Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészet jobb?

Melyik harcművészet jobb?

Figyelt kérdés

BOX VS MMA VS KICKBOX VS JUDO VS LEUNG TING WING TSUN KUNG-FU? (az utolsó egyben van)

Tudom, hogy ez így elég helytelen kérdés, mert mindegyik sport a maga módján nagyszerű!

Csak a véleményetekre lennék kíváncsi, melyikre menjek szerintetek? Ezek tetszenek :)


2020. jan. 18. 16:54
 1/8 anonim válasza:
Próbáld ki ezeket és arra menj amelyik tetszik. A box és kickbox amit nagyon komolyam kell venni, ha önvédelemre szeretnéd használni.
2020. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1-es:

A válaszodat hasznosnak találom és köszönöm, de a box és Kickbox öt miért kell komolyan venni?

Mármint úgy értem, hogy a többit is komolyan kell venni gondolom.

Magyarán nem értettem, hogy ezt mire írod. Ha kifejted azt megköszönöm! :)

2020. jan. 18. 17:14
 3/8 anonim válasza:
100%
Ezek eredetileg küzdősportok, nem pedig harcművészetek. Ezt azt jelenti, hogyha mondjuk heti 2x eljársz 1 óra edzésre attól még tudnád vele megvédeni magad egy utcai támadásnál.
2020. jan. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

17:34

Értem, így már világos! Köszi! :D

2020. jan. 18. 17:53
 5/8 anonim ***** válasza:

MMA nagyon drasztikus egy "halandónak". A thai box-nál aggreszivitását is messze űbereli.

A tradicionális kung fu vonulat inkább művészet és életstílus, mint önvédelmi küzdősport.

A kickbox, a taekwondohoz hasonlóan nem a legjobb utcai önvédelemhez. Ahol kiterjedtebb támadásokat, de még csak egyszerű rúgásokhoz sincs elég hely.

A judo és a box már nem rossz. Vérmérséklet és elszántság kérdése, hogy melyik a hozzád illő. Nyilván egy nyugodtabb forma, aki nem keresi a bajt és csak a legvégső esetben támad.. annak a Judo kiváló.

Viszont ha vérmesebb vagy akkor sokkal inkább a box a te műfajod. Értsd, boxxal szűk helyeken is elvan az ember. A judohoz is hely kell... illetve ha többen jönnek akkor technika hiányában fájni fog. Ellenben a box-al amire szinte mindig van hely... és olyan erőt ad ami megdöbbenti a másik oldalt... ráadásul ha többen vannak akkor is jó, hisz egy-egy jól irányzott ütéssel borulnak a katonák.

Ezt úgy mondom, mint feketeöves taekwondo-s Bár már közel egy évtizede nem gyakorlom, de ez a tapasztalatom. Az utcán olyan technikák kellenek, mint futás, dobás és ütés. Nagyon ritka, hogy valaki csak úgy beleszalad a másik toló rúgásába. Vagy az is, hogy van elég helyem ívesen fejberúgni a másikat...

2020. jan. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

21:12

Nagyon szépen köszönöm a terjedelmes válaszod! :)

Szóval akkor ezek közül az MMA a 'legdurvább'!?

2020. jan. 19. 11:13
 7/8 anonim ***** válasza:
igen, messze a legdurvább. Van olyan feladat edzésen, hogy heten vernek egyet... egy percig és akit ütnek az csak védekezhet... Nyilván mikor látsz egy közvetítést elcsodálkozol, hogy hogy a francba bírnak annyi ütést a földön... Az egyikből dől a vér, fekszenek rajta és másodpercenként kap egy ütést a rajta ülőtől.. És bírják. Van hogy percekig. Na hát ez a válasz. Az edzések bőven túlzások. Viszont hihetetlen szívósságot kölcsönöz és egyfajta halhatatlan érzést. De pont ezért a sajátossága miatt szükséges hozzá brutális agresszió.
2020. jan. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm válaszod!

Valószínűleg judo a hozzámillő! :)

2020. jan. 20. 05:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!