészes sokkal praktikusabb, nyilván a bugyis alja ami zavar téged, mert nekünk lányoknak 98% ban ez a problémánk hogy a félseggünk kint van és nagyon könnyen lehet villanytani főleg a bugyit.

Erre is van megoldás az hogy nem kell bugyit venni alá, teljesen felesleges, fürdőruha alá sem veszünk bugyit, tornadresszeknek meg nem véletlen van betét kialakítva. Belém annak idején ezt nevelték, ezt szoktam meg, és szerintem sokkal kényelmesebb is. Aztán jön az hogy igen napi szinten mosni kell a dresszeket ha használva vannak, ezt illene betartani. A másik vannak akik kényelmetlennek mondják, való igaz hogy kényelmetlen de annak is az az oka hogy silány minőségű a dressz anyaga. Általában a varrásánál szokott ez probléma lenni hogy irritálja a bőrt. A másik maga az anyag a pamut dresszek ocsmányak. Normális fazonjuk sincs, jóval merevebb anyag, nem elég rugalmas, izzadság meg beleivódik és jóval nehezebben párolog el ami szintén hatalmas probléma mert nehezen lehet levenni, másrészt ha nem mozogsz baromi könnyen megfázol még 20 fokos teremben is. Az való igaz hogy a hagyományos dresszek többsége silány anyagból van. Vannak lycra utánzatok jóval silányabb anyagúak azok sem jobbak.

A jó dresszek a jó alapanyagnak köszönhetőek normális lycra fényes anyagút kell választani aminek a tapintása finom és csúszik is, meg persze vékony is valamennyire mert az szellőzik a legjobban, és az izzadtság is jól kipárolog belőle. Teljesen testhezálló kell legyen és jó nyúlékonyságának kell lennie ahhoz hogy az igazán kényelmes legyen. Ilyet nehéz kifogni baráti áron ezt aláírom. Annak idején amikor nekem kellettek dresszek akárhány boltot végigjártunk egyikben sem találtunk teljesen megfelelő dresszt, amit meg is tudtunk fizetni. Akkor jött az hogy egyedileg csináltattunk, méretpontosan és ennyi.

2020. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Karatésok is pl zokni nélkül szokták asszem. Én nagyon régen jártam anno nagyon rövid ideig, és ott pl az adott tornateremnek a padlója nem emlékszem , hogy piszkos lett volna, szóval ahol én jártam ilyenre, ott tiszta volt. Viszont pl ahova általánosba jártam, na , ott nem volt rendszerességgel kitakarítva a tornaterem, ott egyszer a tesitanár kitalálta, hogy alkossunk párokat, és az egyik ember a padlón üljön , és nyújtsa ki a lábait, a másik meg fogja meg a lábait, és húzza őt úgy, a fenekén ülve, amíg ő meg -aki húzza a másikat -ő sétál. Na, szóval, és akkor látszódott, ahol húzkodtuk a teremben egymást, ott feltörlődött a padlóról a por, és ott ilyen szép csíkok voltak. És még viccesen asszem talán mondtuk is, hogy a tornatermet azt mi takarítjuk. Amikor később eszünkbe jutott, és megemlítettük asszem talán volt ilyen. Viszont tesiórán mindenkin cipő volt; váltócipő amúgy.
2020. jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 22 éves atleta és télen tornászokhoz jár edzeni. Akárcsak én anno Ónodi Heniékhez. Szóval nem kell aggódni nem vagy idős ehhez :-D

Azt tudnod kell hogy a dressz az bizony alap felszerelés és nem csak tornához hanem például a futáshoz is. Nem véletlenül van így, hiszen olyan szabályok vonatkoznak hogy például cipőben nem is mehetnél be a tornaterembe, vagy például aki 40kg-nál súlyosabb az nem keccselhet át a rugalmas versenyszőnyegen mert éppen arra van dolga. A dresszek pedig azért vannak hogy testhez simulva védjen a külső hatásoktól ha például véletlenül megcsúszol és felhorzsol vagy beakdsz és nem utolsó sorban szép is. Tarts néhányat magadnál, ha koszos lesz a talajon kimosod. Meglepően sokat kibírnak ezek.

2020. jan. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
egyiktől sem lesz semmi bajod
2020. jan. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
48%
Zokniban szoktuk mi.
2020. febr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Zokniban szoktunk de aki akarja az leveheti. Nálunk Gerendán kötelező levenni, nm nálunk nincs kosz
2022. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Utolsó vagyunk nálunk nem kötelező a tornadressz csak a fehér zokni
2022. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!